Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Baştan Başa Güney Amerika 11 Ekim 2013

 

Peru* Bolivya* Şili* Arjantin* Uruguay* Brezilya      

      18GÜN         

         Tur Bedeli: 5499 Euro

 

 

PROGRAMIMIZ

 

1.GÜN: ISTANBUL- AMSTERDAM -LIMA 05:45/ 08:20

İstanbul Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Terminali KLM Hava Yolları Kontuarı önünde saat 04:40’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerini takiben KLM ile saat: 05:45 ’te Amsterdam’e hareket. 09:55’te Amsterdam’e varış,kısa beklemenin ardındanKLM Havayollarına aittarifeli seferi ile saat 11:45’te Lima uçuşu.17:50’de Lima’ya varışın ardından otelimize transfer.Geceleme Lima otelimizde..

Lima, bir Güney Amerika ülkesi olan Peru nun başkentidir. Büyük Okyanus kıyısında bir liman olan Callao´dan 12 km içeride Rimac nehri üzerinde kurulmuştur.Peru´nun siyaset, endüstri ve bilim merkezi olan Lima, krallar´ın şehri olarak tanımlanmıştır. Çünkü bu şehrin kurulacağı yer Peru´da her yıl kutlanan 06 Ocak Krallar Şenliği sırasında belirlenmiştir.Yeraltı mezarlarıyla ünlü San Francisco Kilisesi günümüze kalan nadir eserlerden biridir.

OTELIMIZ: El Condado Miraflores Hotel Lima - Peru 4


2.GÜN: LIMA

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından kapsamlı bir şehir turu,Pasifik okyanusu kıyısında olan bu büyük şehirde gezintilerimize devam edeceğiz."Lima Barok" mimari tarzının en güzel örneği olan San Francisco Kilisesi´nde şehrin kurucusu General Francisco Pizarro gömülü. Kurduğu şehrin altı yıl sonra mezarına dönüşebileceğini tahmin etmiş miydi acaba? 1541´de çıkan isyanda öldürülmüş Pizarro. Kilise çok zengin kütüphanesi ve alacakaranlık kuşağı meraklılarının ziyaretten hoşlanacağı loş tünelleri, yeraltı mezarlarıyla ünlü. Burada 75 bin iskelet bulunduğu söyleniyor.


3.GÜN: LIMA / CUSCO 09:30 10:40

Sabah erken saatlerde havalimanına transfer. ve Cusco’ya uçuş…PERUVIAN AIRLINES ile Varışta karşılanma ve otelimize transfer…

Öğleden sonra Cusco şehir turu..Eski Katedral meydanı, saray ve ay mabedi başlıca görülecek yerler arasındadır. Akşam Yemeğini Takiben geceleme otelimizde.
Cusco (Cuzco dadenir, Quechua Dili´nde Qusqu veya Qosqo), Orta Peru´nun And Dağları platosunda bir şehir olup, aynı isimli eyaletin başkentidir. 3.416 m yükseklikte bir konumdaki
Cusco´nun 250.000 nüfusu vardır. Şehir, bir başpiskopos ve bir üniversitenin merkezidir. İnka Krallığı´nın başkenti olarak değişken tarihi, çevresindeki görülmeye değer yerleri ve Andlar´ın ortasındaki konumu ile sahip olduğu doğa güzellikleri şehri, çok sayıda turist için çekim merkezi haline getirir. İnka harabe şehri Machu Picchu ya giderken bir çıkış noktası olması, Cusco´yu dünyaca meşhur hale getirmiştir.

4.GÜN: CUSCO MACCHU PICHU - CUSCO

Sabah kahvaltısını takiben trenle tam günlük Inka Medeniyetinin beşiği Machu Pichu turu. Yolcluğumuzun belli bir bölümü trenle kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. Inanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla, şaşkınlık arası bir gün geçireceksiniz.Akşam saatlerinde Cusco’ya dönüş..

Machu Picchu (okunuş: Maçu Piççu veya Maçu Piçu , Quechua: Machu Pikchu), bugüne kadar çok iyi korunarak gelmiş olan bir İnka antik şehridir. 7 Temmuz 2007 tarihinde,Dünyanın Yeni Yedi Harikası´ndan biri olarak seçilmiştir.And Dağları ´nın bir dağının zirvesinde, 2.360 m yükseklikte, Urubamba Vadisi üzerinde kurulmuş olup. Peru nun Cusco şehrine 88 km mesafededir. Şehir, İnka´lı bir hükümran olan Pachacutec Yupanqui tarafında 1450 yılları civarında inşa ettirilmiştir. İspanyol istilacılar 1532 yılında buraları işgal ederken sık dağlar arasında kalmış bu şehir, istilacılar tarafından fark edilmemiş ve bu sayede zarar görmemiştir.Machu Picchu 200 den fazla, merdiven sistemiyle birbirne bağlı olan taş yapıdan oluşur.Şehrin 3000 basamağı bugün hala gayet iyi durumdadır.
Kuruluş amacı ve anlamı bugüne kadar gelmiş olan tartışma konusudur. Günümüze gelmeyi başarmış bilimsel kanıt içerikli çok fazla ipucu bulunmamasından, sadece tahminler yapılabilmektedir. Bu yüzden o zamanlardaki adı bilinemeyen şehir, ismini bugün yakınlarda olan bir dağ zirvesinden almıştır. Şehrin tarım alanı olarak kullanılan teraslardan oluşan bölümleri, Eski Zirve (Quechua dilinde: Machu Picchu) denen dağın eteklerindedir. Şehrin sonunda ise Genç Zirve (Quechua dilinde: Wayna Picchu) yükselir.
OTELIMIZ: ROYAL INCA

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI : TURUMUZ GÜZERGAHINDA , YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR; BU TURA KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZDEN , KALP-DAMAR PROBLEMİ OLANLAR, NEFES DARLIĞI ÇEKENLER, HER TÜRLÜ TEDAVİSİ DEVAM EDENLER, VE BÜNYESİ İLE İLGİLİ MUHTEMEL ENDİŞESİ OLANLAR İÇİN , SEYAHAT ÖNCESİ DOKTORLARINDAN GÖRÜŞ ALMALARI ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR. Turumuz Programı doğal akışı içinde yaşanması olası , zorlanma ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu misafrin kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu kendisindedir. Bu tarz rahatsızlıkları mevcut yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

5.GÜN: CUSCO - PUNO

Sabah kahvaltısını takiben kara yoluyla And Dağları arasından geçerek Puno’ya hareket..Puna’ya varışta göl manzarasını izleme imkanı.Geceleme otelimizde Puno merkezde.

Titikaka Gölü. Peru ve Bolivya arasında kalan Güney Amerika ´nın en büyük tatlı su gölü. .288 kilometrekare alana sahip olan göl And Dağları nın Altiplano adı verilen platosunda, Peru ve Bolivya arasında yer alır. Batı kıyısı Peru´ya, doğu kıyısı ise Bolivya´ya aittir.
Titikaka Gölü, ticari gemilerin de çalıştığı, dünyanın en yüksek rakımlı gölüdür. Deniz seviyesinden yüksekliği 3.810 metre olup 194 km uzunluğa ve 65 km genişliğe sahiptir. Ortalama derinliği 140 - 180 metre arasındadır. Bazı yerliler dipsiz olduğunu iddia etseler de en derin yeri 280 metredir. Yirmibeşten fazla akarsu bu göle dökülür. İnka kültürünün izlerini barındıran Güneş Adası (Isla del Sol) dahil irili ufaklı birçok adacığı barındırır. Çevresinde yaşayan halk için gölde yapılan balıkçılık önemli bir geçim kaynağıdır.

OTELIMIZ : CASA ANDINA PUNO HOTEL (Boutique)

6.GÜN: PUNO -COPPACABANA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben Bolivya sınırına hareket , gümrük kontrollerini halledip Peru ‘dan çıkarak Bolivya ‘ya giriş..ve yolda Pomata Kiliselerini de gezeceğiz.... 2 gün sürecek ve deniz seviyesinden 3810 m yükseklikte yer alan ve 2000 yıl boyunca And Dağlarının tarihinde çok önemli rol oynayan Dünya’nın en yüksek gölü Kutsal Titicaca Yolculuğumuz başlıyor... Önce kara yolu ile Copacabana’ya yolculuk... Varışı takiben otelimize yerleşme ve öğlden sonra Titikaka Gölü üzerinde turumuza katılma. Başlıca bu gölün en büyük adası olan Sun Island ziyareti..

OTELIMIZ : ROSARIO DEL LAGO (Boutique) Göl Manzaralı

7.GÜN: TITICACA GÖLÜ - LAPAZ

Sabah otelde alacağımız kahvaltıyı takiben kara yolu ile Lapaz’a hareket. ... La Paz, iç içe yaşayan uygarlıklar sentezi, muhteşem dağ manzaraları, yerli pazarları, müzeleri, renkli meydanları, Büyücü Doktor “Yatiris” Pazarı ve San Francisco Katedrali ile “Tezatlar Kenti” olarak bilinir. La Paz (İspanyolca´da "barış"); bir Güney Amerika ülkesi olan Bolivya nın yönetimsel başkentidir. Ülkede yasal başkent Sucre olmasına karşın, bakanlar kurulu La Paz´da yerleşiktir ve ülke buradan yönetilir. Kent ek olarak, La Paz bölgesinin de bölgesel başkentidir.
2001 Sayımına göre bir milyon kişinin yaşadığı La Paz kenti, deniz yüzeyinden 3600 metre yükseklikteki Chuquiago koyağında yeralır. Kentin havaalanı, 4082 metredeki El Alto uydu kentinde yeralır.
Kentte ortalama sıcaklıklar kışları 15 santigrad derece, yazları ise 22 derece dolaylarındadır. Yazlar genellikle yağmurlu, kışlar ise görece serin ama güneşli geçer.

Kent, 1548 yılında, Alonso de Mendoza´nun önderliğindeki İspanyollarca, Chuquiago adlı yerli yerleşim yerinde Nuestra Señora de La Paz ("Barışın kutsanmış Meryem Anası") adıyla kurulmuştur. Adındaki "barış" sözcüğü, önceki bir ayaklanmadan sonra barışın sağlanmış olmasındandır. 1825´de İspanya´dan bağımsızlık için savaşan cumhuriyetçilerin, Ayacucho da İspanyol ordusunu yenmesinden sonra, kentin adı La Paz de Ayacucho ("Ayacucho Barışı") olarak değiştirilmiştir.
1898´de bakanlar kurulunun kente taşınmasıyla, kent ülkenin gerçek başkenti konumuna geçmiştir.

OTELIMIZ: PLAZA HOTEL 5*

8.GÜN: LAPAZ - IQUIQUE 16:15/18:20 (LAN EXPRESS)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından lapaz´da serbest zamanımız olacak.uçuş vaktine kadar lapaz şehrini biraz daha keşfetme imkanı bulacağız.. saat 13.00 de havaalanına gitmek üzere otelimizin lobisinde buluşuyoruz.. saat 16.15 de kalkacak olan uçağımızla iquique şehrine yolculuğumuz başlıyor. yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzn ardından iquique´deki otelimize geçiyoruz . iquique şehrini keşfe çıkıyoruz.konaklama iquique´de otelimizde.

iquique atacama çölünün batısında yer alan güzel bir sahil kentidir.uzun kumsallarıyla bir çok insan için turistik bir çekim merkezidir.şehir çok sayıda palmiyeli bulvarlara sahiptir.ayrıca şehirde düzenli olarak bir çok kültürel organizasyonlar düzenlenmektedir.

9.GÜN: IQUIQUE -SANTIAGO (ŞİLİ) 08:45/11:05 (LAN EXPRESS)

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından kısa çevre gezisi ve havalimanına transfer… Şili’nin başkenti Santiago’ya uçuş….Varışta üç buçuk saat süreli panaromik bir şehir turumuz olacaktır. Daha sonra serbest saatler..Geceleme Santiago otelimizde…


Santiago (İspanyolca: Santiago de Chile) Güney Amerika ülkesi Şili´nin başkentidir. Santiago Metropolitan Bölgesi sınırlarında kalır. 32 idari mahalleden oluşur. Şehir nüfusu 5 milyon kişi olup, tüm Metropolitan Bölgesi´ndeki nüfus 7.0 milyondur. Bu, Şili´deki toplam nüfusun %40´ının Santiago ve yakın çevresinde yaşadığı anlamına gelir. "Santiago Centro" şehrin idari mahallelerinden biri olup şehir merkezini kapsar. Burada yaklaşık 230.000 kişi yaşar.
Her ne kadar Şili Parlamentosu Congreso Nacional Valparaiso´da bulunsa da , Santiago tartışmasız Şili´nin politik ve ekonomik merkezidir.

OTELİMİZ: DIRECTORS SUITES HOTEL4*

10.GÜN: SANTIAGO - BUENOS AIRES 07:50/09:55 (LAN EXPRESS)


Serbest günü takiben alana transfer olarak Arjantin’in Başkenti Buenos Aires’ e uçuş. Varışta karşılanarak otelimize transfer… Geceleme Buenos Aires otelimizde…Bugün Başkentte , serbest saatlerimizi değerlendirebilir. Arzu eden misafirlerimiz La Tigre Deltası turuna bugun katılabilirler.

Buenos Aires Arjantin in başkenti ve São Paulo dan sonra Güney Amerika nın ikinci büyük kentidir.
Arjantin´in en büyük kenti olan Buenos Aires, aynı zamanda Güney Amerika´nın da en büyük kentlerinden biridir. 2001 nüfus sayımına göre kentte 2.776.234 kişi yaşamasına karşın, bu sayı çevresindeki varoşlar da hesaba katıldığında 12 milyonu geçer.Kentte yaşayanların çoğunluğu İspanyol ve İtalyan kökenli olmakla birlikte, azımsanmayacak oranda Arap, Musevi, Gürcü, Ermeni, Çin ve Kore kökenliler de bulunur. En yaygın din Katolik Hristiyanlık, resmi dili ise İspanyolca´dır.


11.GÜN: BUENOS AIRES

Kahvaltıyı takiben yarım günlük kapsamlı ve şehir turu. Boca Latin Mahallesi, Palermo, Puerto Madero ve May Square, EVA PERON´un mezarlığı... Öğleden sonra alışveriş için serbest .. Akşam dilerseniz Tango gösterisine gidebilirsiniz...

Buenos Aires çevresinde en gözde ziyaret edilebilecek mekan Tigre Deltasıdır. River Plate Nehri ucunda ve kente 30 km mesafede bulunan bölgeye yolculuk önce Kuzey Yerleşim boyunca otobüs, takiben nehir boyunca trenledir. Yolda çok güzel manzara seyredilir ve San İsidro isimli küçük ve türünün yaşayan son örneklerinden romantik kasabaya varışla sonlanır. Özel gezi tekneleriyle deltaya ve Parana nehrinin sup-tropik ormanlarla buluştuğu 1400 km2 alana yayılmış bölgede binlerce ada ve adacık yer almaktadır. Buraya yapılan turlar genelde yarım günlük (4 saat) olanlar 45 € .

Arjantin’e kadar gidip de Tango Show izlememek düşünülemez bile. Şehrin en ünlü Tango Show’u izleme fırsatı yaklaşık 100 € bedelle mümkün. Show yemekli ve içki fiyata dahildir.

12.GÜN: BUENOS AIRES (COLONIA )URUGUAY

Bu Sabah feribot Buquebus ile Uruguay’a yolculuk ederek ülkenin tarihi dokusunu bütünüyle koruyan en turistik ve otantik kenti Colonia’ya gidiş ve kapsamlı şehir turu Yapmak ve harika ızgaralardan hazırlanmış bir Öğle yemekli tura katılacağız... Akşam saatlerinde Buenos Aires’e dönüş ve geceleme

Uruguay, ya da yasal adıyla Uruguay Doğu Cumhuriyeti Güney Amerika anakarasının güneyinde bir ülkedir. Kuzeyinde Brezilya, batısında Uruguay ırmağı ile Arjantin, güneyinde bu ırmağın denize döküldüğü Rio de la Plata ("gümüş ırmak") koyu, doğusunda ise Atlas Okyanusu ile çevrilidir.
Ülkedeki insanların yaklaşık yarısı, başkenti ve en büyük kenti olan Montevideo´da yaşar.

13.GÜN: BUENOS AIRES / IGUASSU ŞELALELERI 11:15/13:05 (LAN EXPRESS)
Sabah alana transfer ve Iguassu uçuşu…Varışta karşılanma ve otelimize transfer…. Ve Igaussunun Arjantin’e ait muhteşem yakasını keşfe çıkacağız…. Geceleme Iguassu Şelalelerinde…. Geceleme Brezilya tarafında yapılacaktır. Iguassu Şelalaeri Arjantin ve Brezilya´nın sınır noktasıı durumundadır. Şelaleyi her iki ülke kanadından da ziyaret etme imkanı bulacağız.

OTELİMIZ : Golden Tulip Internacional Foz

14.GÜN: IGUASSU ŞELALELERI -RİO DE JANERİO 16:30 /18:55 (GOL AIRLINES)

Sabah kahvaltısının ardından Şelalelerin Brezilya tarafını görme imkanı , bugün bir önceki günden kalan bölümleri ziyarete devam edecğiz. ve Öğleden sonra havaalanına transfer… Akşam saatlerinde RIO ´ya varıyoruz. Rehberimiz tarafından karşılanma ve otelimize transfer ediliyoruz.

Gece İsteğe bağlı öncesinde yemek de verilen yemekli SAMBA gecesi.Bir tiyatro ortamı düzeninde helan devam eden Brezilya ‘ya ait en önemli gösterisi olan Samba danslar,muhteşem kıyafetleri ve doyumsuz Brezilya müziği.AKŞAM YEMEKLİ GECE TURU.Kişi başı 100€
Rio de Janeiro, Brezilya nın 26 eyaletinden birisinin başkenti ve Brezilya´nın en büyük ikinci kentidir.
Rio de Janeiro (İngilizce "River of January" (Ocak Irmağı) anlamına gelmektedir ve Portekizce dir. Şehrin isminin tam yazılışı: São Sebastião do Rio de Janeiro ("Saint Sebastian of the January River") şeklindedir. São Paulo´dan sonra, Brezilya´nın ikinci büyük şehridir. Rio de Janeiro, 2016 Yaz Olimpiyatları ve 2012 Dünya Gençlik Kongresi´ne ev sahipliği yapacaktır.

15.GÜN: RIO DE JANERIO

Sabah otelde alacağımız kahvaltıyı takiben ,şehir turu… Copacabana, Ipanema, Arpoador, Leblon... ve tabii ki Corcovado , Corcovado kentin en yüksek tepesinin adı olup burada mevcut stilize dev Isa Heykeli ile tanınmaktadır; Bugün ayrıca ; Sugar Loaf ise Rio’nun sahil bandında yer alan kentin alamet-i farikası devasa granit kaya parçası olup, turumuza teleferik ile çıkış dahildir.Brezilya ‘nın dünyaca meşhur Aquamarine taşlarından da görme imkanımız olacak...Unutulmaz bir gün bizleri bekliyor; öğleden sonra kendimize ait saatlerimizde , bu dünya harikası şehri keşfe çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

16.GÜN: RIO DE JANERIO

Sabah kahvaltıyı takiben tam gün serbest saatler.Dileyenler rehberimizin extra olarak organize edeceği Tropik Adalar turuna iştirak edebilirler…Tam gün; tropik adaların bulunduğu yöreye gidiyoruz; ve

ÖĞLE Yemekli bir tur programı hazırlanıyor.99€
21 Nisan 1500 yılında Portekizli bir gemici olan Pedro Alveras Cabrol, Hindistan´a gidiyorum zannıyla Güney Amerika´ya ayak bastı ve ülkeyi Portekiz kralı adına zaptettiğini ilan etti. 1530 yıllarında Martin Alfonso de Sousa liderliğindeki bir keşif gezisi esnasında, stratejik noktalar olan yerlere, Rio de Janerio ile bir yıl sonra da bugünkü Santos şehrinin banliyosü olan Sao Vicente şehirlerini kurdular.:
Piratiningo şehri de, 1532 yılında Sao Vicente yakınlarında yüksek bir bögede kuruldu. Portekizlerin İspanya hakimiyetine girdiği 1580´den 1640 tarihine kadar Brezilya bir İspanya sömürgesi oldu. 1640´ta Portekizliler Brezilya´yı tekrar ele geçirdiler. Hükumet merkezi 1763´te Salvador´dan Rio de Janerio´ya taşındı. Zira burası coğrafi ve stratejik bakımdan merkez olmaya daha uygundu.
1698 yılında Sao Paulo´da bol miktarda altın bulundu. Daha sonra iç kesimlere Amazon havzasına yapılan keşif gezileri sonucu altından başka madenler de bulundu. Bölgede çeşitli feodal gruplar ortaya çıktıysa da fazla yaşamayıp yeniden birlik sağlandı.
1572 yılında Brezilya´yı yönetim bakımından Salvador ve Rio de Janerio´dan ibaret olmak üzere ikiye ayıran sistem, 17. yüzyıl çeyreğine kadar devam etti. On altı ile on yedinci yüzyılda İspanyollar, İngilizler, Fransızlar ve Almanlar zaman zaman bu bölgeyi ele geçirmek istedilerse de muvaffak olamadılar. 1807´de Portekiz´in Napolyon Bonapart tarafından işgal edilmesi üzerine kral ailesi ve devletin bazı ileri gelenleri Brezilya´ya kaçtılar ve ertesi sene hükumet merkezini Rio de Janerio´da kurdular.

OTELIMIZ: AGUSTO COPA HOTEL 4*Coppacabana vb

17.GÜN: RIO DE JANERIO- AMSTERDAM 20:45 / 1250+1

Sabah otelde alacağımız kahvaltıyı takiben serbest gün.Akşam Hava Limanına transfer..ve KLM Havayollarına ait KLM sefer sayılı uçağı ile saat 20:45’te AMSTERDAM e uçuş.Geceyi uçakta geçiriyoruz

18.GÜN: AMSTERDAM -İSTANBUL 20:00 2355

Sabah saat 1250’deAmsterdam’e varışı takiben KLM Havayollarına aittarifeli seferi saat 20:00’te İstanbul uçuşu.Saat 2355’te İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi.

Acentenin tur programındaki uçak detayları-otel isim ve saatlerini değiştirme hakkı saklıdır.

DİKKAT : Tur hareketine 15 Gün kala , özel bir oturum ve düzende ‘’Tur Briefingi ‘’ düzenlenir, ve görünütülü anlatımla turumuz adım adım izah edilir, hazırlıklar anlatılır. Bu toplantıya katılım önemli ve esastır.

Tur ücretine dahil olan servisler :

İstanbul’dan İstanbul’a ekonomi (Y) sınıf uçuşlar ve kişi başı 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı;
Belirtilen veya eşdeğerde otellerde/ butik otellerde ve 4*-5* otellerde konaklama; sabah Amerikan veya Brezilya usulü kahvaltılar ile, tur programında yazılı öğle veya akşam yemekleri
Alan/otel/alan transferleri ve deneyimli Türkçe rehberlik hizmetleri
Programda yazılı TÜM TURLAR ve TÜM ULAŞIM.


Tur ücretine dahil olmayan servisler :

Pasaport ve diğer seyahat evrakı masrafları; Programda belirtilmemiş her türlü kişisel harcama ile program dışı alınmak istenen geziler; program dışı gidilecek eğlence yerleri giriş ve harcamaları; fazla bagaj ücretleri ile tur ücretlerine dahil olduğu açıkça belirtilmemiş diğer her türlü harcama ve masraf i ve
Peru Vizesi (100 USD) fiyatlara dahil değildir.Yeşil Pasaporta Peru Vizesi gerekmiyor.!


TÜM YEREL HİZMETLİLER İÇİN TAVSİYE EDİLEN BAHŞİŞLER

(rehber ,kaptan,garsonlar.. Kişi başı 150 € -- Yurtdışı çıkış vergisi (15 YTL) * Ülkelerde ÇIKIŞ da ödenen pullar.(yaklaşık 50 USD-tur esnasında yerlerinde ödenir)

HAREKET NOKTAMIZ

11 Ekim 2013,

 

 

 

 

 

 

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version