Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Meksika Küba Turu 09-19 Ekim 2012

Küba’nın tarihi bir aşk hikayesine benziyor; coşku, şehvet, hüzün ve ayrılık hepsi bir arada. 500 yıl önce Kristof Kolomb keşfetmiş bereketli topraklarını gizleyen dev ağaçları ve belki de cennette bile zor bulunacak bolluğuyla Küba’yı. Adanın İspanyol sömürgesi olması ve kolonileşmesi de hiç gecikmemiş ve Küba 1898’e kadar Latin Amerika’daki en güçlü ve en zengin İspanyol kenti olarak kalmış. Bu süre içerisinde yerli halkın ve İspanya'ya karşı çıkan İspanyol kökenli Kübalıların sömürge yönetimlerine karşı sürekli direnişlerine tanık olmuş. 1898 ile 1902 yılları arasını ABD egemenliği altında geçirmiş. 1902'de yine ABD'ye bağımlı bir diktatörlük dönemini yaşamış ve özellikle 1930'lardan 1959'a kadar Amerikalı milyarderlerin eğlence merkezi haline gelmiş.

Tüm bu olanlara karşı halkın ‘26 Temmuz Harekatı’ olarak bilinen mücadelesi sonucu ABD tarafından Küba başkanı olarak seçilen Fulgencio Batista 1 Ocak 1959 günü bir uçağa atlayıp kaçmış ve bir gün sonra da lider Fidel Castro, harekatın kırmızı-siyah bayrağını Santiago kentindeki kaleye dikmiş. O günden beri sosyalist olan Küba, dünyada ‘devrim’ denince akla ilk gelen ülke.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN :            ISTANBUL -MADRID 16:55 20:20
Atatürk havalimanında,IBERIA Havayolları kontuarında saat : 14:50de buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerini takiben uçuş ile ve Madrid uçuşu , varışı takiben ,havalimanında kısa bekleyişin ardından aynı gece Mexico City uçuşu..

2.GÜN:           MADRID -MEXICO CITY 00:40 05.55
Yerel saat ile ;e saat 05:55’te Meksika’nın başkenti Meksiko City’e varış. Gelişte karşılama, özel tur aracımız ile şehrin merkezinde yer alan otelimize transfer ve ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI..

Meksiko (İspanyolca: Ciudad de México, ) Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi.
Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır.
Eğer fırsat olursa ; . Akşamüstü otele dönmeden önce, geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı´nda gezinti.. AKŞAM YEMEĞİ Döner Gazino olarak bilinene meşhur BELLINI Restoranda alınacaktır. Otelimiz; HOLIDAY INN ZOCALO vb
 
3.GÜN:          MEXICO CITY - Teotivakan Piramidleri Turu
Sabah,otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben ;, Meksiko City’den bir buçuk saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin özsuyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmekte. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmekte. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz.
Daha sonra, turumuzu tamamlayıp şehre geri dönüyoruz.. AKŞAM YEMEĞİ otelimizde alınacaktır ;Otelimiz; HOLIDAY INN ZOCALO vb

4.GÜN:              MEXICO CITY - TAXCO - ACAPULCO
Sabah kahvaltıyı takiben kara yoluyla Taxco’ya hareket . Meksika’nın bir başka en önemli tarihi dokuları ve mimarisi ile ünlü şehrine gececeğiz . Bir zamanların gümüş madenciliği ile ülke tarihine geçmiş bu özel şehir de cevre gezilerimiz olacaktır. ÖĞLE YEMEĞİ ni Taxco gezimiz esnasında alacağız. Pasifik okyanusu kıyılarındaki , cennet plajlar ve Mexican Riviera olarak adlandırılan Acapulco’ya varışımızı takiben otelimize yerleşeceğiz.Serbest saatlerde bu muhteşem şehri gezme ve yerel el sanatları ürünlerinden satın alma ; Akşam Yemeği otelimizde; ELCANO ACAPULCO 5*, ALL INCLUSIVE
 
5.GÜN:             ACAPULCO    Pasifik Kıyısında Cennet
Serbest saatlerde dinlenme ve alış veriş imkanı..Arzu edenler tekne gezilerine katılabilir..
Acapulco (resmi adı: Acapulco de Juarez), Meksika nın Büyük Okyanusu tarafında, Guerrero iline bağlı bulunan turistik bir şehirdir. 2003 Nüfus sayımına göre; 638.000 kişi burada yaşar. Derin, yarım daire şeklindeki bir körfezde bulunur. NOT : ACAPULCO daki tüm konaklamamız HERŞEY DAHİL hizmet anlayışında olacaktır . Sabah-Öğle Akşam yemekler ve HERŞEY DAHİL … ELCANOACAPULCO 5* ALL INCLUSIVE

6.GÜN:           ACAPULCO-MEXICO CITY /  HAVANA
Sabah çok erken saatlerde kara yolu ile Mexico City ‘ye hareket ve havalimanına geçiyoruz
 Daha  sonra aynı gün Öğleden sonra , Küba’nın başkenti Havana’ya uçuş.. Varışta yerel rehberlerimiz tarafından karşılanma ; gecelemeyi yapacağımız otelimize transfer . AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme otelimizde Otelimiz ; Occidental Miramar
 
ÖNEMLİ  NOT :  Turumuzun Bu Bölümünde  Türkçe  rehberimiz  yer almayacaktır , Tüm KÜBA  hizmetleri  Ingilizce -Yerel  Profosyonel rehberimiz tarafından sizlere verilecektir.)

Havana (İspanyolca: La Habana, tam olarak San Cristóbal de La Habana), Küba´nın başkenti. 2.2 milyon nüfusuyla hem Küba´nın hem de Karayipler ´in en büyük şehridir. Geçim kaynağı başta puro, şeker kamışı ve mısırdır. Havana ayrıca bir turizm kentidir. Kentte ilkbahar aylarında hızı 200 km hıza ulaşan kasırgalar görülür. Havana uzun yıllar ispanyolların sömürgesi altında kalmıştır. Bu sebebten dolayı bazı sokaklarında ispanyol esintisi hala görülür. Havana Latin Amerikanın önde gelen kentlerindendir. Havana´da tropik bir iklim görülür.

7.GÜN:                HAVANA
Kahvaltı sonrası saat 09.00´da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana´dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi´nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı´na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway´i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…Geceleme otelimizde. (Akşam arzu eden misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek TROPICANA  Show’a katılabileceklerdir)

8.GÜN:    HAVANA-CİENFUEGOS-TRİNİDAD
Kahvaltı sonrası Montenar Park ve İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos şehri üzerinden Trinidad´a gidiş. Cienfuegos´da Prado Promenade, Central Park, Malecon Bulvarı ve Valle Sarayı´nı (Palacio del Valle)görüyor sonrasında Trinidad’a hareket ediyoruz. Varış sonrası yapılacak şehir turunda;Trinidad´ın Kolonyal Bölgeleri’ni gezerek UNESCO tarafından koruma altında alınmış ve Kübalıların gurur duyduğu şehri yakından tanıma fırsatı bulacağız. Kocaman pencerelerden yüksek tavanlı evler seyredeceğiz. Tur sırasında Palacio Cantero ( Kantero Sarayı ) Şehir Müzesi ve Katedral ziyaret edilecektir. Canlı müzik eşliğinde Trinidad’a ait Canchanchara’yı içiyoruz. Turumuzun ardından otele yerleşme, otelde akşam yemeği ve konaklama.  (Arzu eden misafirler rehberlerimizin eşliğinde, akşam Trinidad merkeze gidebilir, Trinidadlıların eğlendikleri açık hava alanda dans edebilir veya romantiklere yönelik, Casa de la Trova’da canlı müzikle eğlenebilirler) Geceleme otelimizde.

9.GÜN:        TRİNİDAD-SANTA CLARA-VARADERO
Kahvaltı sonrası Santa Clara üzerinden Küba´nın diğer turistik şehri Varadero´ya hareket. Önce, kahraman Ernesto Guevara’nın gerilla arkadaşları ile beraber ebedi uykusuna yattığı Che Guevara Anıt Mezarı’nı ziyaret ediyoruz ve ardından Açık hava müzesi olan Tren Blindado’ya gidiyoruz. Ardından Santa Clara Şehri’ni hissedebilmek için merkezdeki Parque Vidal’da kısa bir yürüyüş yapılıyor. Daha sonra Varedero´ya hareket otele varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
10.GÜN:           VARADERO-HAVANA-MADRİD
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Öğle saatlerinde Havana´ya dönüş ve havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası saat 23:00’de  Madrid’e uçuş. Geceleme uçakta.

11.GÜN  :            MADRID -ISTANBUL      1810 2305
Varış… Bir Başka gezide buluşmak üzere..

NOT : UÇAK VE OTEL DETAYLARI DEĞİŞTİRME HAKKI ACENTADA SAKLIDIR.**
Uçak seçimine göre ; gidiş ve geliş güzergahı değişebilir. Ara gecelemelerde farklılık olabilir.

HAREKET NOKTAMIZ

09 Ekim 2012, 14:50

ÜCRET

 • 2 Kişilik odalarda konaklama kişibaşı: 2990€ 

 • Tek kişi farkı : 400€

NELER DAHİL?

 • *Tüm uçuşlarda kişi başı 20 kg lık bagaj taşıma hakkı
 • *4-5 yıldızlı ,otellerde Oda Kahvaltı(bazılarında yarım pansiyon) konaklama. 
 • ACAPULCO  da HERŞEY DAHİL konaklama. ALL INCLUSIVE
 • *Deneyimli EJDER TURIZM Rehberlik hizmeti.
 • *Programda belirtilen tüm yemekler ve tur programına dahil tüm ören yerleri gezisi ,giriş ücretleri
 • *Havalimanı vergileri.*Tüm uçuşlar ve transferler 
 • *Seyahat sigortası ASSISTCARD DAHİL.


VİZELER : Küba(80 € ) YEŞİL pasaporta KUBA vizesi yoktur.

Meksika USA vizesi sahiplerinden Vize istemiyor.

NELER HARİÇ?

 • TÜM ÇIKIŞ PULLARI ( toplam :yaklaşık45 USD) Kuba ve Meksika  çıkışlarında Havalimanında ödeniyor.
 •  
 • TÜM YÖRESEL PERSONEL BAHŞİŞLER(85 €) Tur liderimize Turun birinci günü verilmesi Rica edilir.

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version