Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Trans Toros (Aladağlar-Niğde) Ramazan Bayramı 4 Gece 5 Gün 26-30 Temmuz 2014

Türkiye’nin en gözde tırmanış bahçelerinden birini Batı'dan Doğu'ya geçiş... NİĞDE, Demirkazık Köyü, Sokollupınarı, Çelikbuyduran Geçidi, Emler Zirvesi, Yedigöller Platosu, Hacer Boğazı, Soğukpınar Köyü, Barazama Zamantı Vadisi'nde 3000 metrelerden ormanlık gürül gürül akan şelalelere doğru nefis bir yolculuk yapacağız. Aladağlar'ın bir ucundan diğer ucuna uzanan macera dolu bir gezi öyküsüne hazır mısınız? Eğer hazırsanız; bu farkındalığa sahip 15 kişiden biri olabilmek için biraz aceleci davranmanız ve rezervasyonunuzu kesinleştirmeniz gerekli.

EMLER ZİRVESİ 3726 mt NİĞDE ALADAĞLAR YEDİGÖLLER DİREKTAŞ (HASTA HOCANIN YURDU)

16 Temmuz 2014 Tarihine Kadar yapılacak kayıtlarda
ERKEN REZERVASYONDA %10 İNDİRİM

Aladağlar, Türkiye'mizin en büyük ve en çok ziyaret edilen tırmanış bahçelerinden biridir. İçinde 3500 mt yüksekliğinde onlarca zirveyi barındıran bu bölgemiz dik kaya duvarları ile birbirinden ayrılmış vadileri, buz gibi suları, buzul krater gölleri ile seyredilmesi doyumsuz güzellikler veren bir doğa parçasıdır. Özet Program 1. Gün : Niğde terminali buluşma. Çukurbağ köyü, Sokullupınar, Çelik Buyduran 2. Gün : Çelikbuyduran, Emler Zirvesi ( 3724 m ) Yedigöller 3. Gün : Yedigöller Platosu, Hacer Boğazı, Soğukpınar 4. Gün : Soğukpınar, Barazama Köyü, Kapuzbaşı Şelaleleri (Pansiyon konaklamalı) 5. Gün : Dönüş günü Kapadokya üzeri Ankara'ya dönüş.

PROGRAMIMIZ

Detaylı Program

1. Gün 09:00 da Niğde Otobüs Terminali'nde buluşarak Çukurbağ Köyü'ne doğru yerel transfer ile yola koyuluyoruz. Burada bir köy kahvaltısı yapıyor ve eşyalarımızı yolculuğa hazır hale getiriyoruz. Eşyalarımızı traktörümüze yükledikten sonra kısa bir transferle yürüyüşümüzün başlangıç noktası olan Sokullupınar'a geliyoruz. Sokullupınar’ dan Karayalak Vadisi'ne doğru yürüyüşümüz başlıyor. Aladağlar'ın en etkileyici geçitlerinden biri olan Karayalak Vadisi kapı bölgesini geçip buz gibi suyu ile ün yapmış olan Çelikbuyduran Geçidi kamp noktasına ulaşıyor ve bu kartal yuvasını andıran geçitte ilk kampımızı kuruyoruz.

2.Gün Sabah kahvaltımızın ardından kampımızı topluyor ve Aladağlar'ın ve Toros'ların 3. en yüksek zirvesi Emler’e ( 3724m ) doğru tırmanışımıza başlıyoruz . Kampımızdan sadece 3 saatte çıkılan bu zirvede bütün Aladağlar'ın ayaklarınızın altında olmasının keyfini çıkardıktan sonra Doğu'ya doğru açılan geniş Yedigöller Platosu'na ineceğiz. Kampımız 3100 metre yükseklikteki dağ göllerinin yakınında. Burada dileyenler, bir dağ gölünde yüzmenin keyfini çıkarabilirler. Konaklama Yedigöller'de

3. Gün Sabah erkenden yine standart işlem başlıyor; kalkıyor, kahvaltı yapıyor ve kampımızı topluyoruz. Eşyalarımızın katırlara yüklenmesi işleminden sonra bu dağlardaki son kampımıza doğru hareket ediyoruz. Bugünkü rotamız Hacer Boğazı. İrtifa kaybettikçe kıraç kayalıklar yerini yüksek ve yaşlı çam ağaçlarına bırakıyor. Geriye dönüp baktığımızda Aladağlar'ın haşmetli zirvelerini hayranlıkla seyrediyoruz. Bugünkü kamp yerimiz eski bir maden bölgesindeki ağaçların arasında kuytu bir güzellik.

4.Gün Bugün kamp hayatı sona eriyor. Çadırlarımızı son kez topluyoruz. Bizlere hizmet vermiş olan aşçımız ve katırcılarımızla vedalaşıyor ve Barazama Köyü’ne yürüyoruz. Köyden hemen sonra ise ünlü Kapuzbaşı Şelaleleri’ne ulaşacağız. Bu bölgede konaklayacağımız pansiyonumuza yerleşiyor ve duşlarımızı alıyoruz. Tüm ekip hazır olduğunda ise bu bölgeyi keşfe çıkıyoruz. Ender görülebilecek bir doğal oluşum olan bu şelalelerin sıra dışı bir özelliği var; güçlü bir debiye sahip bu şelalelerin her biri duvar şeklindeki bir dağ yamacındaki deliklerden püskürerek çıkıyor. Oluşan görüntüyü ve yüksekten düşen binlerce ton suyun çıkardığı sesi kelimelerle anlatmak zor. Bu şelalelerden bazılarının 40–50 metre yüksekten düşen büyük su sütunları olduğunu düşünürsek durum daha iyi anlaşılacaktır. Son gecemizi de muhteşem oluşumun yanıbaşındaki pansiyonumuzda geçiriyoruz. Artık faaliyetimizin son gecesinde nasıl bir eğlence yaparız kimbilir.

5.Gün Sabah kahvaltısının ardından son hazırlıklarımızı yaparak yerel dolmuşlar ile önce Yahyalı İlçesi'ne oradan da Kayseri'ye geçerek dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Amacımız akşam geç saatlere kalmadan Ankara'ya ulaşmak. Bu yüzden Kayseri terminalinde vedalaşarak turumuzu bitiriyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

26 Temmuz 2014, 01:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
7 taksit
Yetişkin 535 TL 535 TL 570 TL

* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

NELER DAHİL?

Ara transferler,katır ile yük taşınması,sabah kahvaltıları, öğlen yemekleri,akşam yemekleri,milli park giriş ve konaklama ücretleri, dağ rehberliği, Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acenta desteği.

NELER HARİÇ?

Kişisel harcamalar, içecekler(alkollü) kamp ekipmanları ve kişisel malzemeler,

NIGDE İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Yürüyüş tecrübesine sahip arkadaşlarımızın katılması tavsiye edilmekte. Uzun ve çadır konaklamalı bir etkinlik olacağı göz önüne alınmalıdır.

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version