Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Kaçkarlar Zirve Çıkışı(3937M) Ve Trans Geçişi 16-23 Ağustos 2014

Sizin için iyi bir deneyim olacağını düşündüğümüz ülkemizin doğu Karadeniz bölgesinin güzel illerini ziyaret edeceğiz. Bir haftalık gezimizde zaman zaman yorulacağız ama bu yorulmaların artından yeşilin içinde ruhumuzu ve bedenimi dinlendirmemiz için bol bol zamanımız olacak. Bol oksijenli bu doğa gezimizi yazın bir haftasında rahatlamak sevdiğiniz aktiviteleri yapmak ve bedeninizi dinlendirmek için değerlendirebilirsiniz.

 

PROGRAMIMIZ

16 AĞUSTOS 2014 Tortum şelalesi: cumartesi günü saat 10.00 da Erzurum otogarında buluşuyoruz. 10:30 da tortum şelalesine hareket ediyoruz 2 saat yolculuğumuzdan sonra 12:30  da tortum şelalesine varıyoruz. Daha sonra tortum şelalesinden ayrılıp 14.00 da Yusufel’ ine varıyoruz. 14.30 da Yusufelinden ayrılıp olgunlar köyüne hareket ediyoruz ve 18.00 da olgunlarda oluyoruz. Akşam yemeğimizi olgunlarda pansiyonumuzda yiyoruz.

17 AĞUSTOS 2014 Dilberdüzü:saat 6 da pansiyonda kalkıyoruz ve kahvaltımızı yapıyoruz. 08.00 da katırlara yüklerimizi verdikten sonra dilber düzüne çıkıyoruz(14km). Dilber düzünde çadırlarımızı kuruyoruz ve dinleniyoruz.

18 AĞUSTOS 2014 Adsız göl: Bu günkü yürüyüşümüzü yüksekliğe uyum yürüyüşü yapıyoruz. Kahvaltımızı büyük deniz gölünün kenarında yapıyoruz. Sonra adsız göle geçiyoruz. Yaklaşık 3000 metrede iki saat dinlendikten sonra geri kamp alanına dönüyoruz.

19 AĞUSTOS 2014: sabah 4 de kalkıp azıklarımızı alarak zirveye doğru tırmanışa başlıyoruz. Muhtemelen saat 14.00 da zirveye varıyoruz. Zirve yaptıktan sonra tekrar kampa dönüyoruz ve istirahat ediyoruz.

 20 AĞUSTOS 2014 Döbe yaylası: sabah kalkıp kahvaltı yaptıktan sonra kamp yükümüzü topluyoruz ve tekrar olgunlara dönüyoruz. Günün kalan kısmında pansiyona yerleşip dinleniyoruz.

21 AĞUSTOS 2014 Yukarı kavron: sabah 6.00 da kalkıp kahvaltımızı yapıyoruz kamp yükümüzü katırlara yükledikten sonra Döbe yaylası yönünde yükselişe geçiyoruz.Yaylayı geçtikten sonra Naletleme geçidini aşarak deniz gölüne varıyoruz. Burada dinlendikten sonra yukarı Kavron yaylasına iniyoruz ve pansiyona yerleşiyoruz.

22 AĞUSTOS 2014: sabah kalkıyoruz ve kahvaltı yapıyoruz. Ayder’e doğru biz yürüyüş yaparken yükümüzü minibüs Ayder’e getiriyor. Oradan minibüse biniyoruz ve fırtına vadisindeki doğan otele yerleşiyoruz. Orada bir gece konakladıktan sonra 23 AĞUSTOS'TA Pazarda yürüyüşümüzü bitiriyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

16 Ağustos 2014 Erzurum

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
7 taksit
Yetişkin 999 TL 999 TL 1069 TL
İki kişilik odada kişibaşı 999 TL 999 TL 1069 TL

Taksitlendirmeler; Garanti Bankası, YapıKredi bankasına yapılmaktadır.

 

 

 

NOT: Kaçkar'a gidilmeden önce iki defa toplantı yapılacaktır. Gidecekler konusunda malzeme konusunda bilgi verilecektir.

NELER DAHİL?

Pansiyonda yenilen kahvaltı ve akşam yemekleri ve konaklama(3). Kamp alanında yenilen bütün yemekler(kahvaltı 3 öğlen yemeği 5 akşam yemeği 5). Kumanya dahil yiyecekler. Araçla transfer ücretleri. Katır ücretleri. Rehberlik ücretleri.

NELER HARİÇ?

Ankara-Trabzon, Pazar-Ankara ulaşımları, çadır ve kamp malzeme ekipmanları, kişisel harcamalar, pansiyonlarda  su dışında alınacak içecekler ve dahil olanlar dışında yapılacak harcamalar

YANINIZA ALIN

Zirve Yürüyüşe katılacaklar :  Baton, Yüksek konçlu yürüyüşbotu, Tozluk, Alt-Üst İçlikler, Orta-Dış Giyim Katmanları, Şapka-Bere-Balaklava-Buff, İç Polar ve Eldiven, Termal Çoraplar, Güneş Gözlüğü, Koruyucu Yüz ve Dudak Kremleri, Termos, Matara,  Çakı, Düdük, Tepe lambası ve diğer şahsi malzemeleriniz.
Ayrıca çadır mat ve uyku tulumu

UYULMASI GEREKENLER :

Grup içersinde temel kaidemiz EKİP UYUMLULUĞU dur.
Bu bir grup etkinliğidir. Lüks-konfor beklentisi olanlara katılmasını önermiyoruz.
Ekip birlikteliğini ve Uyumunu bozan kişileri bir sonra ki faaliyete almıyoruz.
Doğada en küçük bir hatanın bile telafisi çok güç olacağından, dağcılık disiplini ve kurallarını yerine getirmenizi şart koşuyoruz.
Katılımcıların güler yüzlü ve yapıcı olmalarını, sorun çözümünde katkı sağlamalarını, paylaşımcı yaklaşımlarını önemsiyoruz.
Doğa yürüyüşü yapmalarını engelleyecek, zorlayacak, sağlığını tehlikeye atacak tüm rahatsızlıklardan kişi kendi sorumludur. Özellikle kalp, hiper tansiyon, astım, psikolojik sorunların, eklem problemi, yükseklik korkusu, yürümede koordinasyon bozukluğu, sağlık sorunları olanların bu faaliyete katılmadan önce rehberle konuşmaları gerekmektedir.
Katılanların yukarıda belirtilen tüm hususları kabul ederek, faaliyete iştirak ettiklerini kabul ediyoruz. Aksi durumda davrananlar kesinlikle faaliyete kabul edilmeyecektir.

Şimdiden Keyifli Faaliyetler...

RIZE İÇİN HAVA TAHMİNİ

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version