Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Trans Kaçkarlar & Yusufeli-Ayder Kaçkar Zirve ( 3932 Mt ) 6 Gece 7 Gün 21-27 Temmuz 2013

Erzurum Yusufeli Barhal Yaylalar Köyü Modut Yaylası Olgunlar Dilber Düzü Büyük Deniz Gölü Büyük Kaçkar Zirvesi ( 3932 m ) Naletleme Geçidi Çaymakçur Ayder Rize Kaçkar turlarının klasiği olan Trans Kaçkar turunun Artı yaşam versiyonu. Güneyden kuzeye, kamp ve yayla konaklamalı, yüksekliğe uyum tırmanışı içeren özel bir program. Ayrıca bu tur programının diğer özelliği de katılımcılarına taşıma desteği sağlamış olmasıdır, böylece sizler Kaçkarların tüm güzelliklerini ağır yükleriniz olmadan yaşayıp göreceksiniz. Pansiyon hizmetini ise kara denizin müthiş kültürünü ve sıcaklığını sürdüren güler yüzlü yöre halkından alacak, yerel lezzetlerin ve Karadeniz kültürünün bir parçası olacaksınız. Yürüyüş deneyiminiz ve Karadeniz sevdanız varsa ? İşte bu proğram sizin Karadeniz ve Kaçkarlar biletinizdir.

PROGRAMIMIZ

1. Gün 21 Temmuz 2013 : Grubumuzla Erzurum’da buluşuyoruz. Güzel bir yemekten sonra dağlara doğru yola çıkacağız. Çoruh Vadisi, Yusufeli transferinin ardından Çoruh nehrinin büyüleyici sularında rafting zamanı geliyor, dileyen katılımcılarımız ile bu büyüleyici aktiviteyi yaşarken, son eksikliklerimizi de Yusufe’lin den giderip yola çıkıyoruz. Akşam Olgunlar yaylasında pansiyonumuzdayız, yöresel yemeklerden oluşan menü sonrası ilk günü keyifli sohbetler ile noktalayıp yatacağız.

2. Gün 22 Temmuz 2013: Sıkı bir kahvaltı sonrasında Kamp ekipmanımızı katırlara yükleyerek fazla eşyalarımızdan kurtuluyoruz, günlük çantalarımız ile Olgunlar yaylasından başlayarak Nastaf yaylasına doğru hafif eğimli fakat görsel güzelliklerle dolu bir etabı yürüyerek kayalık bir arazinin ortasındaki Dilber düzü kamp alanına ulaşacağız. Artık kamp hayatı başlıyor. Kampımızı kurup Dağın keyfini çıkarma zamanıdır artık.

3. Gün 23 Temmuz 2013 : Sabah güzel bir kamp kahvaltısının ardından tırmanış rotamız üstünde kısa bir uyum tırmanışı yapacağız, amaç ertesi gün yapacağımız zirve tırmanışı için vücutlarımızı yüksekliğe alıştırmak, kampımıza erken döneceğiz, bu arada minik bir kaçamak yapıp adsız gölde biraz yüzme keyfi yapabiliriz, soğuk sularda yüzmek ayrı bir keyiftir.

4. Gün 24 Temmuz 2013 : Zirve günümüz. Sabaha karşı ayaklanıp yollara düşüyoruz. Dilber Düzü’nün 2 saat kadar yukarısındaki Büyük Deniz Gölü’ne çıkıyoruz. Gölün kuzeyine doğru ilerleyerek ulaşacağımız klasik rotasından tırmanarak bu dağların en yüksek zirvesini keşfe hazır olun. Artı Yaşam rehberleri eşliğinde, uzun zorlu ama bir o kadar da keyifli bir çıkış yapacaksınız. Zirveden göreceğiniz manzara konusunda şimdiden bir şey söylemek zor fakat eşsiz bir görsel olacağının garantisini vermek sanırım doğru olur. Öğleden sonra kampa dönmüş olacağız.

5. Gün 25 Temmuz 2013 : Sabah iyice dinleniyoruz. Geç kahvaltı sonrası kampımızı topluyoruz, Eşyalarımızdan bir gün uzak kalacağız, kamp yükümüzü katırlara veriyor ve yukarı kavruna gönderiyoruz, bizlerde olgunlar köyüne inişe geçip pansiyonumuza yerleşeceğiz, günün tamamını köyü gezerek ve dinlenerek geçireceğiz,

6. Gün 26 Temmuz 2013 : Sabah erkenciyiz, kahvaltı sonrası Yukarı Kavron’a inmek üzere yola çıkıyoruz, Döbe yaylasına kuşbakışı bakarak büyüleyici görsel güzellikler arasında Kaçkarların yüksek geçitlerinden biri olan Lanetleme geçidini geçerek, yukarı kavron yaylasına geleceğiz, yol boyunca göreceğimiz görsel güzellikler ve buzul gölleri, torunlara anlatılacak hikayeler bölümü olarak belleklerimize kazınacak. yukarı kavron Kaçkar dağlarının en hareketli yaylalarından biridir pansiyonumuza yerleşerek bu yaylanın kalabalık ve eğlenceli hayatına uymaya horon tepmeye gidiyoruz.

7. Gün 27 Temmuz 2013: Artık Kaçkarlara veda etme zamanı, sabah erken kalkarak eşyalarımızı araca yüklüyor ve Ayder yaylasına iniyoruz. Bu gün dağda son günümüz bu yüzden alışveriş için bir süre serbest zamanımız var, isteyen kaplıcaya, isteyen alabalık ziyafetine, isteyen de alışverişe gidebilir, unutmayalım :) Otobüs kullanacak katılımcılarımız için Pazar ilçesinden otobüsümüz saat 16:00 da. Uçak ile dönüş yapacak olan katılımcılarımız ile Rize çay fabrikasını ve Rize bezi atölyelerini ziyaret ederek Trabzon hava alanına kadar sürecek bir yolculuğumuz daha olacak.

HAREKET NOKTAMIZ

21 Temmuz 2013, 11:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
6 taksit
Yetişkin 1200 TL 1200 TL 1270 TL

Taksitlendirmeler; Garanti Bankası, YapıKredi bankasına yapılmaktadır.

NELER DAHİL?

Tüm Yerel ulaşımlar, son gün hariç tüm yemekler, rehberlikler, tüm konaklamalar, çevre gezileri

NELER HARİÇ?

Ankara Erzurum, Trabzon Ankara uçak yada otobüsle ulaşımlar, Çoruh nehrinde isteğe bağlı yapılacak rafting, son gün öğlen ve akşam yemeği, tesislerde su dışında alınacak içecek ücretleri, kişisel harcamalar bu fiyat kapsamı dışındadır...

YANINIZA ALIN

Tüm kamp malzemesi dahil eşyalarınızı içine alabilecek bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk (soluyabilir), hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, tatlı ve tuzlu yiyecekler (fındık, fıstık, kuru üzüm kuru kaysı vs..) fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su kabı veya çelik termos.

RIZE İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Bu bir Trekking & Dağcılık Aktivitesidir, Doğa şartlarında ve Arazide gerçekleşir, Doğal koşullar, Yağmur, Kar ve Rüzgar gibi etkenler bu gibi aktiviteleri etkileyen başlıca sebeplerdir, bu aktiviteler inişler, çıkışlar, içeren aktivitelerdir. Bu Etkinlik kapsamında kullanılacak olan kamp malzemeleri ücreti alınmak kaydı ile tarafımızdan temin edilebilir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

  • Ankara-Erzurum uçak saatleri: TK7070 09.20 uçağı
  • Trabzon Ankara uçak saatleri: TK7067 20.55 uçağı

Uçak bilet  alımları için ofisimizi arayabilirsiniz.

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version