Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Artıyaşam Geleneksel 3. Turuncu Doğa Şenliği ve doğa yürüyüşü 13 Kasım 2011

Bu pazar Ne yapıyorsunuz?
Saat 10'da kalkıp kahvaltı yapacak, biraz kahvaltı haberleri izleyecek, miskinlik yapacaksınız değilmi. Saat öğlen olacak, şehre çıksam mı çıkmasam mı diye düşünecek, karar verene kadar zaten saat 15.00 gibi olacak. Kendinize güveniyorsanız dışatı çıkacak, güvenmiyorsanız amaan en iyisi evde oturayım diyeceksiniz.
Yada alacaksınız çocuklarınızı o devasa alışveriş merkezlerine gidecek, kapalı mekanda zaman geçireceksiniz.
Yada?
İşte o diğer seçeneklerden birisini bizler size sunacağız.

Artıyaşam geleneksel 3.doğa şenliğinize gelir misiniz?
Normal şartlarda Haziran'ın ilk haftasında Artıyaşam Etkinlikler Platformu'unun geleneksel olarak yaptığı şenlik; yoğun yağışlar dolayısı ile ancak şimdi yapılabiliyor. Şimdide sezon gereği; Artıyaşam Turuncu doğa şenliği diyoruz. çünkü renklerin dönüşümüne şahit olmaya gidiyoruz.
Mekanımız: Çubuk Karagöl mevkii
Ne yapacağız?
renklerin güzel seyredildiği göl kenarında olacağız. Sabah güzel açık masa kahvaltı yapacağız. sonra doğa yürüyüş gruplarımız ayrıldıktan sonra kalanlarla göl çevresinde yürüyüş yapacak sonra büyüklere/küçüklere oyunlara başlayacağız. Bir grubumuz fotoğraf çekerken bir grubumuz grup oyunlarında eğlenmeye devam edecek. sizlere sunacağımız Tavuk-döner-pilav-ayran menüsünden oluşan Öğlen yemeği sonrası müzik eğlencemiz başlayacak. Gitar, keman, akordiyon; allah ne verdiyse orada arkadaşlarımız çalacak ve bizlere eğenceli saatler geçirtecekler.
Anne babalarımız çocuklarımızla oyunlar oynayacağız. Büyüklere oyunlar, küçüklere oyunlar oynayacağız. Canlı müzik performansları, danslarımız, uçurtmalarımız,doğa yürüyüşlerimiz, doğa içerisinde rengarenk çiçekler içerisinde bizi bekliyor. Aşçımız Ali ustamız bizleri tavuk döner ve pilav ile doyuracak. Çayımız kahvemiz, piknik alanında istediğimiz ne varsa o olacak. Yayılıp doğanın keyfini çıkarmak mı istiyoruz, göl kenarında koşturan çocuklarımızla bir tam gün mü geçirmek istiyoruz, uzunca bir zamandır koca bir günü ayırmadığımız anne ve babamızla birlikte mi olmak istiyoruz, kırda çiçekler arasında sevdiklerimizle birlikte mi olmak istiyoruz… O zaman ne bekliyorsunuz? Hemen sarılın telefonlara kayıtlarınızı yaptırın ve bu şenliğimize katılın.

Emin olun bir günümüz dolu dolu geçek. Bundan emin olabilirsiniz. Kasım'ın ortası olması dolayısı ile akşam saatlerinde hava biraz soğuk olacaktır. Hazırlıklı olmanızda, yedek sıcak kıyafet almanızda fayda var.

Biz hazırlıklarımızı yaptık ve sizleri bekliyoruz. iste programimiz:

PROGRAMIMIZ

Sabah 08.30'da Atatürk lisesi önünden hareket ederek Milli kütüphane, Armada, Emniyet sarayı/ankamall gibi duraklarda arkadaşlarımızı aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Çubuk'u geçtikten sonra yol güzergahımızda dere yatakları, vadiler var. Bunları aştıktan sonra Ankara piknikçilerinin sıkça gittikleri bir alan gelecek karşımıza; Karagöl! Doğası itibarı ile oldukça güzel.

Karagöl'e vardıktan sonra sizlere açık masa bir kahvaltı hanzırlayacağız. Bu arada arkadaşlaprımız sizlere kısa bir göl çevre gezisi yaptıracaklar. Artıyaşam etkinlik alanına geldiğimizde kahvaltımız hazır ve göl kenarında güzel bir doğada kahvavaltı yapacağız. Kahvaltı sonrası uzun yürüyüş grubu Yıldırımevci yaylalar kısmına doğru yürüyüşe başlayacak ve yaklaşık 15.00 civarlarında gelecekler. kısa yürüyecekler de yaklaşık 12.30 civarlarında kamp alanında olacaklar.

Küçük bir de uçurtma şenliği yapacağız. Ama çocuklarımıza, çocuk olmak isteyen büyüklerimiz varsa onları da yanımıza alabiliriz. Çocuk gelişimci arkadaşlarımız çocuklarımızla ilgilenecekler. Aileden de birileri olacak haliyle… Kendi yaptığımız uçurtmalarımızı uçuracağız.

Grid Oryantiring oynayacağız. Bir anlamda dar alanda kısa paslaşmalar gibi.

Bunlar ana aktivite istasyonları…

Birde eğlence olayı var tabii!
Canlı müzik performansı olarak adı üzerinde arkadaşlarımız performanslarını sergileyecekler. Latin danslarını oynayacak, Halay çekeceğiz. Çim alanda bardakta futbol oynayacak ve bunu öğrendikten sonra arkadaşlarımızla gittiğimiz her yerde diğer arkadaşlarımıza bunu öğreteceğiz. İzci oyunlarımız var, Dartımız var. İpimiz var. İp atlayacak çuval yarışı yapacağız ağzımızda kaşık ve yumurtalarla…

Halılarınızı ve içeceklerinizi ayrıca getirebilirsiniz. Yere serdiğiniz halılardan bizde faydalanmış oluruz. Çayımız kahvemiz sürekli kaynayacak. Yemeğimiz; tabakta tavuk döner, Pilav, ayran, salata olacak ve doyurucu olacak. Yürüyüşe giden arkadaşlarımız geldiklerinde yemeklerini yiyebilecekler. Öğleden sonra acıktığınızda isterseniz Ali usta size isteğinize binaen ayrıca bir şeyler yapabilecek donanımda olacak. Emin olun doğaçlama bizim planlamadığımız hiç hesapta olmayan çok güzel aktiviteler çıkabiliyor anında…

Acaba gitmeli miyim diye düşünmeyin, gelin…Hadi! ne bekliyorsunuz? Arayın, ofise kaydınızı yaptırın, davetiye numaranızı alın…

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

2DogaSenligi06.06.10 Z.Ozdemir
2DogaSenligi06.06.10 M.Ucbas
2DogaSenligi06.06.10 A.Sunbul
2DogaSenligi06.06.10 E.Aslan
2DogaSenligi06.06.10 N.Alparslan
2DogaSenligi06.06.10 E.Sivka
2DogaSenligi06.06.10 I.Ergun

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Güdül Sorgun Göleti/Yaylası çevresinde kır gezileri, bisiklet gezileri, canlı müzik, uçurtma, doğa yürüyüşü, grid oryantring, çocuk animasyonları, yetişkin animasyon, yarışmalar, döner+pilav+ayran menü yemek

HAREKET NOKTAMIZ

13 Kasım 2011, Kumrular, 08:30

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Yetişkin 40 TL 45 TL
7-12 yaş 35 TL


* 0-3 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 25 TL ilave edilir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 25 TL ilave edilir.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, Açık masada açık büfe kahvaltı, döner+pilav+ayran+salata menüsü ile öğlen yemeği, ikramlar, tüm çevre gezileri, canlı müzik, uçurtma malzemeleri, oyun ve animasyonlar, rehberlik hizmetleri, Kırkayaklar/Artıyaşam tur refakat hizmetleri

NELER HARİÇ?

Öğle yemeğinde ayran harici alınacak içecekler, diğer stantlardan yapılacak alış-verişler, kişisel harcamalar ve yukarıda yazılı olmayan harcamalar,

YANINIZA ALIN

•Mevsime uygun giysiler (şapka, yağmurluk gibi) ve yedek giysiler. Hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap.
•Kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, çocuklarımız için yedekte su geçirmeyen kapalı ayakkabı ya da çizme.
•Uygun bir sırt çantası
•Varsa bisiklet, kişisel ilaçlar, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb,
•Fazla çöp üretimi olmaması için kendi tabak-çatal ve bardaklarımız.
•Varsa su mataralarımız. Doğada bol su tüketmekte fayda var, unutmayalım.
•Varsa böcek gözlem kabımız (kapağı mercekli küçük şeffaf kavanoz)
•Not defteri ve kalemimiz, fotoğraf makinemız, not defterimiz ve kalemimiz. Çünkü, doğadaki nesne ve canlıları yerinde gözlemleyeceğiz, onların resimlerini ve onlar hakkında aldığımız notları yanımızda götüreceğiz.
• Kuru üzüm ve kuru kayısı gibi bize enerji verecek kuruyemişimiz.

CUBUK İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

göl kenarındaki etkinlikler ile çevre gezileri kolay ve eğlenceli, her yaştan katılımcının rahatlıkla katılabileceği türdendir. Animasyon ve oyunlar kendi içlerinde farklı zorluklar içermektedir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Atatürk lisesi önü 08:30
Milli Kütüphane 08:35
Armada 08:40
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 08:50
1011 Kavşağı 08:55
Altınpark 09:05

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version