Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Melen Crazycity Rafting'de Rafting Ve Harmankaya Şelalesi Turu 26 Nisan 2015

Ankara'ya en yakın rafting ve doğa turu.

Düzce Dokuzdeğirmen köyünde Melen çayında dolu dolu heyecan var. Hem Rafting macerası yaşayacak hemde Harmankaya şelalelerine yürüyüş yapacağız. 

Düzce'de Nehir evlerinde sadece rafting yapmazsınız. Doğanın keyfini doyasıya yaşayacak, klasik yapılan rafting alanı dışında daha ferah ve huzurlu bir ortamda dolu dolu bir gün geçireceğiz. Nemi yapacağız;

 • Nefis bir köy kahvaltımız olacak,
 • Açık büfe ızgara menüsünden oluşan öğle yemeğimiz olacak. Üstelik yemekte alkolsüz sıcak soğuk içecekler ücretsiz.
 • Gün boyu çay servisimiz ücretsiz
 • Rafting heyecanımız sertifikalı eğitmenler eşliğinde çok keyifli olacak,
 • Harmankaya şelalelerine doğa gezimiz olacak,
 • Zamanımız artarsa; Atv yada Paintball oynama şansımız olacak. 

Tüm bu etkinliklerimiz; içerik ortaklığı yaptığımız; Melen çayı kenarındaki Melen çayı kenarındaki CrazyCity Melen Nehirevleri Rafting tesisleri ortaklığı ile olacak. Ankara ofisi olarak birlikte çalışacağımız tesisimize gittiğinizde Artıyaşam ayrıcalığını yaşayacak, her zamanki kaliteden ödün vermeyen yapımızla sizlere bir günü dolu dolu geçirtmeyi hedefliyoruz. 

Üstelik fiyatımızda oldukça uygun olacak. 129 lira ücretle ulaşım, köy kahvaltısı, açık büfe öğle yemeği, rafting ve doğa gezisi ve yemekte alınacak içeceklerde bu fiyata dahil olacak. 

Emin olun çok keyif alacaksınız...

Hazırlanın; Ankara'ya en yakın yere, Melen Çayı'na maceraya gidiyoruz.!

PROGRAMIMIZ

 • Kumrular  caddesi kaymakamlık karşısından Saat: 07:00’de hareket edip, yol güzergahında da arkadaşlarımızı alarak araç içi sıcak-soğuk içecek ikramı ile yolumuza devam edip;
 • Tarihte Bithyn, Roma ve Bizans uygarlıklarının yaşadığı, 1326 yılında da Osmanlı hakimiyetine giren, yaylaları, şelaleleri, yeşil tabiat örtüsü ve doğal güzellikleri ile doyumsuz seyirler yapabileceğimiz DÜZCE’den devam edip raftinge başlayacağımız Dokuzdeğirmen köyüne hareket ediyoruz.Köyden 7 km uzaklıkta nehir kenarındaki Nehir evlerinde aracımızdan iniyoruz.
 • Acıktık. Nefis bir köy kahvaltısı yapıyoruz.
 • Kahvaltı sonrası Harmankaya Şelalelerine doğa gezisi yaparak midemizdekileri eritiyoruz. (Ne anladık bu kahvaltıdan diyeceksiniz ama hayat böyle:))
 • İlk işimiz RAFTİNG! 
 • Rafting hazırlıkları başlıyor. Bu anlamda öncelikle malzemeler dağıtılıp, raftingle ilgili temel brifing verildikten sonra maceraya başlıyoruz.
 • Raftinge başladıktan sonra yaklaşık 12 km lik 2+ zorluk derecesindeki parkuru tamamlayıp saat 15.30'da tesisimize varıyoruz.
 • CityCrazy Melen rafting tesislerimize gelerek ızgara menüsünden oluşan açık büfe  öğle(siz öğleden sonra yemeği deyin) yemeği molası veriyoruz.
 • Yemek sonrası doğanın keyfini çıkarmak için miskinlik zamanı adı altında serbest zamanımız var.
 • Bu süre içerisinde
  • Zamanı iyi kullandıysak ATV şansımız olabilir. (1 saat inanılmaz keyifli bir doğada yapılacak) (Dokuzdeğirmen köyünde)
  • Paintball oynayabiliriz(1 saat, yeni tüfeklerle ve yine gerçekçi bir doğa içerisinde) (Dokuzdeğirmen köyünde)
  • Sizin haberiniz yokken rafting esnasında çekilen fotoğraf ve videoları görüp satın alabilirsiniz.
  • Sevdiklerinizle doğanın keyfini çıkarabilir
  • Yada hiç bir şey yapmadan uyku modunda zaman geçirebilirsiniz.
 • Saat 17.30 gibi Ankara'ya hareket ediyoruz. Akşam saat 21.00 civarlarında Ankara'da oluyoruz.

Önemli Not: Bu bir doğa aktivitesi olup; hava şartlarına bağlı olarak program değişiklikleri olabilir, Melen çayı akış durumuna göre saat değişiklikleri olabilir. Yapılacak anlık değişiklikler grup bilgilendirmesi dahilinde yapılır.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Garanti Bankası Melen rafting gezisi
Melen Çayı Rafting Artıyaşam

GÖRÜLECEK YERLER

Ankara çıkışlı rafting turu, melen çayında rafting, harmankaya şelalesibe doğa yürüyüşü,  günübirlik brunch gezisi, Köy kahvaltısı, Ankara'dan günübirlik macera turu, herşey dahil rafting gezisi, doğada Atv turu, doğada paintball turu  

HAREKET NOKTAMIZ

26 Nisan 2015, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 129 TL 129 TL 139 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

Rafting yapmak istemeyen misafirlerimiz; 85 Lira ödeyeceklerdir.
(Rafting yapmayacak, sadece çevre dokusununun keyfini yaşayacaksanız mutlaka belirtiniz. )

0-7 yaş rafting ücreti eklenmemiştir.(yaş itibarı ile rafting yapamaz.)

0-7 yaş koltuk istenmesi durumunda 55 lira ücret ödenecektir

5-7 yaş yemek istenmesi durumunda 20 lira yemek ücreti alınacaktır.

0-5 yaş koltuk istenmemesi durumunda ücretsiz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel araçla ulaşım,araç içi ikramlar, CrazyCity Melen Negirevleri raftingde; köy kahvaltısı, Açık büfe çorba+ızgara menüsü ile öğle yemeği, yemekte alınacak alkolsüz içecekler, bütün teçhizatı ile rafting malzemeleri ve rafting, milli park giriş ücretleri, eğitmen desteği, rafting için yapılacak sigorta, rehberlik hizmetleri ile birlikte tüm çevre gezileri.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Profesyonel çekim ekibi tarafından çekilen video ve fotoğraflar görsellerinden oluşan CD ve kişisel harcamalar ve yemek dışında alınacak sıcak soğuk içecekler

YANINIZA ALIN

Hava koşullarına ve yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, fotoğraf makinası, indirim kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka polar vb.

Rafting için: Neopren elbisenin altına giymek için mayo, rüzgarlığın altına giymek için yün kazak, yün bere, yün çorap ve rafting sırasında giymek için ıslanabilir bir çift spor ayakkabı, havlu, gözlük kullananlar için gözlük bağı ve yedek kıyafetler

DUZCE İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Rafting Zorluk dereceleri :
(MELEN ÇAYINDA RAFTİNG  2+  ve 3. derece rafting parkuruna sahip.)
Raftingde parkurlar zorluk dereceleri dikkate alınarak 6`ya ayrılıyor. Birinci ve ikinci derecelerde çocuklar bile rafting yapabilirken bunun üzerindeki derecelerde iyi yüzme bilgisi ve deneyim aranıyor.
 
1. zorluk derecesi
Birinci zorluk derecesi çocuklar ya da kendini bu konuda fazla cesur hissetmeyenler, yüzmeyi çok iyi bilmeyenler için uygun. Ama kısa zamanda sıkılma riskiniz var.
 
2. zorluk derecesi
İkinci zorluk derecesi, birincisine göre biraz daha zor. Rapid adı verilen, suyun hızlandığı yerler daha sık. Ancak yine de sular bu parkurda gözünüzü korkutacak kadar coşkun değildir.
 
3. zorluk derecesi
Üçüncü zorluk derecesinde rafting yapabilmek için iyi yüzebilmeniz ve deneyimli, profesyonel bir rehbere sahip olmanız gerek. Akıntı yer yer çok hızlanıyor, karşınıza engeller çıkabiliyor. 
 
4. zorluk derecesi
Dördüncü zorluk derecesinde ilerleyebilmek için takım olarak, çok ani manevra yapabilecek kadar uyumlu kürek çekiyor olmanız gerekiyor. Girdaplar, büyük kayalar ve şelaleler dördüncü zorluk derecesinde aşmanız gereken engellerden.
 
5. zorluk derecesi
Şelalelerden uçmak, dalgalarla boğuşmak ve en hızlı akıntılarla bile baş edebilmek... Tüm bunların üstesinden gelebilmek için cesaret, macera tutkusu ve deneyim gerekiyor. Bu zorluk derecelerinde ilerlemek gerçekten ciddiye alınması gereken, riskli bir iş.
 
6. zorluk derecesi
Türkiye'de Altıncı zorluk derecesi sadece Çoruh Nehri`nde var. Ancak altıncı zorluk derecesini göze almak ciddi riskleri de göze almak anlamına geliyor.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 07:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version