Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Düzce Melen Çayında Rafting 28 Nisan 2013

Bahar geldi, Melen çayı coştu. Heyecan ve doğa iç içe... Düzce Dokuzdeğirmen köyünden geçen Melen çayında 12 km lik rafting heyecanı yaşamaya ne dersiniz? Konusunda uzman eğitimciler eşliğinde rafting keyfini yaşamanızı mutlaka istiyoruz. Köy ve doğa geziside programımız dahilinde. Güzel bir kahvaltı ve Rafting sonrası ızgara menüsü ile akşam yemeğini yiyecek Ankara'ya hareket edeceğiz.

PROGRAMIMIZ

Kumrular caddesi girişi Penguen pastanesi önünden saat: 07:00’de hareket edip, yol güzergahında da arkadaşlarımızı alarak araç içi kahvaltılık poğaça, sıcak-soğuk içecek ikramı ile yolumuza devam edip; tarihte Bithyn, Roma ve Bizans uygarlıklarının yaşadığı, 1326 yılında da Osmanlı hakimiyetine giren, yaylaları, şelaleleri, yeşil tabiat örtüsü ve doğal güzellikleri ile doyumsuz seyirler yapabileceğimiz DÜZCE’den devam edip raftinge başlayacağımız Dokuzdeğirmen köyüne hareket ediyoruz. İlk işimiz RAFTİNG!

Rafting hazırlıkları başlıyor. Bu anlamda öncelikle malzemeler dağıtılıp, raftingle ilgili temel brifing verildikten sonra saat 11:00'da maceraya başlıyoruz. İsteyen arkadaşlarımız rafting sıralarını beklerlerken, yapay tırmanış duvarında uzman eğitmenler eşliğinde yapay duvar tırmanış heyecanını yaşayabilirler. Raftinge başladıktan sonra yaklaşık 12 km lik 2+ zorluk derecesindeki parkuru tamamlayıp saat 14.30'da bitiş noktası olan Beyler köyüne varmış oluyoruz.Araçlarımıza binerek köydeki Melen rafting tesislerimize gelerek çorba, ızgara salata menüsünden oluşan akşam yemeğinin ardından, profesyonel çekim ekibinin süreç içerisinde çektikleri fotoğraf ve videolardan oluşan Cd'yi aldıktan sonra Ankara'ya hareket ediyoruz. Akşam saat 21.30 civarlarında Ankara'da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Garanti Bankası Melen rafting gezisi 19.05 2010

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Dokuzdeğirmen köyünde rafting

HAREKET NOKTAMIZ

28 Nisan 2013, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 125 TL 125 TL 135 TL
7-12 yaş 45 TL 45 TL 55 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 45 TL ilave edilir.

7-12 yaş rafting ücreti eklenmemiştir.(yaş itibarı ile rafting yapamaz.)

NELER DAHİL?

Özel araçla ulaşım,araç içi ikramlar, Melen raftingde ızgara menüsü ile öğlen yemeği ve bütün teçhizatı ile rafting malzemeleri ve rafting, Profesyonel çekim ekibi tarafından çekilen video ve fotoğraflar görsellerinden oluşan CD, çay-kahve ikramları, milli park giriş ücretleri, isteğe bağlı yapılan yapay duvar tırmanışı, eğitmen desteği, , rehberlik hizmetleri ile birlikte tüm çevre gezileri.

NELER HARİÇ?

Kişisel harcamalar,

YANINIZA ALIN

Hava koşullarına ve yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, fotoğraf makinası, indirim kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka polar vb.

Rafting için: Neopren elbisenin altına giymek için mayo, rüzgarlığın altına giymek için yün kazak, yün bere, yün çorap ve rafting sırasında giymek için ıslanabilir bir çift spor ayakkabı, havlu, gözlük kullananlar için gözlük bağı.

DUZCE İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Rafting Zorluk dereceleri :
(
MELEN ÇAYINDA RAFTİNG  2+  ve 3. derece rafting parkuruna sahip.)
Raftingde parkurlar zorluk dereceleri dikkate alınarak 6`ya ayrılıyor. Birinci ve ikinci derecelerde çocuklar bile rafting yapabilirken bunun üzerindeki derecelerde iyi yüzme bilgisi ve deneyim aranıyor.
 
1. zorluk derecesi
Birinci zorluk derecesi çocuklar ya da kendini bu konuda fazla cesur hissetmeyenler, yüzmeyi çok iyi bilmeyenler için uygun. Ama kısa zamanda sıkılma riskiniz var.
 
2. zorluk derecesi
İkinci zorluk derecesi, birincisine göre biraz daha zor. Rapid adı verilen, suyun hızlandığı yerler daha sık. Ancak yine de sular bu parkurda gözünüzü korkutacak kadar coşkun değildir.
 
3. zorluk derecesi
Üçüncü zorluk derecesinde rafting yapabilmek için iyi yüzebilmeniz ve deneyimli, profesyonel bir rehbere sahip olmanız gerek. Akıntı yer yer çok hızlanıyor, karşınıza engeller çıkabiliyor.
 
4. zorluk derecesi
Dördüncü zorluk derecesinde ilerleyebilmek için takım olarak, çok ani manevra yapabilecek kadar uyumlu kürek çekiyor olmanız gerekiyor. Girdaplar, büyük kayalar ve şelaleler dördüncü zorluk derecesinde aşmanız gereken engellerden.
 
5. zorluk derecesi
Şelalelerden uçmak, dalgalarla boğuşmak ve en hızlı akıntılarla bile baş edebilmek... Tüm bunların üstesinden gelebilmek için cesaret, macera tutkusu ve deneyim gerekiyor. Bu zorluk derecelerinde ilerlemek gerçekten ciddiye alınması gereken, riskli bir iş.
 
6. zorluk derecesi
Türkiye'de Altancı zorluk derecesi sadece Çoruh Nehri`nde var. Ancak altıncı zorluk derecesini göze almak ciddi riskleri de göze almak anlamına geliyor.
 

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 07:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version