Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Düş Yolcusu At Çiftliği Turu 08 Ağustos 2015

Çocuklarımızı doğaya çıkarmalıyız ama fazla riske etmeden...Ankara'ya 1,5 2 saat uzaklığında o kadar güzel doğal alanlar var ki... Bunları görmemek mümkün değil. hele hele çocuklarımızın AVM lerde amaçsızca oradan oraya koşturduklarını gördükçe içimiz acıyor. Biz çocuklarımıza pekala daha fazlasını yapabiliriz. Çocuklarımızı pekala doğa ile buluşturabilir, dere yataklarında ayaklarını suya sokmalarını, toprağa dokunmalarını, hayvanları sevmelerini, bitkileri oyuncukla aracılığı ile tanımalarını sağlayabiliriz. Bunlar öyle çok uzak ta değil. Hemen yanıbaşımızda. Güdül^de Kızılcahamam'da Nallıhan-Beypazarı'nda. Yeter ki  duyarlı olalım ve bunu çocuklarımıza borçlu olduğumuzu düşünebilelim...

Aşağıda bir at çiftliği programı okuyacaksınız. vadi tabanı İçerisinde kısa yürüyüş yapabileceğimiz, Hayvanların sevilebildiği, atlara binebildiğimiz, tesisli kapalı bir doğal bir alanda sevdiklerimizle koca bir gün geçireceğiz.  Öğlen yemeğimiz barbekü olacak. Program detayları aşağıda...

PROGRAMIMIZ

Sabah saat:09.30'da Kumrular caddesi girişi önünden hareket ediyoruz. Araç içerisinde sıcak soğuk ikramlar yaparak ve hiç mola vermeden yaklaşık 1 saat 15 dakikalık yolculuk sonrası Kazan Çubuk arasında Düş yolcusu At Çiftliğine varıyoruz. 

 • 09.30: Ankara'dan Hareket, yol duraklarında arkadaşlarımızı alma.
 • 10.45: Düş yolcusu at çiftliğine varış ve dinlenme-Serbest zaman. Çiftlik alanındaki aktivitelerden faydalanıyoruz. Hayvanları sevme, toprağı ve bitkileri tanıma oyunları oynuyoruz.
 • 14.00-15.00: öğlen yemeği için mangal keyfi. (ekmek arası tavuk-köfte-sucuk-ayran su salata menüsünden oluşacak)
 • 15.00-17.30: Serbest zaman
 • Bu süre içerisinde;
  • At binebilir
  • Havalı tüfek ile atış yapabilir
  • Badmington oynayabilir,
  • Tekerlekli lastik kaydıraktan kayabilir,
  • Kağıt oyunları, tavla, satranç, dart, ip oyunları oynananabilir.
  • Yada köşemize çekilip uyuyabiliriz.
 • Bu süre içerisinde isteyen arkadaşlarla şelale güzergahında kısa doğa gezimiz olacak. yürüyüşümüz yaklaşık temponuza bağlı olarak 2 saat sürecek. şelale dibi yeşillik ve koyu ağaçlık olup, oturması oldukça keyifli. Sizlere burada meyve yada sıcak içecek ikramımız olacak.
 • 18.30: Ankara'ya hareket
 • 19.45: Ankara'ya varış

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Barış KOÇ
Esra ŞIVKA
Ercan ASLAN

HAREKET NOKTAMIZ

08 Ağustos 2015, Kumrular, 09:30

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 65 TL 65 TL 70 TL
7-12 yaş 50 TL 50 TL 55 TL
0-6 yaş 45 TL 45 TL 50 TL

* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Bu ücrete; ulaşım, rehberlik, çevre gezileri, öğlen yemeğinde tavuk-köfte  salata ve ayran menüsünden oluşan barbekü şeklinde öğlen yemeği ve günde 2 defe çay dahildir.

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

At binme ücretleri , çay ve su dışındaki alkollü ve alkolsuz içecekler, özel harcamalar ücrete dahil değildir. Dışarıdan getirilecek yiyecek ve içeceklerin tesis içinde tüketilmemesi tesis tarafından rica edilmektedir.

AT BİNME ÜCRETLERİ

Önemli NOT:0-12 Yaş çocuklarımızın kısa mesafe etkinliğinde ata binmesi tavsiye edilmektedir. Çocukların ata alışmaları ve konrolleri açısından kısa mesafenin daha güvenli olacağı düşünülmektedir.

KISA MESAFE:Çiftlik önü, dere kenarı, yeşil alan: 20 TL
UZUN MESAFE: Çiftlik-Şelale kanyon başlangıcı Yaklaşık 1 saat : Gidiş Dönüş: 60 TL

YANINIZA ALIN

Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, mevsime uygun koruyucu giysiler, 40-50 litrelik sırt çantası), şapka, yağmurluk, fotoğraf makinası. Yüksek faktörlü koruyucu kremler, yedek çorap, çamaşır ve iç kıyafetler.

KAZAN İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Keyif turu. Ne yapmak isterseniz onu yapacaksınız. Yürüyüş yapmak isteyenler için şelale bölgesindeki vadi tabanı biraz yorucu olabilir ama oda aman aman bir rota değil.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 09:30
Milli Kütüphane 09:35
Armada 09:40
Carrefour 09:50
Giyim Dünyası 10:00
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 10:10

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version