Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Yeşilce Doğal Tarım Çiftliği İftar Yemeği Gezisi 19 Temmuz 2014

Farklı, doğal bir ortamda bir gününüzü geçirmek ister misiniz?

Ankara yakınlarında Anadolu bıozkırında doğal tarım yapılan bir çiftliğimiz var. Elmadağ da Yeşilce doğal tarım çiftliği. Yaz sıcağında püfür püfür esen bir doğada zaman geçireceğiz. Balaban vadisine doğrı kısa doğa gezileri yapabilecek, meşe ağaçları gölgesinde zaman geçirebilecek, mevsim şartlarında hasadı yapılabilen meyve yada sebzelerden istediğimiz kadar toplayıp satın alabileceğiz.

Bu gezimiz iftar temalı olmakla birlikte çocuklarımız yada oruç tutamayacak arkadaşlarımız için içecek ve yiyecek olanağımız mevcut.

İlkini yapacağımız bu etkinliğimizde yanımızda olmanızı diliyoruz.

Çiftlik hakkında arkadaşımız çiftlik sahibi Battal bey dilinden çiftlik tanıtımı aşağıda...

"Ankara Elmadag ilçesi balaban vadisi mevkinde 65 bin m2 organik tarım sertifikalı kendimize ait çiftliğimizde 3000 adet badem 450 adet elma kayısı erik armut vişne şeftali ayvadan oluşan meyve ağaçlarımız sebzelerimiz ve 300 adet salma gezen tavuk yumurtası üretimi yapan doğal ve geleneksel yöntemleri benimsemiş çevreye saygılı doğal yaşama gönüllüsü üreticileriz. Çiftliğimiz kendine has konumu ile her türlü cevre kirliliğinden uzak doğal doğası ve havası ile çocukların toprakla ve ekolojik yaşamı hıssedebilecegi ortamı ile siz doğal yaşam gönüllülerinin ziyaretine açıktır. Dalından sebze meyve ve yumurta toplayacağınız nefis yerel yemekler tadabileceğiniz doğal meşelerin altında hamaklarda hayal kuracagınız mis havası ile sizleri beklemektedir."

PROGRAMIMIZ

Saat 15.00’da Kumrular sokak Kaymakamlık karşısndan hareket ediyoruz. Yol duraklarında arkadaşlarımızı aldıktan sonra Elmadağ güzergahından devam ederek Elmadağ’a 5 km uzaklığındaki doğal tarım ile ilgilenen Yeşilce çiftliğine geliyoruz. Kısa bir dinlenme sonrası isteyen arkadaşlarımız tesiste dinlenmeye devam ederlerken isteyen arkadaşlarımızla da çiflikten Balaban vadisine doğru yürüyüş yapıyoruz. Alan sık meşe orman dokusuna sahip olmakla birlikte klasik iç Anadolu bitki çeşitliliğine sahip. Mevcut şartlara göre yürüyüş sonrası çiftliğe gelip dinleniyoruz.

  • Her aileye uygun gölgelikli bir meşe ağacı var. İsterseniz meşe ağacı gölgesinde dinlenebilirsiniz.
  • İsterseniz; Mevsim itibarı ile hasadı gelen meyve ve sebzeleri dalından toplayarak satın alabilirsiniz…,
  • Özgür tavukların kümesine giderek kendiniz köy yumurtalarını toplayabilirsiniz.
  • İsterseniz tembellik hakkınızı kullanarak tesis içerisinde yada balkonunda manzaraya hakim alanda minderleri uzatıp dinlenebilirsiniz.

 Çiftlikteki arkadaşlarımızdan Battal bey; bizleri çiftlik geçmişi  hakkında ve hedefleri ile ilgili bilgilendirecek. İftar saati yaklaşırken yemek hazırlıklarımızı yapacağız. Sayımız 15’i geçmeyecek.

İftar saatinde orucumuzu açıyoruz.

Yemek menümüz tamamen çiftlik ürünlerinden oluşmakta. Yemek menüsü; Tarhana yada yarma çorbası, Taze fasülye, Sebzeli güveç, çoban Bulgur pilavı, salata, yoğurt yada çacık, içecek olarak gerçek limonata ve tatlı olarakta fırında sütlaç olacak.

Yemek sonrası semaverde çayımız nefis gökyüzümüz ve püfür püfür esen bir rüzgarımız olacak.

Sohbetler, duruma göre açık havada sinema keyfi, dinlenceler sonrası 21.30’da çiftliğimizden ayrılarak 22.30 civarlarında sizleri bıraktığımız son noktada etkinliğimizi bitiriyoruz.

Önemli not:

Bu etkinliğimizin çıkış amacı; Ankara’ya oldukça yakın olan Yeşilce doğal tarım çiftliğinde bir günümüzü farklı geçirmektir. Özellikle çocuklarımız büyüklerimizle, şehir dokusu dışında toprağa doyasıya basabileceğimiz, bitki çeşitliliği içerisinde; kekik kosunu içimize çektiğimiz, çiçekler arasında yürüyebileceğimiz bir aktivite amaçlanmıştır. İsmi üzerinde doğal tarım çiftliğine gidiyoruz. Dolayısı ile şehir alışkanlıklarını burada bırakmamız gerekmekte. Çok konfor beklentimizin olmaması, mevcut şartlar dahilinde hareket edilmesi gerekmektedir.

Programımızda yemek ve yazılı aktiviteler yapılacak olup; ilk etkinlik olması dolayısı ile fiyatı 60 TL olarak belirlenmiştir. İlk etkinlik olması dolayısı ile oluşabilecek basit aksaklıkların hoş görülmesini rica etmekteyiz.

Not2: Bu etkinliğe oruçlu olmayan arkadaşlarımızda(özellikle çocuk ve yaşlılar) katılabilirler. Ancak iftar saati yemeği planlandığı için bunu bilerek gelmelerinde fayda vardır. Çayımız kahvemiz elbetteki olacaktır.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Yeşilce Çiftlik Facebook fotoğrafları

HAREKET NOKTAMIZ

19 Temmuz 2014, Kumrular, 15:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 60 TL 60 TL 65 TL
7-12 yaş 50 TL 50 TL 55 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 35 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

NELER DAHİL?

Ulaşım, acenta refakati, iftar menüsünde yazılı olan yemek menüsü, çevre gezileri, yapılacak çay ikramları dahildir.

NELER HARİÇ?

Çiftlikte toplayacağınız köy yumurtası, mevsim gereği toplayabildiğiniz sebze meyve(Muhtemelen bakla ve fasülye satışa çıkmış olacaktır. ) ücretleri.

YANINIZA ALIN

Yedek çamaşırlar, çorap, bere, eldiven, güneş gözlüğü ve yüksek faktörlü güneş kremi, boğazı sıcak tutacak kaşkol, mümkünse sıcak su için küçük termos, iyi dayanıklı mümkünse su geçirmeyen bilekli bir ayakkabı, uygun bir sırt çantası, kış koşullarına uygun kıyafetler

ELMADAG İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Kolay ve doğal tarım yapılan bir çiftliğe gidiyoruz. Amacımız doğal bir çiftlikte toprak ve doğa ile bir gün geçirmektir. O yüzden zamanınızı geçirebileceğiniz özel enstüman varsa getirmenizi rica ediyoruz.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 15:00
Milli Kütüphane 15:05
Armada 15:10
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 15:20
1011 Kavşağı 15:25
Altınpark 15:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version