Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Trende Yılbaşı 5.geleneksel Artıyaşam Farklı Yılbaşı Kutlaması 31 Aralık 2013 - 01 Ocak 2014

Bu yılbaşında ne düşünüyorsunuz? Program yapamıyorsunuz, kararsızsınız, hep aynı şeyleri yapmak istemiyorsunuz, biraz macera olsun, farklı mekanlarda farklı etkinlikleri iç içe dolu dolu yaşamak istiyorsunuz. Bu yılbaşını tüm dostlarınıza keyifle anlatmak istiyorsunuz. O zaman birlikteyiz. Her geçen sene yepyeni , ilk defa yapılan etkinliklerle birlikte oluyoruz. Standardın dışına çıkarak yeni programlarla; kendimiz için nasıl eğleneceksek, nasıl keyfini çıkaracaksak aynısını tüm Artıyaşam topluluğu dostlarımızla yaşamak istiyoruz. İyi de neden? Rutin, tekdüze programlardan olabildiğince uzak durmaya çalışıyoruz. Yılbaşı programlarımızı inceleyin; hepsi farklı… Farklı mekanlarda, farklı ihtiyaçlara yer verecek şekilde planlıyoruz. Bu organizasyonları düzenlemek bazen komik olduğu kadar zor da olabiliyor. İlk defa yapılan etkinliklerin her zaman riski olabiliyor. İşletmeciye organizasyon mantığını anlatmak, tamamen doğal ortamlarda gerekli argümanları toparlamak zor olabiliyor. Ama organizasyon bitimi etkinlik keyfi anlatmaya değer. İlk olan şeyler güzel planladığı takdirde oldukça güzel olabiliyor. Bu yazıya özel yılbaşında ne yapacağız? İlkini 2008 yılında türünde tek olarak yaptığımız trende yılbaşı kutlaması farklı, keyifli "taka tuka" sesleri arasında müzikli ve leziz yemeklerden, sıcak şaraptan, kısaca akan manzaralardan oluşan çok farklı bir yılbaşı...Mutlaka ama mutlaka deneyimlemeniz gereken bir etkinlik... Bu nefis bir etkinlik. Trende restaurantı tiril tiril süslüyoruz. Müziğimizi ayarlıyoruz. Ray restaurantın muhteşem zengin menülü yılbaşı yemeği, tombalalar, çekilişler, hep birlikte söyleyeceğimiz şarkılar, türküler… Emin olun hayatınızın en güzel yılbaşlarından birisi olacak. Biz geçtiğimiz yıllarda denedik. Çok keyif aldık. Trende yeni yılı karlı yolların, dağların arasından hareket halinde geçerek kutladık. Kayseri’ye varınca içtiğimiz çorba sonrası kuşetli vagonlarımıza geçerek uyuyarak Ankara’ya geldik(bazı arkadaşlarımız inatla uyumamışlardı:)) . Bu yazı uzadı programı görelim diyorsanız; program aşağıda;

PROGRAMIMIZ

31 Aralık 2013 Salı saat 17.30’da Ankara garında buluşuyoruz. 18.00’da Doğu Expresi treni TCDD restaurantına geçerek Ankara’dan hareket ediyoruz. Rengarenk süsler, balonlar ile süslenmiş trenimizde önce tanışma faslımız olacak. Hoş geldin kokteyli, sonrasında yeni yılı kutlamak için leziz yılbaşı menüsü ile yemeklerimizi ve içkilerimizi yudumlamaya başlıyor, enstruman getiren arkadaşlarımızın müzikleri ile eğleniyoruz.  Bunlar nasıl anlatılır zor tabii. Ama hareket halindeyiz. Mekan yeni yıl modunda, biz bizeyiz. Duraklardan geçerken yolcuların el işaretleri gösterdikleri bizler yeni yılın keyfini çıkarıyoruz. Kırıkkale-Yerköy-Şefaatli üzerinden devam ederek 00.48'de Kayseri'ye geliyor ve trenimizden iniyoruz. Kayseri'de gece sizlere ikram edeceğimiz çorba ikramı sonrası tekrar gara gelerek dönüş için tarifeli trenimizi bekliyoruz.  Dedik ya bu etkinlik farklı. klasik yılbaşı etkinliklerinizi unutun. Bunda konfor yok diyelim ama yinede konforlu ve keyifli diyebileceğimiz bir etkinlik. Her halikarda farklı ve denenmesi gerekiyor. Bu kış döneminde kar yağması da yüksek bir ihtimal. Hele hele birde kar yağarsa değmeyin keyfimize... Kayseri'ye 01.26'da gelecek Doğu Ekspresi trenine biniyor ve kuşetlerimize geçiyoruz. (Kuşetleri 4 kişilik yataklı odalar gibi düşünebilirsiniz.). İsteyenler restaurantta eğlenmeye devam ederlerken isteyen arkadaşlarımız kuşetlerine geçip farklı bir yılbaşı geçirmenin keyfi ile uyku moduna geçebilirler. ; Sabah saat 08.05'te uykumuzu almış ve dinlenmiş olarak Ankara garına geliyor ve sonraki yıl farklı bir yılbaşında buluşmak üzere ayrılıyoruz.ÖNEMLİ NOT: Yol çalışmaları dolayısı ile TCDD seferlerinde rötarlar olabilmektedir. Bunun bilinmesinde fayda olacaktır. Örtülü küşetli vagon demek; 4 kişilik yataklı odalardan oluşan vagonlar anlamına gelir. Oda yerleşimleri tarafımızdan planlanacaktır. 2 yada 3 kişi katılmak isteyen arkadaşlarımızın yanına grubumuzdan başka bir arkadaş verilecektir. 4 kişilik kuşette 2 kişi yada 3 kişi kalmak isteyen arkadaşlarımızın kuşet farklarını ödemeleri beklenmektedir.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Emrah Yıldırım
Ercan Aslan
Zeynep Özdemir
Gülsen Aksoy

 

HAREKET NOKTAMIZ

31 Aralık 2013, 18:00

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
7 taksit
Yetişkin 195 TL 195 TL 210 TL

Bu fiyatlandırma tarifeli tren ile yapılmaktadır. Gidiş için Pulmandan yer alınacak olup, dönüş 4 kişilik kuşetli yataklı vagonda yapılacaktır. 4 kişilik odalarda 2 kişi kalmak isteyen arkadaşlarımız; kişi başı  fark ödeyeceklerdir. (45 TL)

NELER DAHİL?

Doğu Ekspresi Tren ile pulman koltuklarda gidiş, Doğu Ekspresi Tren ile örtülü, kuşetli vagonlarda dönüş biletleri , Ray Restaurantında aşağıda belirtilen menü ile yılbaşı özel menüsü, Kayseri'de çorba ikramı, TCDD seyahat sigortası, rehberlik hizmetleri, tren içi eğlenceler ve bize özel canlı müzik.

YEMEK MENÜSÜ: Hoşgeldin kokteyli (Sıcak Şarap),Ordör Tabağı, Ara Sıcak, Ana Sıcak(Hindi dolma), Salata, Kuruyemiş, Meyve, çay-kahve ikramı, Kayseri'de çorba ikramı, ve Restauranta 2 duble yerli içki veya sıcak şarap ikramı.

NELER HARİÇ?

Limitli içki dışındaki içecekler, dönüş yolunda restaurantta içilecek veya yenilecek yiyecekler, ekstra harcamalar.

YANINIZA ALIN

BU ETKİNLİK İÇİN GEREKLİ OLABİLECEK KİŞİSEL EŞYALAR Kayseri'de gece soğuk olması dolayısı ile sıcak tutacak kıyafetler, çalıyorsanız entrumanlarınız, yılbaşında hoş olabileceğini düşündüğünüz konular ile ilgili malzemeler veya oyun araçları, trenle dönüş yolunda örtülü kuşetli vagon için gerekli olabilecek kıyafetler, Fotoğraf ve Video kamerası ve eğlence için getirilebilecek ne varsa.

BULUŞMA: Ankara Garı: 17.30’da 2. Peronda hazır bulunan Doğu Ekspresi Trenönünde Artı yaşam flamaları önünde buluşma

KAYSERI İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Gerçekten farklı bir etkinlik düşünen herkes katılabilir. Herhangi bir zorluğu yok. Dönüş istasyonunda trenin geç kalması durumunda biraz bekleyebiliriz. Kış şartları göz önüne alınarak sıcak tutan kıyafetler alınmalıdır.

NOTLAR:

  • 1- Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, kültür mirasımız ve arkeolojik değerlerimizi korumaya her zaman özen gösteriyoruz.
  • 2- Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
  • 3-Etkinliğimiz TCDD normal seferi ile yapılacaktır. Dolayısı ile yollarda rötar olabilme ihtimali vardır. Buna hazırlıklı olunmasında fayda var.
  • 4-Yolculuk anında Kamusal alanda bulunmamızdan dolayı aşırıya kaçacak harekelerde bulunmamamız gerekiyor.
  • 5-Rezervasyon son başvuru tarihi 24.12.2013’dir. Katılım sayısı 40 ile sınırlandırılmış olup, sonrası için kayıt alınamamaktadır. O yüzden başvurularınızı ve ön ödemelerinizi en kısa zamanda yapmanız gerekmektedir.

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version