Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Deniz-Şelale-Kanyon Ve Kültür Kokan Batı Karadeniz Turu Erfelek Şelaleleri-Sinop-İnebolu-Azdavay-Pınarbaşı-Safranbolu Ve Amasra Ramazan Bayramı Turu 4 Gece 5 Gün 26-30 Temmuz 2014

Yeni ve daha çok doğa ama kültürde içeren Artıyaşam özel bir etkinlik...

Önce karar verin; Bu bayramda muhteşem bir doğanın içerisinde 4 gününüzü dolu dolu macera ve heyecan ile geçirmek istiyor musunuz?

Buz gibi şelale sularında yüzmek, 28 takım şelale geçişi yapmak, nefis doğa içerisinde köyler ile içe içe eko turizmin keyfine varmak istiyormusunuz? sıcaklar, iş yoğunluğu sizi çok yordu. Artık yeşil ve doğa görmek, sulu bir etkinlik yapmak istiyorsunuz!

Eğer cevabınız evet ise; Çok düşünmenize gerek yok! hemen kaydınızı alalım.

Özetle; Etkinliğimiz Küre dağları Milli parkları sınırları içerisinde geçecek. erfelek şelalelerinden başlayacak, Sinop, cezaevi, kale, Abana, İnebolu yü görecek,Azdavay'da asırlık müze ev diyebileceğimiz tarihi konakta konaklayacak, Bakir orman dokusu ve kanyonlar arasında dolaşacak, Pınarbaşı Ilıca şelalesinde yüzeceki Safranbolu ve Yörük köyünde kültür içerikli gezdikten sonra da son gün Amasra turumuzu yaptıktan sonra deniz keyfi yapıp Ankara'ya döneceğiz.

Dolu dolu daha çok doğa ama kültürde içeren bir program...

09Temmuz 2014 Tarihine Kadar yapılacak kayıtlarda
ERKEN REZERVASYONDA ODABAŞI 100 TL İNDİRİM

PROGRAMIMIZ

Cuma gecesi 00.05’da Güvenpark Kumrular sokak girişi önünden hareket ederek ara duraklardan katılımcılarımızı alarak Erfelek’e doğru yol alıyoruz.

1.GÜN: Sabah saat 07.30 civarında Erfelek’e ulaşıyoruz. Karadeniz dokusunun hissedildiği bu güzel ilçeye varır varmaz çok güzel bir tesiste doğal ürünlerden köy kahvaltısı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri'nin bulunduğu bölgeye araçlarla hareket diyoruz. Yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk sonrası Gürleyik Şelalesi'ne varıyoruz. Yapraksı bitkilerin çoğunlukta olduğu, bahar aylarında yeşilin ve sonbahar aylarında sarı-turuncu renklerin yoğunlukta olduğu, üzerinde 28 şelalenin bulunduğu kanyonun içine girip şelaleleri geçmeye başlıyoruz. Gün boyunca birbirinden farklı ve heyecanın dorukta olacağı 7 şelaleyi ayrı ayrı geçip, patikadan aşağı doğru inerek geçişe başladığımız Gürleyik Şelalesi'ne geliyoruz. Kendine güvenen varsa birlikte suya giriyoruz. Şelale kenarında vereceğimiz çay-kahve molası sonrası tekrar Erfelek’e dönerek öğlen yemeğini yiyoruz. Yemeklerin tadını anlatmayacağız. Yöresel ürünlerden oluşan yiyecek alışverişimizi yaptıktan sonra Sinop’a gidiyoruz. Günümüzde müze olarak kullanılan Sinop Cezaevi hakkında bilgiler aldıktan ve burayı gezdikten sonra Sinop çıkışında Akliman ve ülkemizin tek fiyordu olma özelliğini taşıdığı söylenen Hamsilos kıyılarını gezdikten ve defne ağaçlarının kokusunu da içimize çektikten sonra otelimize geliyor biraz dinlendikten sonra akşam yemeğimizi yiyoruz. Gece istek olması durumunda arkadaşlarımızla sahilde yürüyerek otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

2.GÜN: Sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Sinop'tan ayrılarak Çatalzeytin üzerinden Abana’ya gelerek denize hakim konakta kahve molası veriyor ve İnebolu’ya geçiyoruz. İnebolu'da vereceğimiz öğlen yemeği sonrası muhteşem eski İnebolu evlerinin olduğu dar sokaklardan geçiyor, Kurtuluş savaşında önemli katkıların yapıldığı bu ilçemizin Türk Ocağı'nda kısa bir sunum aldıktan İnebolu'dan ayrılarak Küre ilçesinden geçerek Ersizler Kanyonu girişinde fotoğraf ve Ecevit çorbası molası sonrası Azdavay'a hareket ederek konağımıza geçiyoruz. Asırlık Yanık ali konağımızda yöreye özgü akşam yemeği sonrası dışarıda kocaman bir ateş yakarak gecenin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama asırlık müze evimizde.

3.GÜN: Bugün Azdavay Çatak kanyonunun doğduğu bölgelerde geçecek günümüz. Nefis bir köy kahvaltısı sonrası Çatak kanyonu başlangıcına 7 km uzunluğunda 1200 yüksekliğine kadar çıkan ve Pınarbaşı Ilıca köyünde sona eren Çatak kanyonuna gidiyoruz. Bakacak tepesine giden 1200 m uzunluğundaki yol oldukça özel bir yol. Farklı bitki türlerinin yoğun olduğu bu bakir alanda doğa gezisi yaparak bakacak tepesine çıkıyor ve fotoğraf molası verdikten sonra  Çatak kanyonun yanıbaşında bulunan Nalbantoğlu bölgesinde köy usülü öğlen yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Kanyon içerisindeyiz ve Çatak kanyonu buz gibi sularında serinleyeceğiz. Eminiz çok keyif alacaksınız.  Bu keyifli saatlerden sonra Azdavay'a dönerek Saray şelalesini görecek, şehir merkezindeki Aşıklar köprüsünde yürüyecek ve konağımıza geçeceğiz. Akşam yemeği gece ateşi ve eğlence konağımızda...

4.GÜN: Kahvaltı sonrası ekoturizmin işk başladığı bölge Pınarbaşı'na hareket ediyoruz. Programımızda Ilıca şelalesi ve Safranbolu var. Çatak kanyonunun son noktasında bulunan Ilıca şelalesinde biraz zaman geçiriyor ve Şelale sularında serinliyoruz. Gözlemecide vereceğimiz çay kahve molası sonrası Safranbolu'ya hareket edip Yörük Köyü’ne hareket ediyoruz. Yörük Köyü’nde asırlık evler ve çamaşırhane gezileri sonrası Safranbolu’nun seyirlik yeri olan Hıdırlıktepe’ye geliyoruz. Eski Safranbolu’yu seyredip bilgi aldıktan ve fotoğraf çektikten sonra Kaymakamlar Müze Evi’ni ziyaret ediyoruz. Demirciler ve Bakırcılar çarşısı, Camii ve Arasta gezisi sonrası butik otelimize geçerek dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Safranbolu otelimizde.

5.GÜN: Bu gün deniz günü. Sabah kahvaltı sonrası Amasra'ya hareket ediyoruz. Bartın üzerinden Amasra'ya doğru yol alıyoruz. Yol üzerinde bir Roma dönemi yol anıtı olan Kuş kayasını gördükten sonra şehir'de isteğe bağlı tekne turu ve alacağımız öğlen yemeği molası sonrası turumuz başlıyor. Kale, Ağlayan Ağaç, Boztepe, Kale içi evleri, Fatih Camii ve Küçük Kiliseyi geziyoruz. Amasra’nın tarihi eserlerinin yanı sıra doğal güzelliklerini de yaşıyor ve serbest zaman kapsamında isteyen arkadaşlar denize girerlerken isteyen arkadaşlarla da yöreye özgü tahta oymacılığı ve el sanatlarının satıldığı Çekiciler sokaktaki çarşıda ve yöresel köy ürünlerinin satıldığı alanlarda serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Saat 17.00’de Amasra’dan ayrılarak 22.30 civarlarında Ankara’ya dönüyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

AMASRA FOTOĞRAFLARI

Selcan KIRAN
Ayşe DÖNMEZ
İlker ERGUN

SİNOP ERFELEK FOTOĞRAFLARI

Artıyaşam
Burçin Yıldırım(Sinop Erfelek)
Aynur Yılmaz
Artıyaşam2

BATI KARADENİZ TURU FOTOĞRAFLARI

Sinop-Erfelek-İnebolu-Daday-Pınarbaşı şelale ve kanyonlar Gezisi
EAslan 01
EAslan 02

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Erfelek şelaleleri, Sinop Hamsilos fiyordları, Cezaevi, Karakum, Kale, Abana, İnebolu, Azdavay, Bakacak tepesi, Nalbantoğlu köyü, Aşıklar köprüsü, Saray şelalesi, Pınarbaşı Ilıca şelalesi, Safranbolu, Yörük köyü ve Amasra bölgesi

HAREKET NOKTAMIZ

26 Temmuz 2014, Kumrular, 00:05

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
7 taksit
Yetişkin 634 TL 637 TL 677 TL
İki kişilik odada kişibaşı 634 TL 634 TL 677 TL
Üç kişilik odada kişibaşı 614 TL 614 TL 654 TL
Tek kişilik oda 774 TL 774 TL 814 TL
7-12 yaş 499 TL 499 TL 534 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 155 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

09Temmuz 2014 Tarihine Kadar yapılacak kayıtlarda
ERKEN REZERVASYONDA ODABAŞI 100 TL İNDİRİM

NELER DAHİL?

Özel ulaşım,Rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi sıcak soğuk ikramları, Erfelek'te yöresel köy kahvaltısı, otelde Kahvaltı(4), Akşam yemeği(4), Yarım pansiyon konaklama(4), şelalede alınacak yerel rehberlikler, Milli park giriş ücretleri

NELER HARİÇ?

Tüm öğlen yemekleri, otelimizde alınacak yemeklerdeki su dışındaki içecekler ve kişisel harcamalar ile Müze ve ören yeri giriş ücretleri, isteğe bağlı Amasra ve Sinop tekne turları bu fiyat kapsamı dışındadır.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve denize ve şelaleye girecekseniz mayo ve havlu almayı ihmal etmeyin…

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Erfelek şelale geçişi zorlayabilir. Şelale çıkışı yapmak istemeyen arkadaşlarımız Gürleyiş şelalesi kenarında çay kahvelerini yudumlayarak bizleri bekleyebilirler.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 00:05
Milli Kütüphane 00:10
Armada 00:15
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 00:25
1011 Kavşağı 00:30
Altınpark 00:40

Gidiş Altınpark ve Çankırı üzeinden olup dönüş Mengen İstanbul yolu Göksu göleti Carrefour Armada üzerinden olacaktır. Duraklar konusunda ayarlamanızı bu duraklar üzerinden yapabilirsiniz.

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version