Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Safranbolu-Pınarbaşı-Azdavay Ramazan Bayramı Haftasonu Turu 29-30 Temmuz 2014

Safranbolu, Pınarbaşı  Ilıca Şelalesi Azdavay  Nalbantoğlu Doğa Gezisi

Küre dağlarının tam ortasındayız. Küre dağları Milli Parkı içerisindeki mağara-kanyon-şelale içeren nefis bir doğa turu. Yavaş bir tur olacak. Çok yer görmekten ziyade gezdiğimiz yerlerde daha çok zaman geçireceğiz. Mevsim itibarı ile şelale sularına girebilme şansımız var. 2012 yılında Avrupa Panparks kapsamına giren Küre Dağları Milli Parkı ana gezi güzergahımız olacak. Mantar toplayacak, doğasıya manzaranın ve doğal yaşamın keyfine varacağız. Kültür gezisi kapsamında da Safranbolu Yörük köyünü gezeceğiz. Hiç bozulmamış kültürü ile Pınarbaşı ve Azdavay bölgesine yavaş bir tur yapmaya ne dersiniz?

21 gün öncesi erken rezervasyonda %10 indirim

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Sabah saat 07.30'da Kumrular sokak girişinden hareket ediyoruz. Araç içi kahvaltılık sandviç sıcak-soğuk ikramlarla belirli yerlerde vereceğimiz molalarla UNESCO korunması gerekenler listesindeki Müze kent Safranbolu’ya varıyoruz. Zaman kaybetmeden asırlık Yörük köyüne hareket ediyoruz. Eski ve etnoğrafik eserlerin sergilendiği Yörük Ali evini, eski çamaşırhaneyi gezdikten sonra öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. İsteyen dar sokaklarda isteyen otantik bahçelerde Türk kahvesi eşliğinde günün yorgunluğunu atabilecek.Yörük köyü gezimiz sonrası İlk hareket noktamız Hıdırlık tepe. Hıdırlık tepede Safranbolu hakkında genel bilgi aldıktan sonra sırasıyla etnoğrafik eserlerin sergilendiği Kaymakamlar konağı, Demirciler ve Bakırcılar çarşısı, Camii ve Arasta gezisileri sonrası Pınarbaşı Ilıca şelalesine hareket ediyoruz. Şelale kenarında çokça zamanımız olacak. Yüzme fotoğraf molaları sonrası alandan ayrılarak Azdavay asırlık müze ev görünümündeki Yanık ali konağına geçerek yöresel akşam yemeği sonrası dışarıda kocaman bir ateş yakarak gecenin keyfini çıkarıyoruz...Konaklama konağımızda...

2.GÜN: Bugün Azdavay Çatak kanyonunun doğduğu bölgelerde geçecek günümüz. Nefis bir köy kahvaltısı sonrası Çatak kanyonu başlangıcına 7 km uzunluğunda 1200 yüksekliğine kadar çıkan ve Pınarbaşı Ilıca köyünde sona eren Çatak kanyonuna gidiyoruz. Bakacak tepesine giden 1200 m uzunluğundaki yol oldukça özel bir yol. Farklı bitki türlerinin yoğun olduğu bu bakir alanda doğa gezisi yaparak bakacak tepesine çıkıyor ve fotoğraf molası verdikten sonra  Çatak kanyonun yanıbaşında bulunan Nalbantoğlu bölgesinde köy usülü öğlen yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Kanyon içerisindeyiz ve Çatak kanyonu buz gibi sularında serinleyeceğiz. Eminiz çok keyif alacaksınız.  Bu keyifli saatlerden sonra alandan ayrılarak Ankara'ya doğru hareket ederek saat 22.30 civarlarında Ankara'da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Sinop-Erfelek-İnebolu-Daday-Pınarbaşı şelale ve kanyonlar Gezisi
EAslan 01
EAslan 02

 

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Safranbolu-Yörük köyü-Pınarbaşı-Ilıca şelalesi-Azdavay- Bakacak tepesi-Nalbantoğlu ve Çatak kanyonu

HAREKET NOKTAMIZ

29 Temmuz 2014, Kumrular, 07:30

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 230 TL 230 TL 245 TL
İki kişilik odada kişibaşı 230 TL 230 TL 245 TL
Üç kişilik odada kişibaşı 220 TL 220 TL 235 TL
Tek kişilik oda 265 TL 265 TL 280 TL
7-12 yaş 190 TL 190 TL 205 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 90 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

NELER DAHİL?

Milli park ve ören yeri giriş ücretleri, Özel ulaşım, akşam yemeği(1), kahvaltı(2), TÜRSAB seyahat sigortası, özel ikramlar, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri dahildir.

NELER HARİÇ?

öğle yemeği(2),kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

NOT:Bu geziye gelirken suya girecek cesareti olan varsa mayo-terlik gibi şelale suyuna girmek için gerekli yüzme malzemelerinizi getirmeyi unutmasın.

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

keyif turu. Herhangi bir zorluğu yok. Bakacak tepesine 1200 m lik yürüyüş var ama düz yol olup nefis manzara eşliğinde farkına bile varmayacaksınız.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:30
Milli Kütüphane 07:35
Armada 07:40
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 07:50
1011 Kavşağı 07:55
Altınpark 08:05

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version