Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Orta Avrupa Turu Ankara Çıkışlı (Viyana-Prag-Budapeşte) 14-21 Ekim 2013

Avrasya olarak bilinen eski dünya kıtasının batısındaki büyük yarımada olan Avrupa, Sami dillerde Erep (yahut Irib) Güneşin Battığı taraf anlamına gelir. Fenikelilerden Yunanlılara geçen bu ad, Yunanca'da Europa olmuş ve Ege Denizi'ne göre batıda bulunan ülkelere bu ad verilmiştir. Avrupa, Afrika'nın kuzeyinde, Asya'nın batısında ve Atlas Okyanusu'nun doğusundadır ve bir yarımadadır.

PROGRAMIMIZ

1.Gün Ankara– Viyana
 
Ankara Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde değerli konuklarımızla 18.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 981 tarifeli seferi ile 20.30’da Viyana’ya hareket. Yerel saat ile 22.10’da  varışın ardından özel otobüsümüz ile otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
 
2.Gün Viyana
 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Viyana şehir turu için otelden hareket. Şehir turunda görülecek yerlerarasında; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Şehir turumuz sonrasında Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından  ekstra olarak organize edilecek  Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri , Schönbrunn sarayı turu.  Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu daha sonrıa maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz. Yeraltında tekne ile gezintide yapılacaktır. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü geziyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler. Burada serbest zamanımızdan sonra otele dönüş. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden birini izleme imkânı. Geceleme otelimizde.
 
 • Ekstra Liechtenstein Şatosu & Seegrotte yer altı gölü &Mayerling av köşkü & Heilingenkreuz Manastırı & Baden termal şehri & 
 • Schönbrunn Sarayı turu .: 55 Euro (Kişi Başı)
 • Ekstra Viyana Konser Turu.: 55  Euro (Kişi Başı)
 
3.Gün Viyana - Prag
 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket. Yol üzerinde  ekstra Bratislava turu rehberimiz tarafındandüzenlenecektir. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri,  Bratislava Kalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti,  Grassalkovich  Palace ,Parlamento, Slovak  Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini  verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır.Varış ve Prag şehir turu. Bu turumuzda Hradcany Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü  söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, Altınyol, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik  saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Geceleme otelimizde.
 
 • Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu .: 45 Euro (Kişi Başı)
 • Ekstra Bratislava Turu: 30  Euro(Kişi Başı)
 
4.Gün Prag
 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için  Ekstra  Karlovy Vary Kültür&Alışverişturu.  Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın  Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal,porselen,granat,kehribar  taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika  satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitiminde otelimize transfer. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 
 • Ekstra Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu .:  45 Euro (Kişi Başı) YEMEKLİ 60 Euro
 • Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği.: 65 Euro (Kişi Başı)
 
5.Gün Prag
 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tam gün Ekstra Dresden (Almanya)Kültür&Alışveriş turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin  Floransa’sı olarak adlandırılan arok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin  Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer. Geceleme otelimizde.
 
 • Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turu .:  75 Euro (Kişi Başı)
 
6.Gün Prag – Budapeste
 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Budapeşte’ye hareket. Varışın ardından şehir turu.Yaklaşık 150 yıl Osmanlı  hakimiyetinde kalan şehirde Osman’lı izlerini görebilirsiniz. 17 Kasım  1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan  Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi  Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904  yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek  yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz, Akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı. Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
 
 • Ekstra Çigan Gecesi: 50 Euro (Kişi Başı)
 
7.Gün Budapeşte
 
Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstraorganize edilecek Estergon & Visegrad & Szentendre öğle yemekli gezisine katılabilirler. Bu turda önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi  ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zamanın ardından otele dönüyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içkilerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelinizde. 
 
 • Ekstra Estergon & Visegrad & Szendentre turu: 65 Euro (Öğle Yemekli) (Kişi Başı)
 • Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi: 30 Euro (Kişi Başı)
 
8.Gün Budapeşte - Viyana – Ankara
 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Viyana’ya transfer. Akşam uçak saatimize kadar merkezde serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Viyana Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferi PC 982 ile 22.55’de Ankara’ya hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından Ankara‘ya 02.20’de varış ve turumuzun sonu.

 

HAREKET NOKTAMIZ

14 Ekim 2013, 18:30

ÜCRET

 • Kişi başı fiyat ( double pp ) 649 euro
 • Single farkı 260- euro
 • 0-12 yas 150 euro-
 • 3-12 yas 599 euro

NELER DAHİL?

Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile Ankara(ESB)- Viyana- Ankara(ESB) arası uçak bileti, 

• Havalimanı vergileri, 
 
• Belirtilen kategorideki otellerde 7 gece konaklama, 
 
• Sabah kahvaltıları, 
 
• Alan- Otel- Alan transferleri, 
 
• Tüm şehirlerarası transferler,
 
• Prag-Viyana-Budapeşte yarım gün şehir turları, 
 
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri, 
 
• Prag-Viyana-Budapeşte şehir ve otel vergileri,

NELER HARİÇ?

• Vize Ücreti, 
 
• Seyahat sağlık ve vize sigortası, 
 
• Yurtdışı Çıkış Harcı, 
 
• Tüm otel ekstraları,  
 
• Ekstra Turlar, 
 
• Rehber ve şöfor tipleri,

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version