Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Pınarbaşı-Azdavay-Yenice Ormanları Doğa Turu 2 Gece 3 Gün 29-31 Ekim 2015

Yeni ve daha çok doğa ama kültürde içeren Artıyaşam özel bir etkinlik...

Önce karar verin; Bu bayramda muhteşem bir doğanın içerisinde ve sezon gezisi kapsamında 3 gününüzü dolu dolu macera ve fotoğraf heyecanı ile geçirmek istiyor musunuz?

Temamız fotoğraf olacak. Sezonun bize getirdiği nimetlerden de faydalanarak Dünyanın en zengin biyosferlerine sahip Küre dağları ve Yenice ormanlarına gideceğiz. Doğadaki bitki çeşitliliğine bayılacaksınız. Yenice'yi muhtemelen çoğunuz görmemişsinizdir. Normal şartlada oraya yolunuz düşmez çünkü.

Bunu fırsat olarak düşünün ve bu etkinliğimizde bizimle olun. Emin olun keyif alacaksınız. Müze ev gibi konakta konaklayacak, Yöresel kahvaltı ve yemeklerle ağzınız tatlanacak, manzaralarla da gözleriniz şenlenecek.

Eğer cevabınız evet ise; Çok düşünmenize gerek yok! hemen kaydınızı alalım.

Doğa'da dolu dolu 3 Gün 

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: PINARBAŞI AZDAVAY

 • Sabah saat 07:30'da Kumrular sokak girişinden hareket ediyoruz.
 • Araç içi kahvaltılık sandviç ve sıcak soğuk ikramlarımızla yolumuza devam edip verilecek mola sonrası ekoturizmin ilk başladığı bölge Pınarbaşı'na hareket ediyoruz.
 • Pınarbaşı Paşakonağı'nda alacağımız balık-salata menüsünden oluşan öğlen yemeği sonrası
 • Programımızda Horma kanyonunun son noktasında bulunan Ilıca şelalesinde biraz zaman geçiriyor ve Şelale ve doğanın renklerine şahit oluyor, fotoğraflıyoruz.
 • Sonrasında konaklamamız için Azdavay'a hareket ediyoruz.Konaklama (Yanık Ali Konağı)

2.GÜN:

 • Azdavay Çatak kanyonunun doğduğu bölgelerde geçecek günümüz.
 • Nefis bir köy kahvaltısı sonrası
 • Çatak kanyonu başlangıcına 7 km uzunluğunda 1200 yüksekliğine kadar çıkan ve Pınarbaşı Ilıca köyünde sona eren Çatak kanyonuna gidiyoruz. Bakacak tepesine giden 1200 m uzunluğundaki yol oldukça özel bir yol. Farklı bitki türlerinin yoğun olduğu bu bakir alanda doğa botanik gezisi yaparak bakacak tepesine çıkıyoruz. Mevsim gereği doğa nefis olacak ve renk cümbüşüne şahit olacağız. Vereceğimiz seyir ve fotoğraf molası sonrası  Çatak kanyonun yanıbaşında bulunan Nalbantoğlu bölgesinde köy usülü öğlen yemeğimizi yiyoruz.(Mevsime bağlı olarak yemek noktası değişebilir.) Yemek sonrası Kanyon içerisindeyiz ve Çatak kanyonu bakir doğası bizi bekliyor. Manzaraya bayılacaksınız. 
 • Bu keyifli saatlerden sonra Azdavay'a dönerek şehir merkezindeki Aşıklar köprüsünde yürüyecek ve konağımıza geçeceğiz.
 • Akşam yemeği gece ateşi ve eğlence konağımızda... (Yanık Ali Konağı)

3.GÜN:

 • Sabah konağımızda alacağımız yöresel kahvaltı sonrası
 • Safranbolu üzerinden dünyanın en zengin biyosferine sahip Yenice'ye hareket ediyoruz.
 • Filyos çayını izleyerek Türkiye’nin bitki ve ağaç açık hava müzesi olan Yenice Ormanlarına varacağız. Devasa anıt ağaçlarının bulunduğu Arboretum tescil edilerek koruma altına alınmıştır. Ihlamur, kayın, Türk fındığı, porsuk, Kafkas Ihlamuru, dağ karacaağacı, akçaağaç, enleri 2-7 m, boyları 18-30 m.ye uzanan Istranca meşesi, üst kotlarda sandal, karaçam ve göknar Yenice Ormanlarının ağaç topluluklarını oluşturmaktadır. Şeker kanyonu kenarıındaki restorantta alacağımız öğlen yemeği sonrası Yenice girişinde Sorkun Yaylasına yönelip buradan doğal yaşlı orman dokusu içerisinde kısa bir yürüyüş yapacağız. Şeker Kanyonuna tepeden izleyip Yenice Kent Ormanını gezecek,
 • Yenice'de kahve molası sonrası saat 17.00'da Ankara'ya hareket ediyor ve 21.00 civarlarında Ankara'da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

BATI KARADENİZ TURU FOTOĞRAFLARI

Sinop-Erfelek-İnebolu-Daday-Pınarbaşı şelale ve kanyonlar Gezisi
EAslan 01
EAslan 02

 

HAREKET NOKTAMIZ

29 Ekim 2015, Kumrular, 07:03

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
6 taksit
İki kişilik odada kişibaşı 370 TL 370 TL 385 TL
Üç kişilik odada kişibaşı 360 TL 360 TL 380 TL
Tek kişilik oda 470 TL 470 TL 490 TL
7-12 yaş 280 TL 280 TL 295 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 115 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.


 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım,Rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi sıcak soğuk ikramları, konakta Kahvaltı(3), Akşam yemeği(2), Yarım pansiyon konaklama(2), şelalede alınacak yerel rehberlikler, Milli park giriş ücretleri.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm öğlen yemekleri, konakta alınacak yemeklerdeki su dışındaki içecekler ve kişisel harcamalar ile ören yeri giriş ücretleri

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası,Yürüyüş ayakkabısı, Yağmurluk, Şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:30
Milli Kütüphane 07:35
Armada 07:40
Carrefour 07:50
Giyim Dünyası 08:00
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 08:10

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version