Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Işık Dağı Karagöl Doğa Eğlencesi Ve Karagöl'de Barbekü Keyfi 29 Ekim 2014

Hem doğa yürüyüşü hemde yürüyüş sonunda barbekü keyfimi istiyorsunuz?

Işık dağı eteklerine kalıp şekilli Karagöl bölgesine gideceğiz. Işık dağı zirvesine çıkmak isteyenlerle birlikte zirve tadında rengarenk kokulu çiçekler arasında yürüyecek, zirvede kısa bir manzara fotoğraf molası vereceğiz. Çok zaman kaybetmeden de karakteristik Batı Baradeniz yayla dokusunu andıran Salın yaylasından barbekü alanımız Karagöl'e varıp sakin göl kenarında barbekü yapacak, kalan zamanın keyfini çıkaracağız.

Bu etkinliğe özel yürüyüşe katılmayacak çocuk ve büyüklerinizi de getirebilirsiniz. Yürüyüş yapmayacaklar ayrıca bizim misafirimiz olacaklar kısa doğa gezileri yapacak, doğanın keyfini çıkaracaklar.

Gün boyu çayımız kahvemiz ayrıca fiyata dahil olacak.

Aile boyu katılabileceğiniz bu etkinliğimizi öneriyoruz.

 

PROGRAMIMIZ

Kızılcahamam’da yer alan 2.034 m. yüksekliğindeki Işık Dağı ve onun eteklerinde yer alan Karagöl’e gidiyoruz. Çam ormanları ile kaplı olan bölgede irili ufaklı göller, şelaleler ve yaylalar bulunuyor.

Ankara’dan çıktıktan sonra Kızılcahamam güzergahında bir tesiste kahvaltı molası verdikten sonra Sey Hamamı – Çerkeş Hamamı yönünde yolumuza devam edip mesire yeri yakınlarında aracımızdan iniyoruz. Kısa bir hazırlık sonrasında güneydoğu yönünde yürümeye başlıyoruz. Mesire ve yayları geçtikten sonra Işık Dağı’nın kuzeydoğu yüzünden ve orman içinden tırmanmaya başlıyoruz. Zirveye vardığımızda etrafı seyrediyor ve fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra Salın Yaylası’ndan inişe geçerek 15:00 civarında Karagöl’e varıyoruz. Burada bizi bekleyen köfte tavuk salata ayran kola fantadan oluşan barbekü şeklindeki yemeğimizi yiyor, çay kahvemizi içiyor ve Karagöl’de biraz zaman geçiriyoruz. 17:30 civarında Karagöl’den ayrılıyor ve 19:30 civarında Ankara’da olacak şekilde dönüş yoluna geçiyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

16 Mayıs 2010 İlker Ergün
08 Kasım 2009 İlker Ergün
19 Nisan 2009 İlker Ergün
17 Haziran 2007 İlker Ergün

HAREKET NOKTAMIZ

30 Mayıs 2014, Kumrular, 08:00

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 60 TL 60 TL 65 TL
7-12 yaş 50 TL 50 TL 55 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 35 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, araçta sıcak-soğuk içecek ve araçta 6 çeşit kahvaltılık ikramı, programda yazılı menü ile akşamüstü yemeği çay kahve ikramları, , tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri.

NOT: Doğa yürüyüşüne katılacak arkadaşlarımızın kendilerinin  öğlen Işık dağı zirvesinde atıştırmalık kumanya getirmeleri gerekmektedir. Yürüyüş bittikten sonra barbekü yapılacak olup, yürüyüş yapmayacak misafirlerimiz öğlen barbekülerini ayrıca alacaklardır.
 

NELER HARİÇ?

Dönüş yolunda Akşam yemeği, kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su

KIZILCAHAMAM İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 08:00
Milli Kütüphane 08:05
Armada 08:10
Carrefour 08:20
Giyim Dünyası 08:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 08:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version