Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Karasu Longoz Ormanları Ve Akçakoca Doğa Turu 29 Ekim 2013

Sizi çok özel bir etkinliğe davet ediyoruz. Akçakoca'yı biliyorsunuz da, Karasu'da ülkemizin en büyük longoz ormanlarından Acarlar Longozunu biliyor musunuz? Subasan ormanları da dediğimiz Longoz ormanları denize yakın ama deniz seviyesi altında kalmış; bitki ve hayvan çeşitliliği açısından da oldukça zengin. Acarlar'da longoz içerisinde kısa bir tekne turu yapacak, bilgi alacak ve özellikle Haziran'da longoz suları içerisinde açan nilüferler, rengarenk çiçekler arasında keyifli bir gezi yapacak, Sakarya nehrinin denize döküldüğü noktada da kahve molası verdikten sonra dönüş yolumuzda da Akçakoca'ya uğrayacak, Ceneviz kalesi, Cumayeri ve Akçakoca camiini gezdikten sonra Ankara'ya döneceğiz.

PROGRAMIMIZ

Sabah saat 07.00 da Kumrular sokak girişi önünden hareket ediyoruz. Araç içi 6 çeşit kahvaltılık, sıcak soğuk ikramlar ve yolda vereceğimiz molalarla saat 12.30 civarlarında Karasu Acarlar Longoz ormanlarına varıyoruz. Longoz üzerindeki tesiste öğlen yemeğimizi ve çaylarımızı içerken bir grubumuzda 9ar kişilik tekne ile longoz görevlisi Yılmaz bey eşliğinde Longoz ormanlarını gezip; 243 kuş ve 2300 bitki türünün yaşadığı alanda bilgilecekler. özellikle Haziran başı itibarı ile longozda suda yetişen başta nilüferler olmak üzere çok farklı çiçekleri görme, fotoğraflarını çekme olanağımız olacak. Hele Yılmaz beyin Karadeniz şivesi ile anlatımlarına bayılacaksınız. Longoz ormanları gezisi sonrası Sakarya nehrinin denize döküldüğü alanda bir kahve molası verdikten sonra Akçakoca güzergahında hareket edeceğiz. Solumuzda deniz, nefis manzaralar eşliğinde Kocaali, Melenağzı yerleşimlerinden devam ederek Akçakoca'ya gelecek, Ceneviz kalesi, Akçakoca evleri, Akçakoca camii gezileri sonrası Ankara'ya hareket edeceğiz. Yolda vereceğimiz molalarla akşam saat 22.30 civarlarında Ankara'da olacağız.

 

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam
Eray Doğutepe
Ayşe DÖNMEZ

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Karasu'da Acarlar Longoz ormanlarını, Karasu Sakarya nehrini ve Karadeniz'i görecek, Akçakoca'da Ceneviz kalesi, Akçakoca evlerini, modern mimarisi ile Akçakoca camiini ve limanı göreceğiz.

HAREKET NOKTAMIZ

29 Ekim 2013, Kumrular, 07:00

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 90 TL 90 TL 95 TL
7-12 yaş 65 TL 65 TL 70 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 60 TL ilave edilir.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, Araç içi ikramlar, öğlenyemeği(1), tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri

NELER HARİÇ?

Özel harcamalar, tekne turu bedeli(5 TL)

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve Şelale suyuna girecekseniz mayo ve havlu almayı ihmal etmeyin…

DUZCE İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Kolay bir gezi, çevre, çarşı, tarihi mekanlar ve kısa yürüyüşler içermekte

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 07:40

Neden ‘longoz’ deniyor? Tabanı çeşitli ağaç ve bitki türleri ile kaplı olan göl ve sulak alanlara “longoz” deniyor. Türkiye’nin İğneada’dan sonra en büyük subasar ormanı olan Sakarya’daki Acarlar Gölü, Sakarya Nehri’nin Karadeniz’e ulaştığı ağız kesiminin yaklaşık 6 km. batısında yer alıyor. Kıyı çizgisinden ortalama 1,5 km. içeride ve kıyıya paralel uzanan göl, yaklaşık 2 bin 517 hektar alana yayılıyor. Tabanı geçilmesi zor orman formasyonu ile kaplı olan göl, birçok bitki ve hayvan türünü barındırıyor. Göl ortamı, oldukça yoğun bir orman ve bitki örtüsüne sahip sulak-bataklık özelliği ile ‘longoz’ karakterini gösteriyor. Boylu ağaçlardan sazlıklara ve su bitkilerine kadar çok çeşitli bitki türü bir arada bulunuyor. Kuluçkaya yatan, kışlayan ve konaklayan yaklaşık 243 kuş türünün barındığı gölde sazan, yayın, yılanbalığı, sarıbalık, yağlı balık, kızılkanat, turna, kefal gibi balık türleri ile zengin kurbağa türleri, tatlısu kaplumbağaları ve tatlısu yılanları da yaşıyor.

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version