Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Arap Körfezinin Elmasları Sharjah Ve Dubai Turu 29 Ocak - 01 Şubat 2016

Dubai (Arapça: دبي), Arap Yarımadası'nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisidir. Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği'nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir.

Dubai, 1900'lü yıllarda küçük bir balıkçı ve liman kasabasıydı. 1930'larda Dünya Genel Ekonomik Krizinin, Dubai İnci Piyasasını da etkileyerek çökmesine yol açmasından uzun bir süre sonra 1969'da Dubai'de petrol bulunarak ihraç edilmeye başlandı. Bölgeyi himayesinde bulunduran İngiltere 1968'de bölgeden çekileceğini açıkladı. İngiltere'nin bölgeden çekilmesinden sonra Dubai, 2 Aralık 1971'de Abu Dabi, Şarika, Acman, Füceyre ve Ummül Kayveyn emirlikleri monarşik bir federasyon yapılanması ile birleşerek Birleşik Arap Emirlikleri'ni kurdular. 1972'nin başlarında Resü'l-Hayme de diğer altı emirliğe katıldığında Birleşik Arap Emirlikleri'nin bugünkü yedi emirlikten müteşekkil yapısı oluştu. Bölgede petrolün bulunmasından sonra Dubai'nin geliri devamlı ve hızla yükseldi ve emirlik bir ticaret, alışveriş ve turizm kenti haline geldi.

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri'nin en yüksek nüfusuna ve Abu Dabi'den sonra ikinci en geniş yüzölçümüne (4,114 km2) sahip emirliğidir Dubai ve Abu Dabi ülkenin yasama organı Federal Ulusal Konseyi içinde ulusal önem taşıyan kritik konularda veto etme hakkına sahip bulunan iki emirliğidir. Dubai, Emirliklerin kuzey kıyısında, Abu Dabi ve Şarika emirlikleri arasında yer almakta ve Şarika ve Acman ile birlikte Dubai-Şarika-Acman metropolitan alanını oluşturmaktadırlar.

Dubai'den ilk bahis 1095 ve bölgedeki ilk kaydedilen yerleşim 1799 tarihlidir. Dubai Şeyhliği 1833'te, şimdiki Suudi Arabistan' da bulunan, o günlerde İkinci Suudi Devletinde yaşamakta olan Şeyh Maktum bin Butti El-Maktum'un Beni Yas kabilesinden 800 kişi ile birlikte bugünkü Dubai Koyu (Dubai Creek)'nun bulunduğu yere yerleşmeleri ile Beni Yas'ın Ebu Falasa boyu tarafından kuruldu. 1892'de İngiltere' yle bir himaye anlaşması imzalamalarıyla bölge kontrolleri altında kaldı ve 1971'de bağımsızlıklarını almalarından sonra yeni doğan Birleşik Arap Emirliklerine katıldı. Stratejik coğrafi alanının kenti önemli bir ticaret merkezi yapmasından önce 20. yüzyılın başlarında Dubai önemli bir bölgesel limana sahipti.

Bugün, Dubai Ortadoğu ve Basra Körfezi bölgesinde sürekli gelişen dünya çapında bir kent olarak ticari ve kültürel bir merkez, kozmopolit bir metropol kentidir.[5] Aynı zamanda yolcu ve kargo taşımacılığı bakımından taşımacılık merkezlerinden birisidir. Dubai ekonomisi tarihsel olarak petrol sanayisi üzerine kurulmuş olsa da, Emirlik batı tipi işletmecilik usulleriyle yürüttüğü turizm, havayolları, gayrimenkul işlemleri ve mali hizmetler alanında önemli gelir kalemlerini oluşturmuştur.

Dubai son zamanlarda geniş ölçekli inşaat projeleri ve sportif karşılaşmaları ile dünyanın ilgisini çekmektedir. Dubai, aralarında dünyanın en yüksek binası olan Burç Dubai'nin de bulunduğu çok sayıda gökdelen ve yüksek binaları, iddialı bir proje olan insan yapımı Palmiye Adaları, otelleri ve bölgenin ve dünyanın en geniş ölçekli alışveriş merkezleriyle bir sembol durumuna gelmiştir. Palmiye Adaları; Palm Deyra, Palm Cumeyra ve Palm Cebel Ali olmak üzere üç ayrı adadan oluşmakta ve Palm Deyra ile Palm Cumeyra arasında Dünya Adacıkları yer almaktadır. Yükselen bu ekonomisiyle Güney Asya'dan bir işgücünü çekmiştir. Dubai emlâk piyasası, dünya çapındaki 2008-2009 krizinin bir sonucu olarak 2008-2009' da önemli bir bozulma yaşadı. Bununla birlikte, 2013 tarihli Oxford Bussiness Grup tarafından düzenlenen bir rapor, Dubai'nin komşu emirliklerden gelen katkılarla tedrici bir iyileşme gösterdiğini belirtmektedir.

PROGRAMIMIZ

1.ve 2. Gün: 28-29 Ocak Gün İstanbul- Sharjah

28 Ocak’ı 29 Ocak’a bağlayan gece saat 22:00 ‘de Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali ARTIYAŞAM kontuarında operasyon ekipi ve rehberimizle buluşuyor, bilet, baj ve pasaport işlemleri sonrasında Air Arabia Havayollarına ait tarifeli sefer ile 00:35 ‘da Sharjah’a hareket ediyoruz. 06:10’da Sharjah Havalimanı’na varışı takiben pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında havalimanında bekleyen otobüsümüze yerleşiyor ve Dubai için hareket ediyoruz. Dubai’ye varışı takiben otelimize transfer oluyor ve dinleniyoruz. Saat 13’de (Öğlen yemeğimizi bir restronda alarak ekstra) yarım gün sürecek olan şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda “Dubai Müzesi, Altın ve Baharat Çarşısı, Emirates Tower, dünyanın tek yedi yıldızlı oteli Burj Al Arab Oteli ve ünlü Jumeirah Plajı, Jumeriah Camii, Sheikh Palace, Dubai Creek bölgeleri” görülecek yerler arasındadır. Şehir turunu takiben saat 19:00’da Geleneksel Creek kanalı üzerinde boat (Dhow Cruise) da alınacak akşam yemeği için hareket ediyoruz. Teknede alınacak açık büfe akşam yemeği boyunca Arap müziğinin eşliğinde Dubai Creek’in ışıl ışıl görüntüsünü ve Palmiye adasını izleme fırsatı bulacağız. Akşam yemeğini takiben 22:30’da otelimize transfer oluyoruz.

3.Gün Dubai 30 Ocak

Otelde alınacak kahvaltının ardından saat 09:00’da arzu eden misafirlerimiz rehberleri tarafından ekstra olarak düzenlenecek Abu Dhabi turuna (65 Euro) katılabilirler. Turumuzda Yedi Emirliğin başkenti olan Abu Dhabi Emirliği gezilecek olup, 40 yıl önce küçük bir balıkçı köyü olan başkentin bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanık olunacaktır. Abu Dhabi günümüzde geniş bulvarları, gökdelenleri ile ultra modern bir Arap şehridir. Beyaz Kale, göçebe Bedevi yanının sergilendiği geleneksel köy, karşısında yüzer restoranların bulunduğu kordon caddesi, Abu Dhabi Büyük Cami görülecek yerler arasındadır. Dönüş yolunda Guinness rekorlar kitabına girmiş Dünya’nın en uzun çiçek duvarlarının olduğu ve 45 milyon çiçeğin dizayn olarak yerleştirildiği Miracle Garden(Giriş ücretli ekstra) Dubai’yi ziyaret ediyoruz.

Ayrıca bu turumuza sınırsız soft içecekle açık büfe öğle yemeği dahildir.

Saat 17:00’de arzu eden misafirlerimiz Birleşik Arap Emirliklerinin yükselen yıldızı Dubai son yıllarda ekonomi ve turizm de olduğu kadar gökyüzüne uzanan yapılarıyla da adından söz ettiriyor. Dünyanın yapay bir ada üzerine inşa edilen ilk otelinde de ev sahipliği yapan şehir şimdilerde dünyanın en yüksek binasının da sahibi. 829,8 metre yüksekliğindeki Burj Khalifa, aynı zamanda dünyanın en yüksek restoranı gibi rekorların da sahibi Burj Khalifa’nın diğer ilklerini de keşfetmek isterseniz, 17;00 – 19;00 arası ziyaret edebilirsiniz. Burj Khalifa, iniş – çıkış – yemek ve içecek ( 60 Euro)

124 kat sonrasında Madinat Jumeirah bölgesinde yarım saat aralıklarla yapılan su ve ışık gösterisini izledikten sonra otelimize transfer oluyoruz.

4.Gün Dubai Cumartesi Çöl Safari 31 Ocak

Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Saat 09;00’da Dünyanın en büyük alışveriş merkezi ola Dubai Mall’da dünyaca ünlü mağazaları gezebilir, dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olan Dubai Aquarium’da ve sinema, paten pisti eğlence parkı gibi aktivitelerle dostlarınızla Saat 14.00'a kadar güzel zaman geçirebilirsiniz. Saat 16;00'da yapılacak Çöl Safari turumuz için yola çıkıyoruz. Bu turumuzda 4x4 araçlarla çölde unutulmaz anlar yaşayacağınız, Deve çifliklerini ziyaret edip gün batımını izleyebileceğiz. Ayrıca çölde kurulan bedevi kampında açık büfe yemek sınırsız alkolsüz içecekler ve dansöz show ile günün tüm yorgunluğunu atabileceğiz. Tur sonrası aracımıza transfer olarak otelimize geçiyor ve dinleniyoruz. Geceleme otelimizde.

5.Gün Dubai - Sharjah – İstanbul 01 Şubat

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında odalarımızı boşaltıyor ve serbest zaman alıyoruz. Dünyanın en büyük alısveriş merkezi olan Dubai Mall’da dünyaca ünlü mağazaları gezebilir, farklı aktivitelerle dostlarınızla güzel zaman geçirebilirsiniz. Alınacak serbest zaman sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında Air Arabia Havayolları'na ait sefer sayılı uçuş ile 20:50'de Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz. 00:15'de İstanbul’a varıyoruz.

Tüm gezilecek yerler saklı kalmak koşulu ile rehberimiz gezilecek yerlerin sıralamasında değişiklik yapabilir.  

 

HAREKET NOKTAMIZ

29 Ocak 2016, 22:00

ÜCRET

 • İki Kişilik Odada Kişi Başı 699 €
 • Tek kişi Farkı 200 €

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Air Arabia Havayolları ile İstanbul(Sabiha Gökçen)-Sharjah-İstanbul(Sabiha Gökçen) ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4 yıldızlı otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Dubai şehir turu 
 • Çöl Safari Turu/Akşam Yemekli
 • Dhowcruise Tekne Turu/Akşam Yemekli
 • Bir öğle yemeği
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Şehir vergisi gecelik 20 AED  

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Vize ücreti ve servis bedeli ( 85 Euro, Yeşil pasaportlular için vize yok )
 • Zorunlu Seyahat Sigortası(65 yaş altı 14 Euro üstü 24 Euro)

EKSTRA TURLAR

ÇÖL SAFARİ TURU(Fiyata Dahil)

Bu turumuzda önce 4x4 araçlar 45 dakikalık bir yolculuk ile çöle ulaşıyoruz,

Profesyonel şöförlerimizin lastiklerin havalarını indirmek için verdikleri 10 dakikalık moladan sonra turumuz başlıyor, Nefes kesici çöl safarimizde kum tepelerinin üzerinden geçerken heyecanın doruklarını yaşıyoruz, Safarinin ardından çölde güneşin batışını izleyip, çölde kurulan kampta yapılacak barbekü partisinde akşam yemeğimizi müzik ve dansöz eşliğinde alıyoruz (alkolsüz içecekler limitsizdir).

DHOWCRUISE TEKNE TURU(Fiyata Dahil)

Geleneksel Creek kanalı üzerinde boat (Dhow Cruise) da alınacak Akşam yemeği için otelden 19:00’da hareket ediyoruz. Teknede alınacak açık büfe akşam yemeği boyunca Arap müziğinin eşliğinde Dubai Creek’in ışıl ışıl görüntüsünü ve Palmiye adasını izleme fırsatı bulacağız. Akşam yemeğini takiben 22:30 ‘da otelimize transfer oluyoruz.

 EKSTRA TUR: Abu Dhabi turu(65 EURO, Miracle park girişi ekstra):

Gezimiz süresince yedi emirliğin başkentini yakından tanıyacaksınız. Basra Körfezi kıyısında konumlanan şehrin en önemli özelliği oldukça modern bir görünüme sahip olması. Ada olmasına rağmen köprülerle ana karaya bağlanmış olan şehri keşfederken mimarisine hayran olacaksınız. Ayrıca bu turumuza sınırsız soft içecekli, açık büfe öğle yemeği dahildir.

Bu turumuzda isteğe bağlı dönüş yolunda Miracle Garden gezilebilir.

EKSTRA TUR : Burj Al Arab Kule giriş ücreti ve içecekli öğlen yemekli ücreti:60 EURO

Kule çıkışında 124. kat iniş çıkış, yemek ve içecek ücrete dahildir. Seçeceğimiz bir restoran için önceden rezervasyon yapılması gereklidir.

 

 YANINIZA ALIN

SEYAHATE ÇIKMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKENLER

Tourism Dirham / Şehir konaklama vergisi (BAE 31 Mart 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere gecelik şehir konaklama vergisi uygulaması başlatmıştır. Normalde Otel kategorisine göre belirlenen bu vergi konaklayan misafir tarafından otel resepsiyonuna direkt olarak ödenmesi gerekmektedir. Ancak Acentamız bunu sizin adınıza ödeyecektir.

SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

** Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımıyla gerçekleşmektedir . 15 kişinin altında katılım olması halinde fiyatlar artış gösterir.

** Triple odalarda 3.yatak diğer yataklardan küçük olabilmektedir.

Tur kaydı itibari ile biletleme işlemi yapılmış olup iptal tarihine bakılmaksızın bilet bedelinin tamamı ceza olarak kesilmektedir. Tur satın alındıktan sonra yapılacak değişiklik işlemleri ancak bilet iptali ve bilet bedeli kadar ceza karşılığında gerçekleştirilecektir. Turu satın alan misafirlerimiz bu maddeleri kabul etmiş sayılırlar. Tur tarihine 7 gün ve daha az kala yapılan iptallerde sözleşmede yer alan iptal koşulları geçerlidir.

Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

İlave kayıtlarda fiyat artışı olabilir, yeni uçak bileti talebinde bulunulacağından.

KIRKAYAKLAR TURİZM, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version