Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Trans KAÇKAR-Ayder Transı Hard trek 6 gece 7 gün 450 TL 16-22 Ağustos 2009::KESİN ÇIKIŞ::

SON BAŞVURU TARİHİ: 12 Ağustos 2009 Çarşamba Saat 16.00

Bu doğa Gezisini Görmek İçin Rezervasyonunuzu şimdiden yapın. Kaçkarları gelmeden önce ayrıntılı tanımak isteyenler Kaçkarlar ile ilgili Yazımızı okuyabilirler...

UNUTULAMAYACAK BİR KEYİF VE MACERAYLA GEÇECEK BİR HAFTA
TRANS KAÇKAR(3937mt)-AYDER GEZİSİ
DAĞCI USULÜ TAM PANSİYON  HARD TREK

Rize Pazar Çamlıhemşin, Ayder, Yukarı Kavron, Derebaşı Gölü,  Kavron Geçidi, DAvalı Yaylası, Adsız Göl, Deniz Gölü, Kaçkar Zirve,  Dilber Düzü, Nastaf yaylası, Olgunlar, Dobe yaylası, Lanetleme geçiti, Kaçkar gölleri, Yukarı Kavron yaylası, Aşağı Kavron yaylası, Ayder, Çamlıhemşin, Rize Pazar.

15 Ağusttos 2009 Cumartesi akşam otobüsleri ile Rize Pazar'a hareket ediyoruz.

1.GÜN(16 AĞUSTOS 2009 PAZAR): Sabah saatlerinde saat 08.00'da Rize Pazar'da buluşur buluşmaz hemen Ayder üzerinden Yukarı Kavrona hareket ediyoruz. Yemekten hemen sonra Derebaşı Gölüne hareket ediyoruz. Göl kenarında kamp kurup Akşamı burada geçiriyoruz. Erkenden yatıyor ve dinleniyoruz.
2.GÜN(17 AĞUSTOS 2009 PAZARTESİ): Kahvaltı sonrası harekete geçiyor ve Kavron Geçidini aşaral Davalı yaylasına geliyoruz. Kampın kurulması, dağ etkinlikleri hakkında verilecek bilgiler sonrası akşam yemeğimizi yedikten sonra erkenden yatıyoruz.
3.GÜN(18 AĞUSTOS 2009 SALI): Erkenden kalkıyoruz, kahvaltı sonrası Kaçkar zirve rotası üzerinde bulunan aAdsız Göle geliyor ve burada Tekrar Kamp kuruyoruz. İsteyen arkadaşlarımız Adsız gölde ve yakınlarda bulunan Deniz gölünde suya girebilir. Birinci Kaçkar Grubunda Olan arkadaşlarla ilk kez burada buluşuyoruz. Daha sonra kampta toplanıp Kaçkar tırmanışı hakkında ayrıntılı bilgi toplantısı yapıyoruz. Akşam yemeği sonrası sırt çantalarımızı hazırlayıp erkenden yatıyoruz.
4.GÜN(19 AĞUSTOS 2009 ÇARŞAMBA): Sabah saat: 05.00’te kalkıp kahvaltımızı yapıyoruz. Zirve rotası üzerinde tırmanmaya başlıyoruz. Deniz gölünden geçerek yükselip saat: 10.00’de zirveye(3937mt)  ulaşıyoruz. Hava koşulları elverirse ve sis olmaz ise, Zirveden Ağrı Dağı’nın ve bölgenin büyüleyici görüntüsünü izledikten ve Dağcılık Federasyonu’nun zirve defterini imzaladıktan sonra doyumsuz manzara eşliğinde öğle yemeğimizi yiyor ve Adsız göldeki kampımıza dönüyoruz. Yapılan hoş ve güzel sohbetlerle birlikte akşam yemeğimizi yedikten sonra yatıyoruz.
5.GÜN(20 AĞUSTOS 2009 PERŞEMBE): Saat: 07:30’da kalkıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp Dilber Düzü ve Nastaf yaylasından geçerek Olgunlar köyüne Gelip Pansiyonumuza yerleşiyoruz. Günün kalan kısmını diğer Grubumuzun da bulunduğu Olgunlar köyünü gezerek ve sohbet ederek geçiriyoruz. Akşam yemeği sonrası erkenden yatıyoruz.
6.GÜN(21 AĞUSTOS 2009 CUMA): Sabah saat: 06.00’da kalkıyoruz. Güzel bir kahvaltı sonrası Döbe yaylası üzerinden yavaşça yükselerek ve Lanetleme geçidini geçerek Yukarı Kavron yaylasına gidiyoruz. Kaçkar göllerinden geçerek Geldiğimiz bu yaylada pansiyonumuza yerleşiyor dinlenme sonrası Şahin restoranda akşam yemeğimizi yiyoruz. Geceyi Laz kültürü, Horon ve Tulum eşliğinde keyifle geçiriyoruz.
7.GÜN(22 AĞUSTOS 2009 CUMARTESİ): Sabah erkenden kalkıp kahvaltı sonrası eşyaların araçlara yüklenmesiyle yayladan ayrılarak Aşağı Kavron’a doğru yürüyoruz. Galerin düzünde saç kavurma menüsü ile güzel bir öğle yemeği yedikten sonra yürüyerek Ayder yaylasına iniyoruz. Kaplıca keyfi sonrası Ayder’den Çamlıhemşin üzerinden Pazar ilçesine giderek saat: 16.00’da Ankara otobüsüne biniyoruz. Cumartesi sabahı saat: 10.00 civarında Ankara’ya gelip KAÇKAR GEZİMİZİ bitiriyoruz. Bir başka etkinlikte birlikte olabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

GEZİ ÜCRETİ:
450 TL Peşin yada Bonus karta 3 taksit

510 TL Diğer kartlara 3 taksit

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER: Yerel araç transferleri, yayla transferleri, veya araçlarla taşınması, tüm konaklamalar, tüm yemekler, TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri dahildir.
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: Şehirler arası otobüs ücretleri, (İsteyen Arkadaşlar Trabzona Uçakla gelebilir ve Trabzondan uçakla dönebilir.) pansiyon ve otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler, tüm alkollü içecek ücretleri,  kişisel harcamalar ve ilk gün kahvaltı ve öğlen yemeği son gün öğle ve akşam yemeği gezi ücretine dahil edilmemiştir.
BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, sırt çantası, şapka, bere, yağmurluk, yedek ayakkabı, yedek giysi, uyku tulumu, mat, çadır, mayo, ıslanabilir tişört ve kıyafetler, havlu, güneş gözlüğü ve kremi, polar veya kazak, su kabı, kişisel malzemeler,fotoğraf makinası.

Not: Dağcı Usulü Tam Pansiyon: Olgunlar Köyünde ve Yukarı Kavronda Sabah ve Akşam yemekleri pansiyonda yenilir. Pansiyonda kalınır. Dilberdüzünde çadırda kalınır. Yemekler müştereken hazırlanır ve tüketilir. Yürüyüşler için günlük kumanya götürülür.

Bu gezi BUSEM Turizm’in proğramlı gezisidir. Desteğinde ve denetiminde yapılmaktadır. BUSEM Turizm Tursab A Grubu seyahat acentesidir. Yukardaki programa ait saatler yaklaşıktır. Yürüyüş grubunun hızına bağlı olarak değişebilir. Koşullara göre rehber yürüyüşü uzatabilir ya da kısalta bilir.

Bu gezide katır tutulmayacaktır. Her Katılımcı 70-80 litrelik çantalarda kendisi taşır ve grubun ortak yükünün taşınmasına katkıda bulunur. Her katılımcı Zirve çıkışı için küçük bir çanta getirebilir. Doğa yürüyüşlerle ilgili ayrıntılar için sitemizin Faydalı Bilgiler bölümüne bakınız. Koşullara göre rehber yürüyüşü uzatabilir ya da kısalta bilir.

ZORLUK

Trans etkinlikleri uzun yürüyüşler içermesi, belli günlerde çadır konaklaması içermesi dolayısı ile özel ilgi turlarıdır. Karadeniz kültürünü dolu dolu yaşamaya yönelik bir etkinlik. Hesapta olmayan yağmur, güneş ve farklı doğa koşulları içerebilmektedir.


Teknik Sorular için;Hasan İlhan 0 532 203 96 57
REZERVASYON ve KAYIT İÇİN
0 312 417 67 06 (Gökhan Coşkun, Uğur Ersözlü )
Atatürk Bulvarı 105/207 Sanlı İş hanı Kızılay - Ankara
Mesai saatleri dışında aramak isterseniz; 0 530 602 78 82

 

 

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version