Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

DÜŞLER VADİSİ VE SAKLI CENNET MACAHEL ( CAMİLİ), DOĞU KARADENİZ, 2 gece GÜRCİSTAN BATUM VE KUZEYDOĞU ANADOLU GEZİSİ 01-08 Ağustos 2009


Bu etkinlik çok farklı... Kültürel, etnik ve doğa güzellikleri içinde barındıran, 7 günlük dolu dolu geçecek, gitmek istediğimiz çok da gidemediğimiz bu bölgeleri tek bir programda sunuyoruz. İçerisinde 2 gün Batum gezisinin olduğu bozulmamış Gürcü kültürünü görebileceğimiz Macahel Camili köylerinin olduğu, doğa güzellikleri içeren Maral(şikvedili) şelallesi, Kars gezisi kapsamında Ani harabeleri ve şehir kültür gezisi, Sarıkamış ve Erzurum gezileri ile Doğu Karadeniz ve Kuzeydoğu Anadolu bölgesini gezeceğiz. 6 gece 7 gün sürecek bu etkinlik kesinlikle kaçırılmaması gereken bir program. 14 kişi ile sınırlı olacak grubumuz için 15 Temmuz'a kadar yapılacak kayıtlarda %7 lik ayrıca indirim var.

PROGRAM;

1 Ağustos 2009 Cumartesi : sabah Saat 10.00’da Erzurum Terminal, Gar ve havaalanında bulunan arkadaşlarımızı yerel aracımızla aldıktan sonra Artvin yönüne hareket. Yolumuz üzerinde Tortum Şelalesinde verilecek mola da şelalenin gezilmesi ve kiremitte alabalığın yenmesinden sonra Artvin’in Borçka ilçesine bağlı  Camiliye hareket. Akşam üstü Camili’ye varış, köyün gezilmesi, çay ve kahveli bir dinlenmenin ardından TEMA Evine yerleşme. Yemek ve kahvaltılar eko turizmin gerektirdiği şekilde tamamiyle köyde doğal ortamda yetişen sebze, meyve ve hayvansal ürünlerden hazırlanmaktadır. Konaklama Tema evinde.

2 Ağustos Pazar : Sabah yapılacak yöresel kahvaltı sonrası Maral(Şikvedili) Şelalesine gidiş. Eriyen kar sularından oluşan şelale havuzunda banyo, piknik şeklinde öğle yemeği, öğle yemeği sonrası uğur köyüne hareket ve uğur köyünde köy evi ziyareti yerel halkın yaşayışının görülmesi. TEMA Evine geri dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Tema evinde.

3 Ağustos Pazartesi : Sabah yapılacak yöresel kahvaltı sonrası Camili’deki Tema evinden ayrılarak Borçka Karagöl’de yapacağımız gezinti sonrası öğlen yemeği ve çay/kahve arası sonrası Sarp sınır kapısına varıp yapacağımız gümrük işlemleri sonrası Gürcistan’ın Türkiye sınırındaki tatil beldesi Batum’a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuktan sonra Batum’a varış. Otelimize yerleşiyor ve dışarıda yiyeceğimiz öğlen yemeği, gece şehir gezisi sonrası otelimize dönerek konaklıyoruz.

4 Ağustos Salı :Sabah kahvaltı sonrası dünyanın sayılı Botanik Parkları arasında yer alan Park ziyareti (yaklaşık 2-3 saat), Öğlen yemeği, Müze ve diğer ören yerleri(Batum Bulvarı,Etnografya Müzesi,Resim Müzesi, Gonio Kalesi,Batum Kent Tarihi Müzesi) gezileri sonrası  Şehir kıyısında kilometrelerce uzanan Kent parkı gezebilecek veya kumsalı zengin halk plajlarında denize girebiliriz. Akşam yemeğini Batum’da eğlenceli, müzikli restaurantta alıyor ve geç saatlerde otelimize gelerek dinleniyoruz.

5 Ağustos Çarşamba : Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak; Gümrük işlemleri sonrası sırasıyla, Borçka, Artvin’in panoramik görülmesinin ardından Şavşat Laşet restoranda Sahara Milli Parkı manzarası eşliğinde öğle yemeği ve  Ardahan’a Hareket . Deniz seviyesinden 2 bin metrenin üzerinde bulunan ve bu yükseklikte martıların yaşadığı Çıldır Gölünün görülmesi ve  Kars’a varış. Konaklama Kars Kafkas Üniversitesi Konukevinde.

6 Ağustos Perşembe: Sabah kahvaltısının ardından, Rus mimarisi yapıtlarından oluşan Serhat ilimiz Kars’ın gezilmesi(Kars Ani Harabeleri ,Şehir merkezi ,Kümbet Cami,Etnografya Müzesi). Öğlen yemeğimiz kars şehir merkezinde yedikten sonra Benliahmet, Selim yoluyla Sarıkamış’a varış. 2,500 metrede toplu olarak yetişen Sarıçam ormanlarının yer aldığı ve Türkiye’nin ünlü kayak merkezlerinden Sarıkamış Milli Parkını gezme ve Erzurum’a varış. Palandöken Kayak Merkezinde yer alan ünlü Palan Otele yerleşme ve dinlenme.

7 Ağustos Cuma : Sabah kahvaltısı sonrası eşyalarımızla beraber, ünlü Tabyalar, Çifte Minareler ve diğer ören yerlerinin(Taş han,Erzurum Kalesi ,Ulu Cami) gezilmesinin ardından arkadaşlarımızı ilgili ulaşım noktalarına transfer ederek ayrılıyoruz.ÜCRET:
700 TL Peşin
774 TL tüm kredi kartlarına 3 taksit
724 TL kredi kartı ile tek çekim

15 Temmuz’a kadar yapılacak kesin kayıtlarda %7 indirim


NELER DAHİL?
Yerel araç hizmeti(Batum ve Türkiye), Tüm çevre gezileri ve yerel rehberlik, 2 gece Oda kahvaltı Batum, 2 gece yarım pansiyon Maçahel Tema evi, 1 gece Kars yarım pansiyon ve 1 gece Erzurum Palan otelde yarım pansiyon konaklama, Tursab seyahat sigortası


NELER HARİÇ?
Ankara/Erzurum ve Erzurum/Ankara ulaşımları, Öğlen yemekleri, Batum’da 1 gece normal 1 gece müzikli akşam yemeği, Kişisel harcamalar, müze ve ören yeri giriş ücretleri, Yurtdışı çıkış harcı(15 TL).


YANINIZA ALIN
Mayo, Terlik, Havlu gibi denizde yüzme için gerekli malzemeler, Yürüyüş ayakkabısı, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, yağmurluk, şapka, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, şemsiye, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.


REZERVASYON ve BİLGİ:

0 312 417 67 06-09 (Gökhan COŞKUN, Uğur ERSÖZLÜ ve Sevgi DİŞ)
Atatürk Bulvarı 105/207 Sanlı İş hanı Kızılay - Ankara
Mesai saatleri dışında aramak isterseniz; 0 530 602 78 82


Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version