Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Mavi Yolculuk ve Likya Turu 18-25Tem/01-08Ağust2009 3 Gece Tekne 3 Gece Otel 6 gece 7 gün konaklama


Mavi Yolculuk ve Likya Turu
18-25 TEMMUZ 2009-01-08 AĞUSTOS 2009
3 Gece Tekne 3 Gece Otel 6 gece 7 gün konaklama

PROGRAMIMIZ

CUMA GÜNÜ SAAT: 22.30’da Kumrular Caddesi önünden hareket ediyoruz.

1.GÜN: Yol ikramları ve belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası sabah saatlerinde Fethiye’ye varıyoruz. Otelimize yerleşip bir süre dinleniyoruz. Kahvaltı sonrası Yat limanı, Antik tiyatro ve Fethiye’nin sembolü Amintos kaya mezarı, Antik tiyatro ve yat limanını geziyoruz. Öğle yemeğimizi çarşıda yedikten sonra otelimize dinleniyoruz. Havuz keyfi sonrası akşam yemeğimizi yiyoruz.

2.GÜN: Kahvaltı sonrası Tloss antik kentine gidiyoruz. Kenti gezdikten sonra Yakapark’a gidiyoruz. Çay molası sonrası Saklıkent kanyonuna gidiyoruz. Öğle yemeğimizi kanyon girişinde yedikten sonra kanyonun giriş bölümünü geziyoruz. Daha sonra otelimize dönüyoruz.

3.GÜN: Kahvaltı sonrası yola çıkıp Likya birliğine ait Xantos antik kentini geziyoruz. Daha sonra Patara antik kentine gidiyoruz. Kent gezisi sonrası ünlü sahilde yüzme molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi Kalkan’da yedikten sonra Kaş’a gidiyoruz. Anfi Tiyatro, Çarşı, Likya Lahiti ve Liman gezisi sonrası Kaş’tan ayrılıyoruz. Kaputaj’da kısa süreli yüzme molası sonrası hareket edip otelimize dönüyoruz. 

4.GÜN: Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelimizden ayrılıyoruz. Saat: 09.30’da mavi yolculuk için Fethiye ofisimizde buluşuyor, formalite işlemleri bitirildikten sonra yata biniyoruz. Rezervasyonlu bütün yolcular gelip tüm işlemler bitirildikten ve Liman başkanlığından da çıkış alındıktan ve sonra hareket ediyoruz. Öğle yemeği ve denize girmek için Ölüdeniz’e gidiyoruz. Rezervasyonlu yamaç paraşütü yapacak arkadaşlarımız buradan alınarak yamaç paraşütü yapabilecekler. (yattan transfer ücretsiz olup uçuş ücretini katılımcılar kendileri ödeyeceklerdir.) Adada gezinti akşam yemeği ve geceleme için tarihi Santi Nicholas adasına geçiyoruz. Yamaç paraşütü yapmaya giden yolcular ise geç kalmışlar ise uçtuktan sonra buraya getirileceklerdir.

5 GÜN: Pazartesi Sabah çok erken güneş doğmadan St Nicholas adasından demir alıyor ve 3 – 4 saat gibi uzun bir yolculuktan sonra Kalkan yakınındaki Fırnaz koyuna varıyoruz. Kahvaltı denize girme molasından sonra Kaş’a hareket ediyoruz. Kaş yat limanında öğle yemeği alışveriş ve ikmal sonrasında  İç Sıçak koyu'nda yüzme molası veriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme teknemizde.

6.GÜN: Kahvaltı ve yüzme molasından sora Batık şehir Kekova’ya hareket ediyoruz. Kekova adasında durmak yasak olduğu için yat yavaş olarak ada yakınından geçerken yarısı deniz kenarında yarısı deniz içinde kalmış Likya harabeleri seyrediyoruz. Ve hemen ada karşısında bulunan antik Simena köyüne geçerek öğle yemeği yiyoruz. Kaleye gezinti yapıyoruz. Öğlen yemeğinden sonra Korsan mağarası görerek Gökkaya koyuna geçiyoruz. Burada denize girebilir ve ücret karşılığı su sporları da yapabiliriz. Akşam yemeğinden sonra ise arzu eden konuklarımız sadece yat yolcularının gidebileceği Disco Smugglers Inn de eğlenebilirler. Disco ya gidiş ve dönüş disconun servisi tarafından ücretsiz yapılacak.

7.GÜN: Kahvaltı sonrası Demre Çayağzı mevkiinde Andriake limanında alargaya demir atıyoruz. Ve Sabah saat 10 da yat turumuzu tamamlıyoruz. Mavi yolculuk, Olimpos ve Likya kentlerini harmanladığımız bu etkinliği bitirerek saat:11.00 da araçlarımıza binerek hareket ediyor ve belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saat: 21.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka etkinlikte buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz. 


NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?


HAREKET NOKTAMIZ
CUMA GÜNÜ SAAT: 22.30’da Kumrular Caddesi önünden hareket ediyoruz


ÜCRET:
750 TL peşin
810 TL Bonus karta 3 taksit

NELER DAHİL?
OTEL KONAKLAMASI:Lüks araçlarla Özel ulaşım, araç içi ikramlar, kahvaltı(3),akşam yemeği(3), otelde konaklama(3), tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri dahildir.
YAT KONAKLAMASI:
Yatta tam pansiyon kalma (hoş geldiniz kokteyli, kahvaltı-öğlen yemeği-akşam yemeği ve günlük akşamüstü çay-pasta servisi,yatta konaklama(3)). Güvertedeki ekipmanların kullanımı. Yat sigortası. Yat çamaşırhanesi. Liman vergileri. Demir atma giderleri,


NELER HARİÇ?
Yat dışındaki tüm öğle yemekleri, müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, akşam yemeğinde alınan su dahil içecek ücretleri gezi ücretine dahil edilmemiştir.


YANINIZA ALIN;

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. Denize girmek için gerekli olabilecek malzemeleriniz.


ZORLUK
Doğa-Deniz ve Kültür içerikli bir etkinlik…Deniz tutacak arkadaşlarımızın bizleri önceden bilgilendirmelerini rica ediyoruz.


REZERVASYON ve BİLGİ:

0 312 417 67 06 (Gökhan Coşkun, Uğur Ersözlü ve Sevgi Dis)
Atatürk Bulvarı 105/207 Sanlı İş hanı Kızılay - Ankara
Mesai saatleri dışında aramak isterseniz; 0 530 602 78 82 – 0 506 466 85 98Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version