Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

GAP TURU "Diyarbakır-Mardin-Şanlıurfa-Gaziantep-Adıyaman-Antakya"

GAPTURU

DİYARBAKIR-MARDİN-ŞANLIURFA-GAZİANTEP-ADIYAMAN-ANTAKYA
14-20 HAZİRAN 2009-20-26 EYLÜL 2009-29 KASIM-05 ARALIK 2009

Ramazan ve Kurban Bayramı

Gaziantep, Arkeoloji ve Etnoğrafya müzesi, Adıyaman, Kahta, Karakuş tümülüsü, Arsemia, Nemrut dağı terasları,  Atatürk barajı seyir yeri, Urfa, Zeugma, Sedef ve bakır alış verişi, Kilis,  Antakya, Saint Pierre kilisesi, Arkeoloji müzesi, İskenderun

PROGRAMIMIZ

Saat 21:30 da Kumrular Caddesi önünde buluşma Diyarbakır’a hareket.

1. GÜN : Sabah saatlerinde Elazığ’a varış  ve kahvaltı serbest zaman Harput Arapbaba türbesi gezisi sonrası Diyarbakır’daki otelimize varış yerleşme serbest zaman saat 15:00’de otelimizden ayrılış şehir turu akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN : Kahvaltı sorası,Malabadi köprüsü gezisi,Hasankeyf’e hareket, Baraj suları altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan Hasankeyf antik kentini gezdikten sonra Midyat gezisi sonrası,Mor Gabriel manastırı, Mardin’e hareket akşam yemeği ve ko-naklama otelimizde.

3. GÜN : Kahvaltı sonrası etkileyici taş evleriyle Mardin şehir turu Dayr-ül Zahferan Manastırı  öğle yemeği ,Kızıltepe ,Viranşehir güzergahından Harran Üniversitesi , Konik Harran evleri görülerek akşam saatlerinde otelimize varıp yerleşiyoruz akşam yemeği konaklama otelimizde( sıra gecesi )

4. GÜN : Sabah kahvaltısından sonra Balıklıgöl, Mancınıklar,Hz İbrahim’in doğduğu Mağara çarşıda serbest zaman öğle yemeğinden sonra Atatürk barajına hareket GAP hakkında genel bilgi aldıktan sonra Kahta’daki otelimize hareket akşam yemeği ve ko-naklama otelimizde.

5. GÜN : Sabaha karşı saat 03:00 da ilginç doğa harikasıyla dünyanın 8.harikası

olabilecek Nemrut dağına Kommegene Krallığının tümülüsüne tırmanıyoruz Güneşin doğuşunu izledikten sonra   Cendere ,Karakuş ,Arsemia ,Eski Kahta kalesi gezisi otelimize dönüş kahvaltı , daha sonra Kahramanmaraş’a hareket ,kısa bir şehir turu yaptıktan sonra Gaziantep’e hareket. Şehir turu. Serbest zaman. Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama.

6. GÜN : Kahvaltı sonrası çarşıda  serbest zaman öğle yemeğinden sonra İskenderun’a hareket akşam saatlerinde otelimize varış yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

7. GÜN :  Kahvaltı sonrası İskenderun şehir turu  Hatay’a hareket ünlü Antakya mozaik müzesi dünyanın ilk Mağara kilisesi olan St.Piere Kilisesi Antakya evleri Harbiye’de serbest zaman Ankara’ya hareket.


NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?
Gaziantep, Arkeoloji ve Etnoğrafya müzesi, Adıyaman, Kahta, Karakuş tümülüsü, Arsemia, Nemrut dağı terasları,  Atatürk barajı seyir yeri, Urfa, Zeugma, Sedef ve bakır alış verişi, Kilis,  Antakya, Saint Pierre kilisesi, Arkeoloji müzesi, İskenderun


HAREKET NOKTAMIZ
13 Haziran, 19 Eylül  ve 28 Kasım 2009 tarihlerinde, Güvenpark Kumrular Sokak girişi, 22.00


ÜCRET:
 TL peşin
 TL Bonus karta 3 taksit
7-12 yaş çocuk  TL peşin
7-12 yaş çocuk  TL kredi kartı tek çekim
0-6 yaş çocuk ücretsiz
0-6 yaş çocuk koltuk ücreti  TL


NELER DAHİL?
Otobüs ile özel ulaşım, araç içi sıcak-soğuk içecek ikramları, kahvaltı (7),  akşam yemeği (6),3 veya 4****lı otellerde konaklama(6), yerel araç hizmetleri (1),yol  ikramlar, rehberlik  hizmetleri ve TURSAB seyahat sigortası


NELER HARİÇ?
Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, öğle yemekleri, akşam yemeğinde su harici alınacak içecek ücretleri, kişisel harcamalar


YANINIZA ALIN
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, şelale geçişi için lastik ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.


ZORLUK
Kültürel bir etkinlik olan Karadeniz de hava şartları farklı olabilmekte. O yüzden sıcak tutucu kıyafet önemli.


SİZİ NEREDEN ALALIM?
Güvenpark Kumrular Sokak girişi: 21.30
Milli Kütüphane: 21.40
Armada: 21.45


REZERVASYON ve BİLGİ:

0 312 417 67 06 (Gökhan Coşkun, Uğur Ersözlü ve Sevgi Dis)
Atatürk Bulvarı 105/207 Sanlı İş hanı Kızılay - Ankara
Mesai saatleri dışında aramak isterseniz; 0 530 602 78 82 – 0 506 466 85 98


 

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version