Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Likya Turu "Fethiye Kaş Kalkan Patara" 01-07 AĞUSTOS 2009

Likya kentlerine yolculuk

Likya Turu "Fethiye Kaş Kalkan Patara"
01-07 AĞUSTOS 2009 20-26 EYLÜL 2009

 

Kalkan,Patara Antik kenti, Patara plajı, Xanthos, Saklıkent, Pinara, Kekova, Kale köyü ve kalesi, St.Nicolas Kilisesi, Myria, Demre, Kaputaş plajı, Ölüdeniz, Belcekız plajı,Kayaköy

PROGRAMIMIZ
Akşam saat 22.00 da Kumrular caddesi girişi önünde buluşarak hareket .

1.GÜN: Araç içi ikramlar ve gerekli molalar sonrası otelimize varıyoruz. Odalara yerleşme ve kahvaltı sonrası öğleye kadar dinleniyoruz. Öğleden sonra Kalkan beldesinde kısa bir tur sonrası otelimize dönüyor ve otel aktivitelerinden faydalanıyoruz.

2. GÜN: Kahvaltı sonrası kazıları halen devam eden Likya Uygarlığı’nın arkeolojik kentleri arasında olan Patara Antik Kenti ve dünyanın en uzun plajları arasında yer alan Patara Plajını gezisi sonrası kent mozaiklerinin, anıt mezarların ve amfitiyatroların bulunduğu, Likya Uygarlığı’nın başkenti Xanthos antik kentini geziyoruz.  Likya Medeniyeti’nin önemli tapınakları; Amfitiyatrosu Nimpheum ve Letoon’nu gezdikten sonra otelimize dönüyoruz.

3. GÜN:Kahvaltı sonrası gezimize mitolojide “Letoon'un Gözyaşları” olarak bilinen ve ülkemizin en uzun ve en derin kanyonu Saklıkent’le başlıyoruz. Yakapark Pegasus’un geldiği yer olarak da bilinen Kaya mezarları ve amfitiyaroların gezileceği Tlos Kentini gezdikten sonra Likya'nın en büyük kentlerinden biri olan tanrıça Afrodit'e adanan ilginç mimari özellikteki tapınağı ve yüzlerce "güvercin yuvası" biçiminde hazırlanmış mezarları Nekropolisi ile ünlü Pinara’yı gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. İsteyen arkadaşlarımızla tekne ile extra akşam saat 22:00’de gece mehtap turu yapıyoruz.

4. GÜN: sabah kahvaltı sonrası Kekova’da keyifli tekne gezisi yapıyoruz. Uçağız köyü, Batık şehir, Tersane Koyu, Kale köyü ve Kalesi’nin bulunduğu Kekova ve Simena’nın gezilmesi sonrasında otelimize dönüyoruz. 

5. GÜN: sabah kahvaltı sonrası St.Nicolas Kilisesi’nin (Noel Baba) bulunduğu Myra ve Demre, Likya kültürünün önemli kaya mezarları ve Amfitiyatro gezisi sonrası Kaş’a gidiyor ve şehir turu yapıyoruz. Dönüş yolumuz üzerinde Kalkan’a 7km mesafade, dar bir kanyonun denize açıldığı noktada dik basamaklarla  Kaputaş Plajına iniyoruz. Duş alma imkanının olmadığı ama ülkemizin en berrak ve temiz sularında suya girmek size kalmış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN: sabah kahvaltı sonrası Fethiye Ölüdeniz’e gidiyoruz.  Belcekız Plajı ve Ölüdeniz Sahili'nde yüzme için serbest zaman bırakıyoruz. Öğleden sonra Kayaköy’ü geziyoruz. Fethiye şehir turu yaptıktan sonra otelimize dönüyoruz.

7. GÜN: Kahvaltı sonrası Ankara’ya dönmek üzere otelimizden ayrılarak araç içi ikramlar ve gerekli molalar sonrası saat 22.00 civarlarında Ankara’ya varıyoruz.


NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?
Kalkan,Patara Antik kenti, Patara plajı, Xanthos, Saklıkent, Pinara, Kekova, Kale köyü ve kalesi, St.Nicolas Kilisesi, Myria, Demre, Kaputaş plajı, Ölüdeniz, Belcekız plajı,Kayaköy


HAREKET NOKTAMIZ
26 Haziran, 31 Temmuz, 19 Eylül 2009 Cuma tarihlerinde, Güvenpark Kumrular Sokak girişi, 22.00


ÜCRET:
 TL peşin
 TL Bonus karta 3 taksit
7-12 yaş çocuk  TL peşin
7-12 yaş çocuk  TL kredi kartı tek çekim
0-6 yaş çocuk ücretsiz
0-6 yaş çocuk koltuk ücreti  TL


NELER DAHİL?
Otobüs ile özel ulaşım, araç içi sıcak-soğuk içecek ikramları, kahvaltı (7),  akşam yemeği (6),3 veya 4****lı otellerde konaklama(6), yerel araç hizmetleri (1),yol  ikramlar, rehberlik  hizmetleri ve TURSAB seyahat sigortası


NELER HARİÇ?
Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, öğle yemekleri, akşam yemeğinde su harici alınacak içecek ücretleri, kişisel harcamalar


YANINIZA ALIN
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, şelale geçişi için lastik ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.


ZORLUK


SİZİ NEREDEN ALALIM?
Güvenpark Kumrular Sokak girişi: 22.00
Milli Kütüphane: 22.10
Armada: 22.15


REZERVASYON ve BİLGİ:

0 312 417 67 06 (Gökhan Coşkun, Uğur Ersözlü ve Sevgi Dis)
Atatürk Bulvarı 105/207 Sanlı İş hanı Kızılay - Ankara
Mesai saatleri dışında aramak isterseniz; 0 530 602 78 82 – 0 506 466 85 98

 

 

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version