Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Eskişehir ve Frig Vadisi Yazılıkaya Fotoğraf ve Doğa Gezisi 29 Mart 2015

Bilindiği üzere, bugünkü Frig Vadisi kalıntıları, Ankara’nın Polatlı ilçesi yakınlarında bulunan Gordion bölgesinden başlayarak, Eskişehir’in doğusunda Sivrihisar, Çifteler-Mahmudiye, batısında Sabuncupınar’dan Kütahya’ya, güneyinde ise Afyon’un İşcehisar-İhsaniye bölgeleri arasında yer almaktadır. Bu gezimizde yolumuzun üzerinde olması nedeniyle Mahmudiye yakınlarında bulunan Han, Yazılıkaya ve Midas şehir kalıntılarını doğa yürüyüşü şeklinde izlemekle ve Eskişehir kültür turu kapsamında Odunpazarı bölgesini gezeceğiz. Eski Eskişehir evlerini görecek, Porsuk çayı kenarında dinlenecek ve Haller bölgesini gezmekle yetineceğiz.

PROGRAMIMIZ

  • Sabah saat 07.00'da Kumrular caddesi Kaymakamlık karşısından hareket ediyoruz. Yol duraklarında sizleri aldıktan sonra araç içerisine sizlere sunacağımız kahvaltılık sandviç ve çay ikramı ile yolumuza devam edip, 10.30 civarlarında Eskişehir'e varıyoruz.
  • Eskişehir'de Odunpazarı bölgesindeki eski evleri, açık olması durumunda lüle taşı atölyelerinin ve ürünlerinin satıldığı Atlı hanı görüp  Frig vadisi gezimiz için Eskişehir’den ayrılıyoruz.
  • Seyitgazi üzerinden Battal gazi türbesini gezip fotoğrafladıktan sonra ''Frig Vadisi'' olarak adlandırılan bölgeye hareket ediyoruz.
  • Yanınızda getirdiğiniz kumanyalarla kısa bir yemek arası verdikten sonra Frig Yolu turumuz başlıyor.
  • İlk durağımız Antik Frig şehri olan Midas Kenti olacak. Burada Midas anıtı (Yazılıkaya), Küçük Yazılıkaya, Frig Kült Anıtı ve kaya mezarlarını görüp
  • Ankara’ya hareket ederek saat 22.00 civarlarında Ankara’da oluyoruz.

Yemek için zaman kaybetmemek adına bu programa öğle yemeği konmamıştır. Yanınızda kumanyalarınızı getirebilirsiniz yada kısa alışveriş molasında (Yarım saat) yemek yiyebilirsiniz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Selcan KIRAN
Atiye ERGÜN
Ercan ASLAN(Hızlı Trenle)

GÖRÜLECEK YERLER

Yer altı şehri, Midas kenti ve Yazılıkaya, Sakarbaşı, Eskişehir, Odunpazarıi Cam müzesi, Lületaşı müzesi ve alışverişi, 

HAREKET NOKTAMIZ

29 Mart 2015, Kumrular, 06:45

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 85 TL 85 TL 95 TL
7-12 yaş 70 TL 70 TL 75 TL


* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 55 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel yerel ulaşım, kahvaltılık sandviç ve araç içi sıcak soğuk içecek ikramı,  tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, Kırkayaklar tur refakat hizmetleri,

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, öğle yemeği, kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

ESKISEHIR İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Kolay bir gezi, kısa çevre ve çarşı gezileri

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 06:45
Milli Kütüphane 06:50
Armada 06:55
Ümitköy köprüsü altı 07:05
Ümitköy Migros karşısı 07:10

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version