Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Günübirlik Eskişehir-Kütahya Turu ::..hızlı Trenle Ankara Çıkışlı Günübirlik Tur..:: 23 Nisan 2013

2'si 1 arada bir etkinlik.! Farklı yeni ve yine Artıyaşam'a özel bir etkinlik...

Hızlı ten avantajını lullanıyoruz ve Eskişehir'e oldukça yakın Kütahya'yıda Ankara çıkışlı günübirlik tur yelpazemize katıyoruz.  Özellikle zaman sorunu olan ve kısa sürede çok yer görmek isteyen dostlarımıza yönelik hazırlanan bu programımız aklınızdan geçtiği gibi koşturmaca halinde olmayacak.

Hızlı tren bizim için bir avantaj. Eskişehirde bizi bekleyen aracımızla Kütahya'ya hareket edecek, şehir gezisi kapsamında; Hıdırlık tepede genel bilgilenecek ve restore edilen eski evlerin bulunduğu Germiyan sokağında gezecek, Macar evi ve müze gezilerimiz sonrası Eskişehir'e gelerek, öğlen yemeği molası verecek ve sonrasında Odunpazarı evlerini, Cam müzesi, Atlı han ve Porsuk çayı kenarında gezmek yapacaklarımızın başlıcalarından. sazova gezimiz sonrası'da yine hızlı trenle Ankara'ya hareket edeceğiz. 

Dolu dolu bir program.

TARİHLER:  | 23 Nisan |  02 Haziran 2013

15 Gün öncesi kayıtlarda %10 Erken rezervasyon indirimi

 


Daha Büyük Görüntüle

PROGRAMIMIZ

Saat 08:00 Ankara-Eskişehir seferini yapan YHT ile Eskişehir’e hareket. Saat 09:27 de Eskişehir’e varış. Eskişehir Garında bizi bekleyen araçla Kütahya'ya hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Kütahya'ya geçiyoruz. turumuza 14. yüzyıldan itibaren yapılan çini örneklerinin yer aldığı ve dünyanın ilk ve tek çini müzesi; Kütahya Çini Müzesini gezerek başlıyoruz. Müzede Topkapı Sarayı'ndan getirilen İznik çinilerinin en nadide duvar karo örneklerini de görme şansımız olacak. Aizanoi (Çavdarhisar)' dan getirilen sütunlar ve mermer plakalar kullanılarak kubbeli şekilde şehrin en büyük camisi olan Ulu cami gezimiz sonrası Macar Özgürlük savaşının önderlerinden Lajos Kossuth 1850-1851 yılları arasında misafir edildiği ve Macaristan Anayasası tasarısını hazırladığı Kütahya Kossuth Müzesini geziyoruz. 18. yüzyıl Kütahya evlerinin topluca korunduğu, Arnavut kaldırımlı yolu, elektrik ve telefon direkleri ile tellerinin bulunmadığı, Kütahya'daki tarihi kent dokusunun en güzel örneği olan Germiyan Sokak'taki gezimizin ardından  1 saatlik yolculuğun ardından tekrar Eskişehir’e ulaşıp Sazova'da korsan gemisi, japon bahçesi gezileri yapacak, Odunpazarı, Cam ve Lületaşı Müzeleri, Porsuk kıyısını yürüyerek eski hal binalarının restore edilerek turizme açıldığı Haller’e intikal edeceğiz. Kısa bir dinlenme molasının ardından Eskişehir Merkez Gar’ına geleceğiz. Saat 19:00 da Eskişehir’den YHT ile Ankara’ya hareket ve saat 20:39 da Ankara’ya varış.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam
Selcan Kıran
Artıyaşam
Ercan ASLAN
Atiye Ergün

 

HAREKET NOKTAMIZ

23 Nisan 2013, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 115 TL 115 TL 120 TL
7-12 yaş 90 TL 90 TL 95 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 80 TL ilave edilir.

NELER DAHİL?

Günübirlik etkinliğimizde; Hızlı trenle gidiş dönüş, yerel araç, öğlen yemeği, rehberlik ve Kırkayaklar Turizm refakati

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

ESKISEHIR İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Kolay bir gezi, kısa çevre ve çarşı gezileri

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version