Ankara çıkışlı günübirlik turlar, konaklamalı turlar, haftasonu turları, doğa turları, piknik turları,

Switch to desktop Register Login

Otobüsle Konya Şeb'i Arus 741.vuslat Yıldönümü Kutlamaları Turu 13 Aralık 2014

ETKİNLİK TARİHLERİ:
13 Aralık - 14 Aralık  2014 Kesin Çıkış

Mevlâna ölüm gününü yeniden doğuş günü olarak kabul ediliyor. O öldüğü zaman sevdiğine yani Allah’ına kavuşacaktı. Onun için Mevlâna ölüm gününe düğün günü veya gelin gecesi manasına gelen “Şeb-i Arûs” diyordu ve dostlarına ölümünün ardından ah-ah, vah-vah edip ağlamayın diyerek vasiyet ediyordu.

Hz. Mevlânâ’nın Vasiyeti:
Size, gizlide ve açıkta Allah’tan korkmayı, az yemeyi, az uyumayı, az konuşmayı, isyan ve günahları terk etmeyi, oruç tutmayı, namaza devam etmeyi, sürekli olarak şehveti terk etmeyi, bütün yaratıklardan gelen cefaya tahammüllü olmayı, aptal ve cahillerle oturmamayı, güzel davranışlı ve olgun kişilerle birlikte bulunmayı vasiyet ediyorum. İnsanların en hayırlısı, insanlara yararı olandır. Sözün en hayırlısı, az ve anlaşılır olanıdır.

“Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız!
Bizim mezarımız âriflerin gönüllerindedir...

 13 Aralık - 14 Aralık ve  2014 tarihlerinde otobüsle ayrı ayrı Mevlana'ı anma törenleri kapsamında 741. Vuslat Yıldönümünde Artıyaşam olarak bulunacağız. Grubunuz ile yada kendiniz veya ailenizle Mevlana'yı anma törenlerine katılmak, Ankara çıkışlı günübirlik Konya ve Mevlana gezisi kapsamında Mevlana müzesini, Alaaddin Camiini, Karatay müzesini, Şems-i Tebrizi türbesini, gezecek, alışveriş yapacağız. 

9 kişi ve üzeri gruplara %10 indirim olacaktır.

PROGRAMIMIZ

Otobüsle yapılacak program  akışımız aşağıdaki şekilde olacaktır....

Kumrular Caddesi Kaymakamlık karşısında  önünden buluşup saat: 07.00’de hareket ediyoruz. Yol ikramları sonrası Baran tesislerinde mola veriyoruz. Mola sonrası saat: 11.00 civarlarında Konya’ya varıyoruz. Mevlana müzesi gezisi sonrası öğlen yemeği arası veriyoruz. Öğle yemeği-çay ikramları sonrası Hz. Mevlana’nın ölümü Şeb’i Arus nedeniyle düzenlenen ve saat: 14.00’te başlayan gündüz Sema gösterisini izliyoruz. Gösteri sonrası Karatay müzesi, Alaaddin tepesi ve camii, Şems-i Tebrizi gezisi sonrası alış veriş için mola veriyoruz. Saat: 18.00’de hareket ederek Baran tesislerinde vereceğimiz mola sonrası saat: 21.45’te Ankara’ya geliyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bıraktıktan sonra Bir başka etkinlikte buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Kahvaltı: Otobüste; Kahvaltılık sandviç, çay-kahve-meyve suyu, dönüşte kek ikramı olacaktır.

Öğlen Yemeğimiz; Konya’nın en yüksek binası Kule Sini Restaurantta 42.Katta sizler için ayrılmış bulunan salonumuzda sizleri en iyi şekilde ağırlamak için aşağıda belirtilmiş menü hazırladık. Web: http://www.kulesini.com/

(Teras normal şartla ücretli olmakla birlikte yemek sonrası için misafirlerimiz terası ücretsiz kullanabileceklerdir. Buradaki İkramlar İse; Normal Satış Fiyatından Servis Edilecektir)

YEMEK MENÜSÜ

YÖRESEL MENÜ

ÜRÜN ÇEŞİDİ

MİKTARI

ÇORBA

 BAMYA ÇORBASI

KİŞİ BAŞI

SALATA

ÇOBAN SALATA

 ½

ARASICAK BAŞLANGIÇ

YAPRAK SARMA

¼

ANA YEMEK

FIRIN KEBAP 100 GR.

KİŞİ BAŞI

TATLI

KAYMAKLI HÖŞMERİM

KİŞİ BAŞI

İÇECEK

PAKET AYRAN 200 ml.

KİŞİ BAŞI

SU

¼

 

1,5 LT

ÇAY KİŞİ BAŞI BİR AD    

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

  • Mevlana'yı anma törenleri, 7-17 Aralık tarihlerinde yapılır. Şeb-i Arus töreni, 17 Aralık akşamı (Mevlana'nın ölüm yıldönümü) yapılan törendir. Şeb-i Arus töreni ile hafta boyunca sürecek anma törenleri arasındaki tek fark, 17 Aralık akşamı olan Şeb-i Arus töreninde semazen ve saz heyeti üyesi daha kalabalıktır. Başka bir fark yoktur. Her iki törende de Mukabele-i Şerif (semazenler - sema) ve Ayin-i Şerif (ilahiler - dualar) aynı şekilde yapılmaktadır.
  • Şems-i Tebrizi türbesini ve camisini ziyaret etiyoruz. Şems-i Tebrizi, Mevlana'nın akıldaşı, yoldaşı ve sırdaşı olup, hayatında çok önemli bir dönüm noktasıdır.
  • Karatay Medresesi Anadolu Selçuklu Devleti dönemine ait çini eserler müzesi ve İnce Minare Camisi'ni gezeceğiz.
  • Mevlana`yı Anma Etkinlikleri kapsamında Konya Kültür Turizm İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve saat 14.00`te başlayacak olan Sema Töreni yaklaşık 3 saat sürer.
  • Kültür Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği topluluğu tarafından gerçekleştirilecek olan, genel sanat yönetmeni, şef ve solist Ahmet Özhan tarafından Ayin-i Şerif gerçekleştirilecektir. Sonrasında Prof. Ö. Tuğrul İnançer tarafından Mevlana ve Mevlevilik üzerine bir konuşması sunacak. (yaklaşık 1 saat sürer).
  • Konuşma ve ilahilerden hemen sonra, semazenler tarafından yaklaşık 1,5 saat sürecek Mevlevi Mukabelesi (Sema Töreni) gerçekleştirilecektir.
  • Şeb'i Arus törenleri gösteri niteliğinde olmadığı için hiç bir şekilde semazenlerin alkışlanması hoş karşılanmaz.Törenlere 6 yaşından küçük çocuklar alınmamaktadır. Ancak çocuklar ana salonda bekleyebilir yada çocuk oyun salnonunda ilgili görevlilere bırakılabilir.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...


Artiyasam Mevlana Anma Torenleri Seb'i Arus 101 ile artiyasam2010


Artiyasam Mevlana Anma Torenleri Seb'i Arus 102 ile artiyasam2010


Mevlana Celalaettin Rumi-Artiyasam- ile artiyasam2010

GÖRÜLECEK YERLER

Mevlana müzesi Yeşil Türbe, Karatay Medresesi, Şems-i Tebrizi türbesi, Alaaddin tepesi ve camii gezileri olacak, Şeb'i Arus törenlerine katılacak, konya da alışveriş yapacağız.

HAREKET NOKTAMIZ

13 Aralık 2014, Kumrular, 07:00

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
7 taksit
Yetişkin 155 TL 155 TL 165 TL
7-12 yaş 135 TL 135 TL 145 TL


* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 75 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

10 Aralık ve 17 Aralık Çarşamba 13 Aralık Cumartesive 14-Aralık Pazar günleri Haftasonu gündüz 14.00 gösterim biletleri dahil fiyatlandırma;

155 Lira Peşin

veya Yapı Kredi Yada Garanti Kartlarına 7 taksit

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

NELER DAHİL: Otobüsle Ankara-Konya –Ankara ulaşımları, Yukarıda yazılı olan menü şeklinde kahvaltı ve öğlen yemeği + Kulesini restoran 42.kat teras giriş ücreti, rehberlikler+ Şeb'i Arus gösteri biletleri Müze giriş ücretleri dahildir.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 kişisel harcamalar, bahşişler, öğlen yemek esnasında yapılacak çay ikramı sonrası 42. Kat terasta alınacak tüm içecekler bu fiyat kapsamı dılındadır.

YANINIZA ALIN

Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, mevsime uygun koruyucu giysiler, 40-50 litrelik sırt çantası), şapka, yağmurluk, fotoğraf makinası.

KONYA İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Zor olmayan tören ve kısa müze-türbe-camii gezileri içerir. Herkes katılabilir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Ufuk Üniversitesi 07:20
Çırağan Restoran 07:25
Dikmen kavşağı karşısı 07:30
Oran köprüsü altı 07:35

şebi aruz turu, konya şebi arus turlarıkonya mevlana turuKonya turukonya konaklamalı şebi arus turları, şeb-arus turuAnkara çıkışlı şebi Arus turları, hızlı trenle konya turu, hızlı trenli şebi arus turları yapan acentalar, Mevlanayı anma torenlerı turu, erken rezervasyon fırsatı, şebi aruz konyaOtobüsle şebi aruz turuotobüslü ucuz konya turları, herşey dahil şebi arus turutören bileti dahil şebi arus turu,

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version