Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Amasra Özleyenler Için Balık Deniz Turu 25 Ocak 2014

Kışın Amasra'ya gitmek...

Sloganımız: deniz Doğa taze balık olacak. Balığın en lezzetli zamanları. Bizde hadi kışın farklı bir etkinlik yapalım denize günübirlikte olsa tur yapalım dedik ve hem kğltür, hem doğa içeren bir Amarsa turu planladık.

Gerisi  size kalmış Bekleriz.

PROGRAMIMIZ

Sabah saat 07.30’da Kumrular Cad. girişi Penguen pastanesi önünde buluşma ve hareket. Katılımcı dostlarımızı ara duraklardan alarak kahvaltılık sandviç ve araç içi ikramlarla Amasra’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak saat 11.30 civarlarında Çeşm-i Cihan Amasra’ya ulaşıyoruz. Amasra’ya girerken yol üzerinde, Roma Dönemi'ne ait ve ülkemizde tek yol anıtı olma özelliğine sahip “Kuş Kayası” yol anıtını ziyaret ediyoruz. Restaurantımıza geçerek taze mevsim balığı-salata-meşrubat ve sıcak fırında helva menüsü ile öğlen yemeğimizi yiyor, yemek sonrası; Kale, Ağlayan Ağaç, Boztepe, Kale içi evleri, Fatih Camii ve Küçük Kiliseyi geziyoruz. Amasra’nın tarihi eserlerinin yanı sıra doğal güzelliklerini de yaşıyor ve uygun olması durumunda tekne gezisi yapıyoruz. Daha sonra isteyen arkadaşlar yöreye özgü tahta oymacılığı ve el sanatlarının satıldığı Çekiciler sokaktaki çarşıda ve yöresel köy ürünlerinin satıldığı alanlarda serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Saat 17.00’de Amasra’dan ayrılarak 22.30 civarlarında Ankara’ya dönüyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Selcan KIRAN
Ayşe DÖNMEZ
İlker ERGUN
Deniz ACAR

HAREKET NOKTAMIZ

25 Ocak 2014, 07:30

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, araçta sıcak-soğuk içecek ve kahvaltılık sanviç ikramı, balık-salata-sıcak fırında helva ve meşrubattan oluşan öğle yemeği, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri

NELER HARİÇ?

Amasra müzesi giriş ücreti, kişisel harcamalar,

YANINIZA ALIN

Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, mevsime uygun koruyucu giysiler, 40-50 litrelik sırt çantası, şapka, yağmurluk, fotoğraf makinası.

BARTIN İÇİN HAVA TAHMİNİ

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version