Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Kırşehir Japon Bahçesi Ve Hacıbektaş Turu 12 Nisan 2015

Hem doğa hem kültür...
Günübirlik gezi kapsamında farklı bir güzergaha gidiyoruz. Kaman'da Japon arkeologların kazı çalışmalarını yaptıkları alanda Japon flora örneklerinin bulunduğu Japon bahçesini görecek ve Hacıbektaş'ta içimizdeki kültürlerden Bektaşi kültürünü yerinde görecek, bilgileneceğiz.  Günübirlik gezi kapsamında dolu dolu geçecek farklı bir gezi.

 

PROGRAMIMIZ

Saat 07:00'da Kumrular Kaymakamlık binası karşısından hareketle başlayacak etkinliğimiz, araçta yapılacak sandviç ve sıcak soğuk içecek servisi ile birlikte yol üzerinde vereceğimiz molanın ardından  uygun olması durumunda 30 yıla yakın zamandır Kaman yakınlarındaki bir köyde arkeolojik kazı yapan Japon'ların kurup adını Japon bahçesi olarak adlandırdıkları Japon bahçesini, gezdikten sonra  yolumuza devam ederek Hacıbektaş'a gidiyoruz. Vereceğimiz öğlen yemeği molası sonrası Hacıbektaş kültür gezimiz başlıyor.  Atatürk evi, bölgede yapılan arkeolojik kazılarda ele geçen eserlerin sergilendiği Etnoğrafya müzesi, Hacıbektaş dergahı ve dergahın kurucusu Balım SULTAN türbesini gezip Dergah avlusunda grubumuz için özel olarak gösterilecek olan Semah töreni izlenecektir.  Tören sonrası Çilehane'ye gidip Ozanlarımızın heykellerini geziyoruz. Çilehane'den ayrılıp 18.30'da Ankara ya hareket ediyoruz. Tarihe tanıklık etmiş güzel kentler içerisinde,  eşsiz tarihimizin sunduklarını keşfetmiş ve yaşama artı bir değer katmış olarak 22:30 sularında Ankara’ya ulaşıp, bir başka ARTIYAŞAM etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

 

HAREKET NOKTAMIZ

12 Nisan 2015, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Yetişkin 89 TL 89 TL
7-12 yaş 79 TL 79 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz

* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 59 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks araçlarla ulaşım
Kahvaltı(Araçta sandviç)
Araç İçi İkramlar

Öğle yemeği
TURSAB seyahat sigortası 
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Tüm Çevre Gezileri 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Kişisel harcamalar

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version