Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Konya Çatalhöyük Kilistra Hızlı Trenle 13 Nisan 2014

Her zaman Mevlana'nın şehri olarak gündeme gelen Konya'ya bir başka gözle bakmaya ve binyılların kültürünü taşıyan bu şehrin gizli kalmış zenginliklerini görmeye gidiyoruz. Ahmed Arif'in "Havva Ana'n dünkü çocuk sayılır / Anadolu'yum ben,tanıyor musun?" dizelerinde dile getirdiği tarih zenginliğini hissetmeye, klasik bri Orta Anadolu köyü görmeye, tarihin bugünü nasıl etkileyip,şekillendirdiğini görmeye gidiyoruz Şaşıracağınız bir Konya gezisi olacak. Avrupanın en eski yerleşim yeri olarak bilinen Çatalhöyük, Listra ve Kilistra bölgelerini geziyoruz.

PROGRAMIMIZ

Pazar: Sabah erkenden 09:35'da Hızlı treni  ile Konya'ya hareket ediyoruz...11.30'da konya'ya vardıktan sonra ilk durağımız; Konya sınırları içerisinde bulunan ve halen Avrupa'nın en eski yerleşim birimi olarak kabul edilen Çatalhöyük ilk gezi noktamız. Çatalhöyük'ü gezdikten sonra Listra ve Kilistra yönünde yolumuza devam ederek Sırçahöyük'te öğlen yemeği molamızı veriyoruz. Daha sonra aracımızla sadece Konya'nın değil belki de dünyanın en önemli noktalarından birine Kilistra'ya gidiyoruz.Bir başka Kapadokya adı verilen ve İncil'de adı geçen ama kayıp şehirlerden biri olan Kilistra'da gizli kiliseleri, su sarnıçlarını,şarap mahzenlerini ve köyümüz çevresindeki alanları gezerek bilgileniyoruz. Bu gezimizden sonra Konya'ya dönerek şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman verdikten sonra gara hareket ederek 20.45'te Ankara'ya hareket ederek 22.40'ta Ankara'ya vararak etkinliğimizi sonlandırıyoruz.

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Çatalhöyük, Sırçahöyük, Kilistra

HAREKET NOKTAMIZ

13 Nisan 2014, 09:00

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 115 TL 115 TL 120 TL
7-12 yaş 105 TL 105 TL 110 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 85 TL ilave edilir.

Taksitlendirme World ve Bonus kartlara yapılabilmektedir.

NELER DAHİL?

 Hızlı trenle ulaşım, Konya yerel ulaşım, yolda sıcak-soğuk içecek ikramları, kahvaltı(1 trende sandviç şeklinde), öğlen yemeği(1), tüm çevre gezileri, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan lisanslı rehberlik hizmetleri, Kırkayaklar turizm  refakati dahildir.

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

KONYA İÇİN HAVA TAHMİNİ

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version