Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Antik Gordion Turu 31 Mart 2013

Antik Gordion Alagöz Ve Malıköy Istasyon Müzeleri Gezisi

Ankara yakınlarda Frig uygarlığının başkenti Gordion'u, Midas'ı tümülüsleri ve Yakın tarihimizde Kurtuluş savaşımızda önemli yer edinen Malıköy ve Alagöz müzelerini göreceğiz. Günübirlik Ankara yakınlarında kültürel içerikli bu gezimizi kaçırmayın...

PROGRAMIMIZ

08.30’da Kumrular caddesi girişi Penguen pastanesi önünden hareket edip, yol güzergahında da arkadaşlarımızı alarak araç içi kahvaltılık poaça, sıcak-soğuk içecek ikramı ile yolumuza saat devam edip Alagöz köyüne gidiyoruz. Sakarya savaşında Mustafa Kemal ve yakın silah arkadaşlarının 22 gün 22 gece karargah binası olarak kullandıkları Alagöz müze evini gezdikten sonra yeni ziyarete açılan Sakarya Meydan Savaşı'nın ulaştırma merkezi ve lojistik üssü olan Malıköy Tren İstasyonunu gezgikten sonra Polatlı’ya geliyoruz. Burada Duatepe şehitler anıtını ziyareti sonrası Yassıhöyük köyüne gidiyor, Frig uygarlığına ait Antik Gordion kenti kalıntılarını uzman arkeolog rehber arkadaşımız eşliğinde geziyoruz. Öğle yemeği ve çay ikramı sonrası Gordion müzesini ve Kral Midas ya da babası Gordios’a ait olduğu varsayılan mezarın içinde bulunduğu Tümülüs’ü geziyoruz. Saat: 17.00’de hareket ederek aynı yol üzerinden saat: 18.30 vivarlarında Ankara’ya geliyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

31 Mart 2013, Kumrular, 08:30

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Yetişkin 60 TL 65 TL

* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 50 TL ilave edilir.

NELER DAHİL?

Bu ücrete özel araçla ulaşım, poaça ve araç içi ikramlar, öğle yemeği ve çay ikramları, rehberlik hizmetleri, ve tüm çevre gezileri dahildir.

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, gezi ücretine dahil edilmemiştir.

YANINIZA ALIN

Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, mevsime uygun koruyucu giysiler, 40-50 litrelik sırt çantası), şapka, yağmurluk, fotoğraf makinası.

ZORLUK

Kültür turu kapsamında değerlendirmelidir. Sıcak havalarda başınızı koruyucun kıyafet getirmenizde fayda var.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 08:30
Milli Kütüphane 08:35
Armada 08:40
Carrefour 08:50
Giyim Dünyası 09:00
Optimum karşısı 09:05

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version