Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Düzce Güzeldere Şelalesi, Melen çayında rafting ve Akçakoca ve Aktaş şelalesi gezisi 30-31 Mayıs 2009

-Yeni-
30-31 Mayıs 2009

Dokuzdeğirmen köyünde rafting, Mucitin yeri, Güzeldere  şelalesi, Efteni gölü, Konuralp Müzesi, Antik Roma Anfitiyatrosu, Akçakoca, Akçakoca camii, Cuma yanı mesire alanı, Ceneviz kalesi, Kadınlar Plajı, Liman içi,Aktaş Şelalesi gezileri yapıyoruz.

PROGRAMIMIZ
1.GÜN:

Kumrular caddesi girişi Penguen pastanesi önünden saat: 07:00’de hareket edip, yol güzergahında da arkadaşlarımızı alarak araç içi kahvaltılık poaça, sıcak-soğuk içecek ikramı ile  yolumuza devam edip; tarihte Bithyn, Roma ve Bizans uygarlıklarının yaşadığı, 1326 yılında da Osmanlı hakimiyetine giren, yaylaları, şelaleleri, yeşil tabiat örtüsü ve doğal güzellikleri ile doyumsuz seyirler yapabileceğimiz DÜZCE’ye varıyoruz.

Panaromik şehir turu yaparak Düzce hakkında bilgiler alıyoruz.Raftinge  başlayacağımız Dokuzdeğirmen köyüne hareket ediyoruz. Malzemeler dağıtılıp, raftingle ilgili temel brifing verildikten sonra saat 11:30'da maceraya başlıyoruz. Saat 13:30'da bitiş noktası olan Beyler köyüne varmış oluyoruz.Öğle yemeğinin ardından, insanlığın sorunlarına ilginç icatları ile çözüm üreten Düzceli Mucit’in atölyesine gidiyor ve çalışmaları hakkında bilgi alıyoruz.

Ardından bir doğa harikasına; Güzeldere Şelalesi’ne gidiyoruz.630 metre rakımlı olan bu şelaleye, 120 metre yükseklikteki blok kayaların üzerinden dökülen bir nehir demek daha uygun olacaktır.Burada yapacağımız şelale yürüyüşünün ardından, dileyen misafirlerimiz şelaledeki tesiste çaylarını yudumlayabilirler.

Şelalede geçireceğimiz güzel dakikaların ardından, bir kuş cenneti olan, su seviyesinin dışında nilüfer çiçekleriyle, sazlıklarıyla kuşları saklarken fotoğraf ve kuş gözlemcilerine kompozisyon oluşturan Efteni Gölü’ne gidiyoruz.Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından otelimize gelerek dinlenme sonrası Akşam yemeği ve otel aktivitelerinden faydalanıyoruz. Konaklama otelimizde.

2. GÜN: Sabah kahvaltı sonrası Düzce üzerinden Konuralp müzesini ve antik Roma Anfitiyatro’yu gezdikten sonra Akçakoca’ya varıyoruz. İlk rotamız Aktaş şelalesi. Karadeniz dokusunun hissedildiği köylerden geçerek aracımızı yol kenarında bırakıyor yaklaşık 1.5 km lik yürüyüş sonrası şelaleye varıyoruz. Şelale soğuk sularına girmek isteyen arkadaşlarımızla şelaleye giriyoruz. Girmeyenler doğanın keyfini çıkarabilecekler. Şelale gezisi sonrası Akçakoca’ya dönüyor, Ceneviz kalesi gezisi sonrası Balık-Salata menüsü ile öğle yemeğimizi yedikten sonra Eski Akçakoca evlerini geziyor ve fotoğraflıyoruz. Şehir merkezine gelerek, Akçakoca camisi gezisi sonrası Balıkçı limanı ve sahilde gezinti ve çarşıda yapacağımız alış veriş sonrası saat: 18.00’de hareket ederek belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saat: 21.45 civarında Ankara’ya geliyoruz.

* RAFTİNG

Büyük Melen Çayı

Aktivite Süresi          : 1,5 - 2 saat (12 km.)

Derece                      : Parkur üç zorluğunda. (1 derece en kolay - 6 derece geçilmesi 

imkansız olan parkurları anlatır.)

Ekipman                    : Neopren elbisenin altına giymek için mayo, rüzgarlığın altına giymek için yün kazak, yün bere, yün çorap ve rafting sırasında giymek için ıslanabilir bir çift spor ayakkabı, havlu, gözlük kullananlar için gözlük  bağı.

 

 


NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?
Dokuzdeğirmen köyünde rafting, Mucitin yeri, Güzeldere  şelalesi, Efteni gölü, Konuralp Müzesi, Antik Roma Anfitiyatrosu, Akçakoca, Akçakoca camii, Cuma yanı mesire alanı, Ceneviz kalesi, Kadınlar Plajı, Liman içi,Aktaş Şelalesi gezileri yapıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

30 Mayıs 2009 Saat 07.00  Güvenpark Kumrular Sok. Girişi


ÜCRET:

GEZİ ÜCRETİ VE ÖDEME SEÇENEKLERİ

NAKİT VEYA KREDİ KARTI TEK ÇEKİM

TAKSİT

BONUS KARTA
PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT

İKİ KİŞİLİK  ODADA KİŞİ BAŞI

220

78

X

3

 

234

TEK  KİŞİLİK  ODA

280

100

X

3

 

300

0-6 Yaş

Ücretsiz

6-12 Yaş

145 TL

0-6 yaş koltuk alınması durumunda

60 TLNELER DAHİL?
Özel ulaşım, yol ikramları, kahvaltı(2), akşam yemeği(1), öğle yemeği(2), Her şey dahil rafting hizmeti, otelde konaklama(1),TURSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri


NELER HARİÇ?
Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, akşam yemeğinde su harici alınacak içecek ücretleri, kişisel harcamalar


YANINIZA ALIN
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.


ZORLUK
Kültür doğa gezisi olarak herhangi bir zorluk içermeyip, doğa içerisinde kısa yürüyüşler olması dolayısı ile Bilekli bir ayakkabı ve sıcak kıyafetler alınması önem kazanmakta.
Rafting ile ilgili olarak tesis tarafından vücudu sarıcı ve sıcak tutucu neoplan kıyafetler verilmekte ve kısa bir eğitimle eğitmen eşliğinde rafting yapılmaktadır.


SİZİ NEREDEN ALALIM?

Güvenpark Kumrular Sokak girişi: 07.00

Milli Kütüphane: 07.10
Armada: 07.15
Batıkent Jandarma/Carrefour: 07.25
Batıkent Gima: 07.30
Endi Market: 07.35
Eryaman Göksu Gölet’i karşısı: 07.40


REZERVASYON ve BİLGİ:


0 312 417 67 06-09 (Gökhan Coşkun, Uğur Ersözlü-Sevgi Diş)
Atatürk Bulvarı 105/207 Sanlı İş hanı Kızılay - Ankara
Mesai saatleri dışında aramak isterseniz; 0 530 602 78 82 – 0 506 466 85 98

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version