Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Yedigöller Doğa Ve Fotoğraf Sezon Gezisi (Çadır Ve Tesis Konaklamalı) 05-06 Kasım 2011

Bir cennet köşesidir Yedi Göller... İrili ufaklı yedi adet gölün bulunduğu bu çöküntü havzası, vadi içine akan dereler ile beslendiğinde ortaya çıkan görseller harika! Kayın ve karaçamlar ile izole edilmiş, güneşten, bu sık ve yüksek orman dokusu içinde yüzlerce orman kuşu ve kızıl kuyruklu sincap izlerine en çok rastladığımız orman canlıları, İşte baharı ayrı, son baharı ayrı bir güzel olan yedi göllere, bu sefer doğal güzellikleri yanında sezon gereği bölgenin renk dönüşümüne şahit olmaya gideceğiz. Çadır ve Tesis konaklamalı olacak bu etkinliğimizde tercihimiz çadır konaklamalı olan etkinlik. Pisagor ağacının yanındaki kamp alanında doğayı dolu dolu yaşamak için birebir keyifli bir alan.

Siz doğanın keyfini sürerken bizler sizlere konforu sunacağız. Sezonun en güzel bu zamanında alın fotoğraf makinelerinizi, kameralarınızı, kalem kağıtlarınızı; Gidiyoruz.

PROGRAMIMIZ

Sabah saat: 07:00 da Kumrular sokak önünde buluşup hareket ediyoruz. Yol ikramları ile yolumuza devam edip dinlenme tesisinde mola veriyoruz. Mola sonrası yolumuza devam edip Mengen'de ekmeğimizi aldıktan sonra Yedigöller yoluna giriyoruz. Büyükgöl terasında seyir molası sonrası 500 yaşında bir bitki olan Pinus Nigra'yı (Kara çam) ziyaret ediyor ve bilgi alıyoruz.
Tesis konaklaması yapacak olan dostlarımızı tesislerine bırakıp, kamp konaklaması yapacak katılımcılarımız ile hayatlarından silinmeyecek bir kamp deneyimi yaşamak üzere kampımızı kurmaya gidiyoruz. Kampımızın oluşmasının ardından da tüm katılımcılarımız ile kısa bir bölge ve etkinlik ile ilgili bilgi semineri yapıyor ve çocuklarımız ile ailerimizi ayırıyoruz. Deneyimli Rehber kadromuz ile çocuklarımız doğa eğitimlerine Eski Geyik üretme çiftliği alanından başlıyorlar, İncegöl, Sazlıgöl, Kurugöl teraslarının ardından eğitim grubumuz kampa öğlen yemeği için dönerken, ailelerimiz ise farklı bir güzergahdan rehberleri ile Yedi gölleri ters istikametden geziyorlar. Akşam yemeği hazırlıkları ve kamp hayatı hakkındaki bilgi semineri ardından da gece ateş başı sohbetleri başlıyor olacak kampımızda.
Eminiz orman havası tüm katılımcılarımzının erken kalkmasını sağlayacak, bu olay gerçekleşmese de, +Mutfak ekibinin hazırladığı kahvaltının kokusu tüm katılımcılarınızı uyandırmaya yetecektir, sabah kahvaltımızın ardından doğa keşfimize devam ediyoruz, tabiki ayrı iki grup olarak, Nazlıgöl, Dilek çeşmesi çevresinde yapacağımız yürüyüşler sonrası barabekü olarak hazırlanan öğle yemeğimizi yiyoruz. Büyükgöl çevresi, Seringöl, eski Alabalık üretme alanı, Deringöl, Şelale, Gülenkayalar ve Pisagor ağacında yapacağımız gezinti ve yürüyüşler yapıyoruz. Kampımızı toplayıp saat: 16.30'da hareket ediyor, Dirgine-Mengen üzerinden yolumuza devam ederek belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası Saat: 22.30 civarlarında Ankara'ya geliyoruz. Bir başka etkinlikte buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam
Artıyaşam 2
Elif DUMAN
Ercan ASLAN - İlkbahar -
Fikret Çubukçu -İlkbahar -


Artıyaşam yedigöller Etkinliği artiyasam2010

HAREKET NOKTAMIZ

05 Kasım 2011, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 205 TL
7-12 yaş 155 TL 180 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz


* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 60 TL ilave edilir.

Çadırda konaklama yapacak dostlarımız 165 TL ödeyeceklerdir.
Bonus karta peşin fiyatına 3 taksit, Yapı kredi kartına 3 taksit imkanı
Kahvaltı ve yemekler aşçımız tarafından hazırlanacaktır.

NELER DAHİL?

Özel araçla ulaşım, 1.gün sabah araçta sıcak-soğuk içecek ve poğaça ikramı,Sabah(1)-öğlen(2), akşam(1) yemekleri, yemeklerde alınacak alkolsüz içecekler, isteğinize bağlı olarak tesis konaklama, (istendiğinde çadır desteği verilebilir), Milli park giriş ücretleri, rehberlikler, Tursab seyahat sigortası, günlük sıcak içecekler, Kırkayaklar refakat hizmetleri

NELER HARİÇ?

Kişisel harcamalar, yukarıda sayılan harcamalar dışındaki harcamalar, bahşişler

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su, çadır da kalacaksanız uyku tulumunuz, çadırınız, kafa feneriniz, matınız,

BOLU İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Zor olmayan keyifli, çadır konaklamalı gezi. Mevsim gereği akşam soğuk olacaktır. Arkadaşlarımızın sıcak kıyafetlerini yanlarında getirmeleri rica edilmekte.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Göksu Göleti 07:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version