Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Tokat Amasya Gezisi 17-18 Eylül 2011

Osmanlı Kültürü'nün izlerinin çokça hissedildiği Tokat-Amasya bölgesinde; Pazar, Ballıca Mağarası, Mahperi Hatun Kervansarayı, Tokat kalesi, müze, Taş han, Sulu sokak, Ulu cami, Bakırcılar, Yazmacılar ve Kuyumcular sokağı, Bey sokağı, eski Tokat evleri, Saat kulesi, müze ev Latifoğlu Konağı, Niksar, Niksar kalesi, Çöreğibüyük camiisi, Kırklar türbesi, çarşıda alışveriş, Amasya, Arkeoloji ve Mumya müzesi, II.Beyazid camii, Kaya kral mezarları, Hazeranlar konağı, Bimarhane, Ferhat su kanalı gezeceğimiz yerler arasında...

PROGRAMIMIZ

Cuma günü saat 00.30’da Kumrular Cad. girişi Penguen pastanesi önünde buluşma ve hareket. Katılımcı dostlarımızı ara duraklardan alarak araç içi ikramlarla yola çıkıyoruz.
1.GÜN: Sabah yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrası Tokat- Pazar ilçesine 6 km uzaklıktaki Ballıca mağarasına varıyor ve ülkemizin en önemli doğal değerlerinden kireç taşı oluşumlu ve dışarıdaki hava kalitesinden 4 kat daha fazla oksijene sahip, tamamen steril ve polensiz ortamda cüce yarasaların yaşadığı bu mağarayı geziyoruz. Suların getirdiği minerallere göre oluşan değişik renklerdeki sarkıt ve dikitlerin farklılığını görünce anlayacaksınız. Ballıca mağarası gezisi sonrası Pazar ilçesi Mahperi Hatun Kervansarayı gezimizin ardından tarih ve kültür kokan hamamlar şehri Tokat'taki otelimize giderek biraz dinleneceğiz. Dinlenme sonrası; Tokat kalesi, müze, Taşhan gezileri ve yöresel menüden oluşan öğlen yemeğimizi yiyeceğiz. Sulu sokak, Ulu cami, Bakırcılar, Yazmacılar ve Kuyumcular sokağı gezimizin ardından Bey Sokağı'na gidip eski Tokat evlerini ve Saat kulesini görüyoruz. Müze haline getirilen Latifoğlu Konağı'nı gezip vereceğimiz çay-kahve molası sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: Erken kahvaltı sonrası otelden ayrılarak 60 km uzaklıktaki Niksar'a gidip Kale'yi, Çöreği büyük camiini, Kırklar türbesini ve çarşıyı geziyoruz. Sergenden ceviz ve Mahlep alış verişi yaptıktan sonra hareket edip Amasya'ya geliyoruz. Vereceğimiz yöresel öğle yemeği sonrası Arkeoloji ve Mumya müzesi, II.Beyazid camisi, Kaya kral mezarları, Hazeranlar konağı, Bimarhane'yi geziyoruz. Dönüş yolu güzergahımızda Helenistik dönemde yapılmasına rağmen Ferhat'a atfedilen su kanalını görüyor ve Ankara’ya doğru yola çıkarak 22.00 civarlarında Ankara'ya geliyoruz.

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Pazar, Ballıca Mağarası, Mahperi Hatun kervansarayını, Tokat kalesi, müze, Taş han, Sulu sokak, Ulu cami, Bakırcılar, Yazmacılar ve Kuyumcular sokağı, Bey sokağı, eski Tokat evlerini, Saat kulesi, müze ev Latifoğlu konağı, Niksar, Niksar kalesi, Çöreğibüyük camiisi, Kırklar türbesi, çarşıda alışveriş, Amasya, Arkeoloji ve Mumya müzesi, II.beyazid camii, Kaya kral mezarları, Hazeranlar konağı, Bimarhane, Ferhat su kanalı

HAREKET NOKTAMIZ

17 Eylül 2011, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 200 TL 205 TL 215 TL
Tek kişilik oda 235 TL 240 TL 250 TL
7-12 yaş 145 TL 150 TL 160 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 65 TL ilave edilir.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, yolda sıcak-soğuk içecek ikramları, kahvaltı(2), akşam yemeği(1), Konaklama(1),tüm çevre gezileri, TC Kültürve Turizm Bakanlığı'ndan lisanslı rehberlik hizmetleri, Tursab seyahat sigortası ve Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu refakati dahildir.

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, öğlen yemekleri ve kişisel harcamalar gezi ücretine dahil edilmemiştir.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

TOKAT İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Kolay bir gezi, kısa çevre ve çarşı gezileri. Ancak Ballıca Mağaraları girişine ve Amasya Kral Kaya Mezarları'na tırmanış yorucu olabilir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Emniyet Müdürlüğü Karşısı 07:20
1011 Kavşağı 07:25
Altınpark 07:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version