Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Konya Şeb'i Arus Töreni, Konya Ve Akşehir Kültür Gezisi 08-09 Aralık 2012

17 Aralık; Mevlana'nın Vuslata erdiği gün. 1 hafta boyunca bunlar sema gösterileri ile kutlanmakta. Bizlerde Aralık'ın 2.haftası boyunca Konya'ya giderek Mevlana Şbeb'i Arus törenlerine katılmakta ve Konya gezisi kapsamında Konya'yı gezmekteyiz. Bu konaklamalı etkinliğimize 1. gün Konya gezisi ve 2.gün ise Akşehir gölünü, Gülmece parkını ve Akşehir kültür gezisini katıyoruz. İnanç ve Kültür etkileşiminin olduğu bu bölgedeki bu konaklamalı etkinliğimize mutlaka katılmalı ve bu duyguyu yaşamalısınız. Konaklamamız Ilgın termal otelde olacak.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Kumrular sokak girişi Penguen pastanesi önünden buluşup saat: 07.00’de hareket ediyoruz. Yol ikramları sonrası Baran tesislerinde mola veriyoruz. Mola sonrası yolumuza devam edip saat: 11.00’de Konya’ya varıyoruz. Mevlana müzesi gezisi sonrası Mevlevi sofrasında güzel bir öğle yemeği yiyoruz. Öğle yemeği sonrası Karatay müzesi, Alaaddin tepesi ve camii gezisi sonrası alış veriş için mola veriyoruz. Akşam yemeği sonrası Hz. Mevlana’nın ölümü Şeb’i Arus nedeniyle düzenlenen gece Sema gösterisini izliyoruz. Gösteri sonrası otelimize geçerek dinleniyoruz. Konaklama Ilgın otelimizde...

2.GÜN: Sabah kahvaltı sonrası yolumuza devam edip Akşehir'e varıyoruz. Öğlen yemeği sonrası Akşehir Hıdırlıktepe, Nasrettin Hoca Türbesi ve Gülmece Parkı'nın görülmesi sonrası vereceğimiz kahve molası sonrası Akşehir üzerinden yolumuza devam ederek saat: 21.30 civarlarında Ankara’ya geliyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...


Daha Büyük Görüntüle

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Konya, Mevlana müzesi Karatay müzesi, Alaattin camii ve tepesi, Şeb'i Arus töreni, Akşehir, Gülmece parkı,

HAREKET NOKTAMIZ

08 Aralık 2012, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 235 TL 240 TL 250 TL
Tek kişilik oda 285 TL 290 TL 300 TL
7-12 yaş 195 TL 200 TL 210 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 95 TL ilave edilir.

taksitlendirmeler Bonus ve world karta yapılabilmektedir.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, yolda sıcak-soğuk içecek ikramları, kahvaltı(1), akşam yemeği(1), Konaklama(1),tüm çevre gezileri, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan lisanslı rehberlik hizmetleri, Şeb'i arus biletleri, Tursab seyahat sigortası ve Kırkayaklar turizm  refakati dahildir.

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,kişisel harcamalar, Öğlen yemekleri, Otellerde alınan içecek ücretleri, bahşişler

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

KONYA İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Ufuk Üniversitesi 07:20
Çırağan Restoran 07:25
Dikmen kavşağı karşısı 07:30
Oran köprüsü altı 07:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version