Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Konya Şeb'i Arus Töreni, Konya Ve Çatal Höyük Kültür Gezisi 17-18 Aralık 2011

17 Aralık; Mevlana'nın Vuslata erdiği gün. 1 hafta boyunca bunlar sema gösterileri ile kutlanmakta. Bizlerde Aralık'ın 2.haftası boyunca Konya'ya giderek Mevlana Şbeb'i Arus törenlerine katılmakta ve Konya gezisi kapsamında Konya'yı gezmekteyiz. Bu konaklamalı etkinliğimize 1. gün Konya gezisi ve 2.gün ise Anadolu'nun en eski uygarlık yerleşimlerinden Çatalhöyük'e katıyoruz. İnanç ve Kültür etkileşiminin olduğu bu bölgedeki bu konaklamalı etkinliğimize mutlaka katılmalı ve bu duyguyu yaşamalısınız.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Kumrular sokak girişi Penguen pastanesi önünden buluşup saat: 07.00’de hareket ediyoruz. Yol ikramları sonrası Baran tesislerinde mola veriyoruz. Mola sonrası yolumuza devam edip saat: 11.00’de Konya’ya varıyoruz. Mevlana müzesi gezisi sonrası Mevlevi sofrasında güzel bir öğle yemeği yiyoruz. Öğle yemeği sonrası Karatay müzesi, Alaaddin tepesi ve camii gezisi sonrası alış veriş için mola veriyoruz. Akşam yemeği sonrası Hz. Mevlana’nın ölümü Şeb’i Arus nedeniyle düzenlenen gece Sema gösterisini izliyoruz. Gösteri sonrası otelimize geçerek dinleniyoruz. Konaklama otelimizde...

2.GÜN: Sabah kahvaltı sonrası yolumuza devam edip Çumra üzerinden Çatalhöyük ören yerine gidiyoruz. M.Ö. den önce 9000 yıllarına tarihlenen Neolotik çağın Anadolu’nun bilinen ilk yerleşim yeri olarak kabul edilen bu ören yerinde kazı alanını ve müzeyi gezdikten sonra hareket edip yola çıkıyoruz. Konya üzerinden yolumuza devam ederek saat: 21.30 civarlarında Ankara’ya geliyoruz.

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Konya, Mevlana müzesi Karatay müzesi, Alaattin camii ve tepesi, Şeb'i Arus töreni, Çatalhöyük gezileri

HAREKET NOKTAMIZ

17 Aralık 2011, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Şeb'i Arus bilet fiyatlarının belli olmasını müteakip fiyatlar eklenecektir.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, yolda sıcak-soğuk içecek ikramları, kahvaltı(1), akşam yemeği(1), Konaklama(1),tüm çevre gezileri, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan lisanslı rehberlik hizmetleri, Şeb'i arus biletleri, Tursab seyahat sigortası ve Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu refakati dahildir.

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,kişisel harcamalar, Öğlen yemekleri, Otellerde alınan içecek ücretleri, bahşişler

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

KONYA İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Ufuk Üniversitesi 07:20
Çırağan Restoran 07:25
Dikmen kavşağı karşısı 07:30
Oran köprüsü altı 07:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version