Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Pınarbaşı Valla Kanyonu Ilıca Şelalesi Ilgarini Mağarası Turu 06-07 Temmuz 2013

Pınarbaşı Valla-Çatak-Horma Kanyonları-Ilgarini Mağarası Ve Ilıca Şelalesi Gezisi

TARİHLER: 15-16 Haziran  | 06-07 Temmuz  2013 | 13-14 Temmuz 2013

Küre dağlarının tam ortasındayız. Küre dağları Milli Parkı içerisindeki mağara-kanyon-şelale içeren nefis bir doğa turu. Ilgarini Mağarası; biraz zorluca yolu olan dağların arasında saklı mağara. İçerisinde Roma dönemi mezarları var, Ülkemizin en büyük kanyonları Valla, Çatak ve Horma kanyonlarını göreceğiz. Ve Ilıca şelalesinde yüzerek keyifleneceğiz. Lokal olarak oldukça keyifli olacağına inandığımız bu etkinliğimize bekliyoruz. 

21 Gün öncesi kayıtlarda %10 indirim!

PROGRAMIMIZ

Cuma gecesi saat: 24.00’te Kumrular sokak girişinden hareket

1.GÜN: Araç içi sıcak-soğuk ikramlarla belirli yerlerde verceğimiz molalarla Safranbolu-Eflani yolu ile sabah saat: 06.30 civarlarında Pınarbaşı Ilıca köyünde yer alan Park Ilıca tesislerine varıp dinleniyoruz. Yapacağımız yöresel köy kahvaltısı sonrası Ilgarini mağarasına gidecek arkadaşlarımızla Park Ilıca’dan ayrılıyoruz. Gelemeyecek arkadaşlarımız ise Küre dağlarının muhteşem dokusu içerisinde serbest olarak Ilıca şelalesi civarlarında gezebilecekler. Yaklaşık 3 saatlik yürüyüş sonrası mağaraya varıyoruz. sarnıç, avizeli salon, mabet, mezarlık ve travertenlerin bulunduğu 250 mt derinliğinde 858 mt uzunluğundaki mağarayı geziyoruz. Mağara çıkışında kumanya şeklinde öğle yemeğimizi yedikten sonra dönüşe geçiyor ve dönüş yolunda Valla köyünde Valla kanyonu seyir alanında Kanyonun ürkütücü güzelliğini seyredip fotoğraflarımızı çektikten sonra tekrar Ilıca’ya gelerek tesisimizde biraz dinlendikten sonra barbekü şeklinde akşam yemeğimizi yiyor ve dışarıda yakacağımız ateş başında gecenin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama ahşap bungalow evlerimizde.

2:GÜN: Sabah  açık alanda güzel bir kahvaltı sonrası Çatak kanyonunun bitiş noktasına giderek buz gibi sularda öğlen saatlerine kadar kanyon içerinde gerek yüzerek ve gerek se güneşlenerek günün keyfini çıkarıyoruz. Öğlen yemeği için tekrar tesisimize gelerek gözleme ayran şeklinde yiyeceğimiz öğlen yemeği sonrası yine tesisten ayrılıp Ilıca köyüne gidip fotoğraf çekimleri sonrası yaklaşık 1 km uzaklıktaki Ilıca şelalesine gidiyoruz. Jakuzi içerisinde yüzmenin keyfi bir başka. Küre dağlarınının oksijenini doya doya içimize çekiyor, çevreyi fotoğraflıyor ve dinlenme sonrası tekrar Ilıca köyüne gelerek vereceğimiz çay kahve molası sonrası tesisimize gelerek toparlanıyor ve saat 16.00 civarlarında ayrılarak yol güzergahımızdaki Horma kanyonu başlangıcını da gördükten sonra yolumuza devam ederek yolumuzda belli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası 22.00 civarlarında Ankara’da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Sinop-Erfelek-İnebolu-Daday-Pınarbaşı şelale ve kanyonlar Gezisi
EAslan 01
EAslan 02

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Pınarbaşı, Ilıca şelalesi, Ilgarini mağarası, Ilıca köyü, Ilıca şelalesi, Horma, Çatak, Valla kanyonları.

HAREKET NOKTAMIZ

06 Temmuz 2013, Kumrular, 00:05

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 240 TL 240 TL 255 TL
Tek kişilik oda 280 TL 280 TL 295 TL
7-12 yaş 175 TL 180 TL 190 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-3 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 80 TL ilave edilir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 80 TL ilave edilir.

Bu fiyatlar tam pansiyon plus fiyatlardır. 2 Öğlen yemeği ve 1.gün kahvaltı da dahildir.

Bonus karta peşin fiyatına 3 taksit. Diğer taksitlendirme Yapı Kredi kartlarına yapılmaktadır.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, öğle yemeği(2), akşam yemeği(1), kahvaltı(2), TÜRSAB seyahat sigortası, özel ikramlar, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri dahildir.

NELER HARİÇ?

Milli park ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

NOT:Bu geziye gelirken mayo-terlik gibi şelale suyuna girmek için gerekli yüzme malzemelerinizi getirmeyi unutmayınız.

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Kolay bir gezi, kısa çevre ve çarşı gezileri ve göl kenarında ormanlık arazide yürüyüş.
Ilgarini mağarası zorluk derecesi itibarı ile kondisyon gerektirmekte. Doğa yürüyüşlerimize katılan arkadaşlarımızın kolaylıkla yapabileceği bir yürüyüş. Doğa içerisinde doğa yürüyüşü yapmayan dostlarımız zorlanabilirler. Mağara yürüyüşüne katılmak istemeyen dostlarımız Ilıca şelalesi kenarında yada Gözlemeci aydın abinin yanında zaman geçirebilirler.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 00:05
Milli Kütüphane 00:10
Armada 00:15
Carrefour 00:25
Giyim Dünyası 00:35
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 00:45

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version