Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

İstanbul Adalar ve Kültür Gezisi 19-20 Mart 2011

istanbul700

HATIRLATMA: Bu geziye gelecek katılımcılarımızın Kültür ve Turizm bakanlığına bağlı Müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için müze kartı çıkarmalarını öneriyoruz.

İstanbul, Fıstıkağacı, Fethipaşa kurosu, Heybeliada, Ruhban okulu, İsmet İNÖNÜ evi, Heybeliada sokakları, Büyükada, Aya Yorgi manastırı, Ortaköy, Kazlıçeşme, Fatih camii, Zeytinburnu, Balıklı kilise, Kariye camii, Balat sokakları, Aya Yorgi kilisesi, Turkuazoo/Akvaryum Pera müzesi, İstiklal caddesi, Nevizade sokak ve Taksim gezisi.

Cuma gecesi Ankara-İstanbul yolculuğumuza Kumrular  sokak girişinden hareketle başlıyoruz.
1.GÜN(19 Mart 2011 Cumartesi): Yolculuk süresince mola vereceğimiz tesisler ve aralıklarını sizlerin ihtiyaçları göz önünde tutularak gerçekleştirilecektir.  
Günün ilk ışıklarıyla İstanbul’a ulaşacağız. Üsküdar-Fıstıkağacı’ndaki Boğaz manzaralı Dilruba restoranda yapacağımız güzel bir kahvaltı ile güne başlayıp Fethipaşa korusu içinde kısa süreli doğa yürüyüşü yapıyoruz. Grup ve gezi anısı fotoğraf çekimi sonrası sahil yolundan aracımıza binip Bostancı’ya gidiyoruz. Vapur iskelesinden saat: 09.00’da Büyükada-Heybeliada vapuruna biniyoruz. 1 saat süreli yolculuk sonrası Büyükada üzerinden Heybeliada’ya gidiyoruz. Gruplar halinde faytonlara binerek Ümittepe’sine çıkıyoruz. Ayatriada manastırı içinde yer alan, Rum Erkek lisesi ve Ayatriada kilisesini gezdikten sonra yürüyerek Heybeliada sokaklarını geziyoruz. İsmet İNÖNÜ evini ziyaret ettikten sonra yürüyerek iskeleye geliyoruz. Vapura binip 10 dakika süreli deniz yolculuğu sonrası  Büyükada’ya gidiyoruz. Faytonlara binerek Lunaparak’a gidiyoruz. Kalan eğimli yolu 20 dakikada yürüyerek Aya Yorgi manstırına çıkıyoruz. Kilise gezisi sonrası çay molası veriyoruz. Daha sonra yürüyerek Lunapark’a iniyoruz. Kalan bölümü faytonla indikten sonra serbest öğle yemeği ve alış veriş molası veriyoruz. Saat: 15.30’da Bostancı vapuruna biniyoruz. 1 saat süreli yolculuk sonrası Bostancıya gidiyoruz. Çok yakındaki otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğine kadar odalarımızda dinleniyoruz. Akşam yemeğini bir restoranda yiyoruz. Geceyi Istanbul’da geçiriyoruz.
2.GÜN(20 Mart 2011 Pazar): Erken kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Aracımıza binip Ortaköy’e gidiyoruz. Büyükmecidiye camii ve çevresinde yapacağımız gezinti sonrası aracımıza binip Kazlıçeşme’ye gidiyoruz. İstanbul’un fethinden önce inşa edilen ve Istanbul’da ilk camii özelliğine sahip olan, fetih sonrası Fatih Sultan Mehmet’in ilk ibadetini gerçekleştirdiği “Fatih Camii’ni” dışarıdan görüp Zeytinburnu’na gidiyoruz. Balıklı kilise ve Ayazma'sını gezdikten sonra, Yedikule surları boyunca yolumuza devam edip “Kariye camii/Mozaik müzesine” gidiyoruz. Camii gezisi sonrası yola çıkıp “Anemas zindanlarını” ve “Vlaherna sarayı” nı dışarıdan görüp Fener Rum lisesine çıkan dar sokakları  fotoğraflıyoruz. Balat sokaklarında yürüyerek Fener Rum patrikhanesi içinde yer alan Aya Yorgi kilisesini geziyoruz. Kudüs'ten getirilen Hz. İsa’nın çarmıha gerilmeden
önce elleri bağlanarak kırbaçlandığı sütün parçasının ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Koşullar uygun olması halinde kısa süreli Pazar ayini izledikten sonra aracımıza biniyoruz. Balat’ta bulunan, Viyana'da dökme demirden hazırlanarak 1 gecede monte edilip tamamlanan Bulgar kilisesini dışarıdan gördükten sonra Kumkapı’ya gidiyoruz. İsteğe bağlı balık menüsü ile güzel bir öğle yemeği yedikten sonra Bayrampaşa’da kurulan ülkemizin ve İstanbul’un ilk akvaryumu olan TURKUAZOO’yu ziyaret ediyoruz. Daha sonra Pera’ya gidiyoruz. İstiklal caddesine çıkıp Saint Antuan Katolik kilisesini gezdikten sonra Nevizade’de isteğe bağlı akşam yemeği molası veriyoruz. İstiklal caddesini yürüyerek gezip saat: 18.30’da Taksim The Marmara otelinin önüne geliyoruz. Aracımıza binip Ankara’ya hareket ediyoruz. Boğaziçi köprüsünden geçerek başlayacak yolculuğumuzda ihtiyaçlar gözetilerek seçilmiş tesislerde vereceğimiz molalar sonrası yolumuza devam edip saat: 00.30’da Ankara’ya ulaşmayı hedefliyoruz.

GEZİ ÜCRETİ:

  • 2 kişilik odadada kişi başı; 235.00 TL peşin, 250.00 TL Kredi kartlarına tek çekim, Bonus karta 3 taksitle.
  • Tek kişilik odadada kişi başı; 275.00 TL peşin, 290.00 TL Kredi kartlarına tek çekim, Bonus karta 3 taksitle.
  • 6-12 Yaş kişi başı; 190.00 TL peşin, 205.00 TL Kredi kartlarına tek çekim, Bonus karta 3 taksitle.
  • 0-6 Yaş kişi başı; Ücretsiz. Koltuk istenmesi durumunda; 80 TL peşin 90 TL Kredi kartlarına tek çekim, Bonus karta 3 taksitle.

GEZİ KAPSAMINDA VERİLECEK HİZMETLER: Özel ulaşım, araçta kek ve sıcak-soğuk içecek ikramı, kahvaltı(1+1), Adalara vapurla geçiş ücreti(3), akşam yemeği(1), 4****lı otelde konaklama(1), yol ikramları, TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri. Ve size 2 mutlu gün sunuyoruz.
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: Müze ve ören yeri giriş ücretleri, tüm öğle yemekleri, akşam yemeğinde alınan su dışındaki içecek ücretleri,  Heybeliada ve Büyükada fayton ücretleri, kişisel harcamalar ile son gün akşam yemeği gezi ücretine dahil edilmemiştir.
GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Mevsime uygun koruyucu giysiler,  yedek giysi ve ayakkabı, 40-50 litrelik sırt çantası, şapka, bere, eldiven, yağmurluk, fotoğraf makinası.
NOTLAR:
1-Doğada ve her yerde anılarımızdan  başka bir şey bırakmıyoruz.
2-Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
3-Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı,  arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız
ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

1-Turkuazoo web sitesi:  www.turkuazoo.com.tr

 

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version