Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Kapadokya-Ihlara Vadisi Ve Güzelyurt Gezisi Melendiz Çayında Kısa Doğa Yürüyüşü -Ankara Çıkışlı Çatlak Otel Konaklamalı Tur- 14-15 Nisan 2012

Bahar geldi. Doğa coştu.

Bizlerde kış döneminde evimizden çıkmadık. Şimdi hem kültür hem doğa içeren oldukça keyifli etkinliğimize davet ediyoruz sizleri. 1.gün kültür ağırlıklı olacak. Nevşehir-Kapadokya bölgesini gezeceğiz. 2.gün daha çok doğa  ve kültür olacak. Eski bir Rum yerleşimi olan Güzelyurt'u, Vadi içi kiliseleri ile ünlü Ihlara vadi içi kliselerini, Kapadokya bölgesinin en büyük katedrali Selime Katedralini gezeceğiz. ve bu gezilerimiz sonrası Ihlara vadisi içerisinde peri bacaları arasında; herkesin rahatlıkla yapabileceği, Melendiz çayı kenarında olacak  4 km lik doğa yürüyüşü yapacağız. 

Kültür ve doğa içeren bu keyifli kapadokya gezimiz konaklaması da arkadaşlarımızın oteli Çatlak otel^de olacak. Yemeklerimizde Melendiz çayına sıfır restorantımızda olacak. Bize özel olacak bu etkinliği kaçırmayın.

Gezeceğimiz yerler: Tuzgölü, Üçhisar'da gün dogumu, Panoromik tepe, Ürgüp, Göreme açık hava müzesi, Göreme, Onniks  ve Çanak çömlek atölyesi gezintisi, Avanos, Kızılırmak üzerindeki asma köprüde gezinti, Uçhisar ve Güvercinlik vadisi, Derinkuyu  yer altı şehri, Güzelyurt, Ihlara vadisi, Melendiz çayında doğa yürüyüşü, Belisırma

PROGRAMIMIZ

 

1.GÜN: Saat: 07.00'da Kumrular sokak Penguen pastanesi önünde buluşarak hareket edip, yol güzergahında da arkadaşlarımızı alarak araç içi kahvaltılık poaça, sıcak-soğuk içecek ikramı ile  yolumuza devam edip Tuz gölünde seyir bölümünde mola verip, Göl hakkında bilgi aldıktan sonra Aksaray'da vereceğimiz mola sonrası yolumuza devam edip Ürgüp'e geliyoruz. Eski konaklar arasında yapacağımız kısa gezinti sonrası Ortahisar’da vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası Halı kilim fabrikalarından birinde imalat ile ilgili bilgiler alıyoruz. Göreme açık hava müzesini gezdikten sonra Daha sonra Çanak çömlek ve Oniks satış atölyelerini gezdikten sonra Paşabağ'a gelip Küçük kiliseyi geziyoruz. Sonrasında Derinkuyu  yer altı şehir gezisi sonrası Ihlara Selime’de  Melendiz çayı kenarında akşam yemeğimizi yiyor ve Selime'de Çatlak otelimize geçerek dinleniyoruz.

2.GÜN: Sabah kahvaltısı sonrası saat 09.00'da otelimizden ayrılarak görülmesi gereken yerlerden, Güzelyurt'ta gelerek taş evleri ile dikkat çeken eski evleri, Ayasofya camiine benzemesi ile tanınan camiyi geziyoruz. Açık olması durumunda Karballa Manastırını'da gezdikten sonra Ihlara'ya gelerek Vadi tabanındaki kiliseleri geziyor ve Melendiz çayı kenarından kaya oluşumları arasından 4 km lik nefis bir doğa yürüyüşü yaptıktan Melendiz çayı üzerindeki restaurantımızda vereceğimiz öğlen yemeği molası sonrası bölgenin en büyük katedrallerinden Selime Katedralini geziyor ve Ankara’ya doğru yola çıkarak 19.30 gibi Ankara’da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Umut GİRGİN
Artıyaşam

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Tuzgölü, Üçhisar'da gün dogumu, Panoromik tepe, Ürgüp, Göreme açık hava müzesi, Göreme, Onniks ve Çanak çömlek atölyesi gezintisi, Avanos, Kızılırmak üzerindeki asma köprüde gezinti, Uçhisar ve Güvercinlik vadisi, Kaymaklı yer altı şehri, Güzelyurt, Ihlara vadisi, Melendiz çayında doğa yürüyüşü, Belisırma

HAREKET NOKTAMIZ

14 Nisan 2012, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 175 TL 180 TL 190 TL
Tek kişilik oda 215 TL 220 TL 230 TL
7-12 yaş 135 TL 140 TL 150 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 50 TL ilave edilir.

Taksitlendirmeler Bonus ve Yapı kredi kartlarına yapılmaktadır.

NELER DAHİL?

Özel Ulaşım,Rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi kahvaltılık poaça ve sıcak soğuk ikramları, Selime Çatlak otelde konaklama(1), Sabah kahvaltısı(2) Akşam yemeği(1) ve çevre gezileri dahildir.

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, öğlen yemekleri, akşam yemeğinde alınan  su dışındaki içecek  ücretleri gezi ücretine dahil edilmemiştir.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

NEVSEHIR İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Ufuk Üniversitesi 07:20
Çırağan Restoran 07:25
Dikmen kavşağı karşısı 07:30
Oran köprüsü altı 07:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version