Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Geyve Taraklı Göynük Nallıhan Beypazarı gezisi(İstanbul ve Ankara çıkışlı)

"İstanbul ve Ankara gruplarımıza yönelik aynı güzergahları içeren ancak birbirine ters rotadan yapılacak İpek Yolu güzergahımızda İstanbul ve Ankara gruplarımız Sünnet gölü Doğal Yaşam Otelinde buluşacaklardır. Akşam canlı müzik keyfi yaşadıktan sonra sabah birlikte yapılacak kahvaltı sonrası iki grubumuzda kendi etkinliklerini yapmak üzere ayrılacaklardır. Kesin çıkışlı olan bu etkinliğimize katılmak isterseniz lütfen acele edin. çünkü çok az yerimiz kaldı."

İSTANBUL GRUBU AKIŞ PROGRAMI :

TARAKLI-GÖYNÜK-NALLIHAN –BEYPAZARI

Hareket kalkış noktaları:
07:00 İncirli Boyner
07:30 Taksim AKM
07:45 Yıldız Üniversitesi Durağı
08:00 Kadikoy Evl. Dairesi
08:10 E-5 Carrefoor Karsısı
08:15 E-5 Bostancı Köprüsü


1.GÜN: İstanbul Taraklı Göynük Çubuk ve Sünnet Gölleri

Saat:07.00 Bakırköy/ İncirli Çarşı/Boyner önünden hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda araç içi kahvaltılık poğaça, sıcak ve soğuk içeçek servisi, yol üstünde kısa molalarla Geyve üzerinden yolumuza devam ederek; Taraklı’ya varıyoruz. Şehir gezisi kapsamında 150-200 yıllık eski tarihi konakları, Mimar Sinan eseri olan Sinan Paşa Camiini ve yörenin etnoğrafik eserlerinin sergilendiği Etnoğrafya müzesini gezip, meydanda vereceğimiz kısa bir kahve molası sonrası Yaklaşık 20 dakika uzaklıkta olan Bolu’nun saklı cenneti diyebileceğimiz şirin ilçe Göynük'e varıyoruz. Eski Osmanlı kenti havasını bolca yaşayabileceğimiz  Göynük'te yöresel yemeklerden oluşan öğlen yemeği molası sonrası sırası ile; Saat Kulesi (Zafer Kulesi), Gazi Süleyman Paşa Camii ve Hamamı, Akşemsettin Türbesi ve Göynük evlerini, müsait olması durumunda Akşemsettin konağını veya Gürcü evini gezeceğiz.  Vereceğimiz kısa alışveriş molası sonrası Göynükten ayrılarak; Gölbaşı mahallesi Çubuk gölüne geleceğiz. Film seti amacı ile yapılan göl kenarındaki yel değirmenlerini gezecek ve Sünnet gölüne giderek Doğal yaşam otelimize geçecek ve kısa bir dinlenme sonrası Sünnet gölü çevresinde kısa geziler yapacak havanın durumuna bağlı olarak ormanlık alanın içlerine doğru yürüyüş yapacağız. Akşam yemeği ve canlı müzik eşliğinde eğlence bizleri bekliyor. Konaklama doğal ortamda dağ oteli özelliği taşıyan Doğal Yaşam otelinde.

2.Gün Pazar Nallıhan-Beypazarı İstanbul

Alacağımız kahvaltı sonrası yol güzergahımızda Bozulmamış doğa yapısı ile ipek yolu güzergahında olan Nallıhan’a varacağız. Nallıhan gezi kapsamında; İl-Çe Vakfı Tarihi Binası,tarihi  Belediye   Binası,Eski Halkevi, El  sanatları   teşhir yeri , Kocahan, Nasuh  Paşa camiini gezerek yol güzergahımız üzerinde bulunan Çayırhan kuş cennetinde kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra Beypazarı İlçesine gelerek İnözü vadisinde keyifli bir öğlen yemeği molası sonrası Beypazarı şehir gezisine başlıyoruz. Gezimize Hıdırlık Tepesi'nden kentin iyi korunmuş eski mimari dokusunu izleyerek başlıyoruz. Geleneksel Türk evinin tüm tasarım ve yaşam özelliklerini yansıtan Müze, Suluhan, Tarihi Çarşı, Selçuklu Camisi, Telkari ve Gümüşçüler Çarşısı gezileri sonrası kısa bir serbest zaman veriyoruz. Ve saat: 16.00’da Beypazarı’ndan ayrılarak İstanbul’a doğru Otobandan hareket ederek normal hava koşullarına göre 22.30 civarlarında İstanbul’a varıyoruz.

ÜCRET:
185 TL Peşin 200 TL 3 taksit(2 kişilik odada kişi başı fiyat)
220 TL Peşin 265 TL 3 Taksit(Tek kişilik oda fiyatı)
145 TL Peşin 180 TL 3 Taksit(6-12 Yaş)
0-6 Yaş ücretsiz(Koltuk istenmesi durumunda: 85 TL Peşin)

ÜCRETE DAHİL OLANLAR;Özel araçla ulaşım, Tursab seyahat sigortası, Yarım pansiyon konaklama(kahvaltı+konaklama+akşam yemeği), Rehberlik, Araç içi ikramlar,Busem Turizm acenta refakati

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR;Öğlen yemekleri, Kişisel Harcamalar, Müze ve ören yeri giriş ücretleri, Yemeklerde su dışında alınacak alkollü ve alkolsüz içecek ücretleri

YANINIZA ALIN:Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

 

 

 


 

Bilgi Notu:

TARAKLI
Evliya Çelebi Seyahatname'sinde şu bilgileri vermiştir; ''Taraklı, Bursa Tekfuru tarafından yaptırılmıştır. Osman Gazi'nin fethidir. Yüzelli akçeli kazadır.Halen kalesi virandır.Ama kasabası bağlı,bahçeli, beşyüz'e yakın mamur evi,üzeri tahta ve kiremitlerle örtülü şirin bir kasabadır. 11 Camii ve 7 kasabası vardır.
GÖYNÜK
Göynük ilçesinin tarihi Anadolu'nun tarihi ile içiçedir. Anadolu ve Bolu'nun yaşadığı tarihi devreleri Göynük'de geçirmiştir. Göynük İlçesi'nin ekonomisi, tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır...
BEYPAZARI
İlk Fatihi Kütahya beylerinden Germiyanoğlu Yakup Şahın veziri Dinar Hezardır. Onun için şehre Germiyan Hezar da derler. 200 yıllık çarşısı, 3 bini aşkın ahşap evlerden oluşan mahalleler "her şeye rağmen ayaktayız" dercesine varlıklarını sürdürürler.

footer

 

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version