Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Sinop-Erfelek Şelaleleri Gezisi 08-09 Mayıs 2010

Erfelek’i, Sinop’u gezmeye, Tatlıca takım şelalelerini, Gürleyik şelalesini, Akliman’ı, Hamsilos fiyordunu görmeye, Arkeoloji ve Etnoğrafya müzelerini gezmeye, Cezaevi ve Sinop kalesi ile Karakum plajını görmeye gidiyoruz.


 

PROGRAMIMIZ
Cuma gecesi 24.00’da Güvenpark Kumrular sokak girişi önünden hareket ederek ara duraklardan katılımcılarımızı alarak Erfelek’e doğru yol alıyoruz.
1.GÜN: Sabah saat 07.30 civarında Erfelek’e ulaşıyoruz. Karadeniz dokusunun hissedildiği bu güzel ilçeye varır varmaz çok güzel bir tesiste doğa ürünlerden köy kahvaltısı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Erfelek Tatlıca takım şelalelerinin bulunduğu bölgeye ayarlayacağımız yerel araçlarla hareket diyoruz. Yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk sonrası Gürleyik şelalesine varıyoruz. Yapraksı bitkilerin çoğunlukta olduğu, bahar aylarında yeşilin ve sonbahar aylarında sarı-turuncu renklerin yoğunlukta olduğu, üzerinde 28 şelalenin bulunduğu kanyonun içine girip şeleleleri geçmeye başlıyoruz. Gün boyunca birbirinden farklı ve heyecanın dorukta olacağı tam 28 şelaleyi ayrı ayrı geçip, şelale bitimindeki kaynaktan sularımızı içip, eğer açıksa köylülerin yapmış olduğu çatma tesiste ayran-çay-kahvemizi içmenin keyfini de yaşayarak, mevcut patikadan aşağı doğru inerek tekrar başladığımız Gürleyik şelalesine geliyoruz. Kendine güvenen varsa birlikte suya giriyoruz. Şelale kenarında vereceğimiz çay-kahve molası sonrası tekrar Erfelek’e dönerek öğlen yemeğini yiyoruz. Yemeklerin tadını anlatmayacağız. Yöresel ürünlerden oluşan yiyecek alışverişimizi yaptıktan sonra Sinop’a gidiyoruz. Sinop girişinde Akliman ve Ülkemizin tek fiyordu olma özelliğini taşıyan Hamsilos fiyordlarını gezdikten ve defne ağaçlarının kokusunu da içimize çektikten sonra Sinop’ta deniz kenarındaki otelimize geliyor biraz dinlendikten sonra akşam yemeğimizi yiyoruz. Gece istek olması durumunda arkadaşlarımızla şehir merkezine gelerek karakum mevkiindeki tabyalarda canlı müzik eşliğinde eğleniyoruz. Geceleme otelimizde.

2.GÜN: Sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Saat 10.00’da otelden ayrılıp, şehir turumuza başlıyoruz. Pala’yı da yanımıza aldıktan sonra günümüzde müze olarak kullanılan Sinop eski ceza evi hakkında bilgiler aldıktan sonra Pala’yı dışarıda bırakıp cezaevini geziyoruz. Arkeoloji ve Etnoğrafya müzeleri, Sinop kalesi ve ko-tracıları gezdikten sonra öğlen yemeğimizi şehir merkezinde limanda aldıktan sonra kara kumları ile dikkat çeken plaj karakum plajını gördükten sonra saat 14.00 civarlarında ayrılarak belli noktalarda vereceğimiz molalar sonrası saat 22.00 civarlarında Ankara’da oluyoruz.


NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?
Erfelek, Sinop, yöresel kahvaltı, Tatlıca takım şelaleleri, Gürleyik şelalesi, kanyon gezisi, birbirinden farklı ve güzel 28 şelale, Sinop şehir turu, Sinop eski ceza evi, Etnoğrafya ve Arkeoloji müzeleri, Sinop kalesi, Karakum plajı, Akliman, Hamsilos fiyordu


HAREKET NOKTAMIZ
Güvenpark Kumrular Sok. Girişi, Saat:24.00


ÜCRET:
180 TL peşin
195 TL kredi kartına karta 3 taksit(Bonus karta peşin fiyatına 3 taksit)
7-12 yaş çocuk 155 TL peşin
7-12 yaş çocuk 155TL kredi kartı tek çekim
0-6 yaş çocuk ücretsiz
0-6 yaş çocuk koltuk ücreti 70 TL


NELER DAHİL?
Özel ulaşım, yol ikramları, kahvaltı(2),, akşam yemeği(1), otelde konaklama(1),TURSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri
NELER HARİÇ?
Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, öğle yemekleri, akşam yemeğinde su harici alınacak içecek ücretleri, kişisel harcamalar


YANINIZA ALIN
Bu etkinliğe özel: Lastik ayakkabı, yedek çamasırlar ve mümkünse yedek ayakkabı, çorap, rahat giysiler

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.


ZORLUK
Bu etkinlik şelale geçişi de içermektedir. Her ne kadar şelale geçişlerinde ip-halat ve kaya yapıları ile geçiş kolay olsa da yine de zor sayılabilecek bir geçiş olup katılmak istemeyenler veya ilk 3 şelaleyi geçtikten sonra dönmek isteyen dostlarımız patikaya çıkarılarak tekrar Gürleyik şelalesine inmeleri sağlanacaktır.


SİZİ NEREDEN ALALIM?

  • <Güvenpark Kumrular Sok. Girişi            : 24.00
  • Milli Kütüphane                              : 24:05
  • Emniyet Müdürlüğü Karşısı                  : 24:15
  • 1011 Kavşağı                                 : 24:20
  • Altınpark                                    : 24:30


REZERVASYON ve BİLGİ:
0 312 417 67 06-09 -0506 466 85 98
Yüksel Caddesi 8/17 Kızılay - Ankara
Mesai saatleri dışında aramak isterseniz; 0 530 333 23 31

 


 

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version