Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Yalvaç Psidia, Eğirdir Kovada, Yazılı Kanyon Akşehir Gezisi 05-06 Haziran 2010


 

PROGRAMIMIZ
Cuma gecesi 00.15’te Güvenpark Kumrular Sokak girişinde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içi ikramlarıyla Afyon üzerinden Eğirdir’e doğru yol alıyoruz.
1.GÜN: Sabah saatlerinde Eğirdir’ e varıyoruz. Otelimize yerleşip bir süre dinlendikten sonra kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip doğal oluşumlardan meydana gelen Kovada Gölü Milli Parkını geziyoruz ve Tabiat koruma alanı olan Yazılı Kanyon’a gidiyoruz. Roma dönemi antik yoldan Kanyon içerisinde yaklaşık iki saatlik bir yürüyüş sonrası dönerek Çandır beldesinde öğle yemeği molası veriyoruz. Canlı alabalık tesisimizde alabalık ve salata ziyafeti çekiyoruz. Dönüş’te Sütçüler ilçesinde otantik çay bahçesinde çay molası veriyoruz. Isparta merkeze en uzakta bulunan bu ilçenin doğal ortamını fotoğraflıyor ve Eğirdir’e geliyoruz. Eğirdir şehir gezisi olarak; çarşı içi, Dündar Bey Medresesi, Hızırbey Camisi ve Kemerli minare, Eski Eğirdir evleri, Kale ve civarlarını gezerek otelimize gelip akşam yemeği yedikten sonra dileyenlerle Yeşilada’ da gezinti yapıyor ve eğleniyoruz. Geceyi Eğirdir’de geçiriyoruz.

2.GÜN: Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Isparta’nın Yalvaç ilçesinde yer alan Hristiyanların inanç merkezi olarak kabul ettikleri ve kazı çalışmalarının 100 yıl sürmesi planlanan Psidia Antik şehrine varıyoruz. Augustus Tapınağı, Batı Kapısı , Büyük Bazilika, Hamam, Merkez Kilise, nympeum ve su kemerleri , Propylon ,Tiberius Meydanı, Anfi tiyatro gezileri sonrası vereceğimiz öğle yemeği sonrası yolumuz üzerinde yer alan Akşehir Hıdırlıktepe, Nasrettin Hoca Türbesi ve Gülmece Parkı'nın görülmesi sonrası Ankara’ya hareket ederek saat; 22.00 civarlarında Ankara’da oluyoruz.

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?
Eğirdir, Kovada Gölü Milli Parkı, Yazılı Kanyon’da yürüyüş, alabalık - salata ziyafeti, Dündar Bey Medresesi, Hızırbey Camisi, Kemerli minare, Eski Eğirdir evleri, Kale, Yalvaç, Psidia Antik şehri, Augustus Tapınağı, Batı Kapısı , Büyük Bazilika, Hamam, Merkez Kilise, nympeum ve su kemerleri , Propylon ,Tiberius Meydanı, Anfi tiyatro, Akşehir, Hıdırlıktepe, Nasrettin Hoca Türbesi ve Gülmece ParkıÜCRET:
175 TL peşin; Bonus karta peşin fiyatına 3 taksit
190 TL diğer kartlara 3 Taksit


NELER DAHİL?
Özel ulaşım, araçta sıcak-soğuk içecek ikramı, 3***lı otelde konaklama(1), kahvaltı(2), akşam yemeği(1), tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, Busem tur refakat hizmetleri, TURSAB seyahat sigortası


NELER HARİÇ?
Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, öğle yemekleri, akşam yemeğinde su harici alınacak içecek ücretleri, kişisel harcamalar


YANINIZA ALIN
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.


ZORLUK
Kolay bir gezi, kısa çevre ve çarşı gezileri, kanyon içinde ve arazide yürüyüş


SİZİ NEREDEN ALALIM?
Güvenpark Kumrular Sokak girişi: 00.15
Milli Kütüphane: 00.25
Armada: 00.30
Ümitköy köprüsü altı: 00.35
Ümitköy Migros karşısı: 00.40


REZERVASYON ve BİLGİ:
0 312 417 67 06-09 -0506 466 85 98
Yüksel Caddesi 8/17 Kızılay - Ankara
Mesai saatleri dışında aramak isterseniz; 0 530 333 23 31

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version