Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Düzce Efteni Gölü, Güzeldere, Samandere Şelaleleri ve Sapanca-Maşukiye-Kartepe gezisi 29-31 Ekim 2010"3'ü bir arada"

duzceSapancaLongoz

PROGRAMIMIZ
1.GÜN: Sabah saat: 07.00’da Kumrular Cad. girişi Penguen pastanesi önünde buluşma ve hareket. Katılımcı dostlarımızı ara duraklardan alarak araç içi ikramlarla Düzce’ye hareket ediyoruz. “Efteni gölü” kuş cenneti üzerinde durup vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Güzeldere şelalesine hareket ederek 45 dakikalık yolculuk sonrası Güzeldere şelalesine ulaşıyoruz. Kısa bir yürüyüşle şelale alanına gelip blok kaya üzerinden yükseklikten düşen tabiat harikası şelaleyi görüp fotoğrafladıktan sonra yukarı çıkıyor ve barbekü şeklinde hazırlanmış öğle yemeğimizi doğal bir ortamda yedikten sonra şelaleden ayrılarak Samandere Şelalesi Milli parkına " ulaşıyoruz. Kısa bir yürüyüşle ülkemizin en güzel şelalelerinden olan, Samandere şelalesine ulaşıyoruz. şelale gezisi ve fotoğraf çekimleri sonrası Samandere köyüne geliyor köy kahvesinde çaylarımızı içtikten sonra saat 17.00 civarlarında Sapanca’ya hareket ederek Maşukiye'deki otelimize geliyor ve akşam yemeği sonrası otelimizde dinlenmeye çekiliyoruz. Yemek sonrası isteyen dostlarımızla gece yürüyüşü yapıyor ve gece geç saatlerde otelimize dönüyoruz.

2.GÜN: Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Kartepe zirvesinden Sapanca gölü ve İzmit'i panoramik olarak görüp fotoğraflıyoruz. Ardından Kuzuyayla'ya geçiyoruz burada yapacağımız kısa yürüyüşlerin ardından Maşukiye’ye gelerek Aşıklar deresine gidip Kiremitte alabalık menüsü ile öğlen yemeğimizi yiyip çay ve kahvelerimizi de içtikten sonra Sapanca’ya gelerek göl kenarında yapacağımız kısa yürüyüşler sonrası saat 17.00 civarlarında Sapanca'dan ayrılarak Kefken'e hareket edyoruz. Özellikle güneşin batışında kızıl ışığın Kefken'deki pembe kayalıklara vurması ile oluşan renk ahengini izlemek bizim için temel hedef olacak ve gün batımında hedef Pembe kayalıklar olacak şekilde kefken gezisi yaptıktan sonra Kefken'den ayrılarak Karasu otelimize geliyor otelimizde kısa bir dinlenme sonrası Sakarya nehri kenarındaki balık restaurantta akşam yemeğimizi yiyoruz.  Konaklama otelimizde.

3.GÜN: Alacağımız kahvaltı sonrası  tesisten ayrılarak yaklaşık 5 km uzaklığındaki; ülkemizde İğneada’dan sonraki en büyük 2. subasar ormanlarının yer aldığı Acarlar Longoz ormanlarına varıyoruz. Karasu kıyı şeridinden 1,5 km içeride 2 bin 517 hektarlık bir alana yayılan ve kıyıya paralel olarak devam eden Acarlar longozu 243 çeşit kuş barındırmakta. Farklı su yılanı ve balık çeşitlerinin de yaşadığı subasar ormanlarına yapacağımız yaklaşık 1 saatlik bir doğa ve bot gezisi sonrası öğlen yemeği molası veriyor ve yemek sonrasında yer yer sahil ve yer yer ormanlık yollardan geçerek Akçakoca'ya varıyoruz. Akçakoca'da Sarıyayla şelalesine gidiyoruz. İsteyen arkadaşlarımız suya girebilecekler. vereceğimiz kısa, şelalede yüzme molası sonrası Akçakoca'ya geliyor ve şehir gezisi kapsamında; Ceneviz kalesi, Liman, Akçakoca camii gezileri yapıyor ve kısa alışveriş-kahve molası sonrası saat 18.30'da Ankara'ya hareket ederek gece 22.30 civarlarında Ankara'da oluyoruz.
ÜCRET:
305TL Peşin 320 TL KK tek çekim 345 TL bonus karta veya Maksimum karta 3 taksit(2 kişilik odada kişi başı fiyat)
375 TL Peşin 390 TL KK tek çekim 415 TL bonus karta 3 taksit (Tek kişilik oda fiyatı)
235 TL Peşin 265 TL 3 Taksit(6-12 Yaş)
0-6 Yaş ücretsiz(Koltuk istenmesi durumunda: 95 TL Peşin)


ÜCRETE DAHİL OLANLAR;Özel araçla ulaşım, Tursab seyahat sigortası, Yarım pansiyon konaklama(kahvaltı+konaklama+akşam yemeği), Rehberlik, Araç içi ikramlar,acenta refakati; milli park giriş ücretleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR; 3 gün öğlen yemeği, Kişisel Harcamalar, Müze ve ören yeri giriş ücretleri, Yemeklerde su dışında alınacak alkollü ve alkolsüz içecek ücretleri
YANINIZA ALIN:Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar, Denize ve şelaleye girmek için mayo, havlu, terlik vb deniz malzemeleri.

HAREKET SAATLERİ:

Hareket kalkış noktaları:
Güvenpark Kumrular Sokak girişi: 07.00
Milli Kütüphane: 07.10
Armada: 07.15
Carrefour :07.25
Göksu Göleti karşısı Eryaman köprüsü:07.40


Neden ‘longoz’ deniyor?
Tabanı çeşitli ağaç ve bitki türleri ile kaplı olan göl ve sulak alanlara “longoz” deniyor. Türkiye’nin İğneada’dan sonra en büyük subasar ormanı olan Sakarya’daki Acarlar Gölü, Sakarya Nehri’nin Karadeniz’e ulaştığı ağız kesiminin yaklaşık 6 km. batısında yer alıyor. Kıyı çizgisinden ortalama 1,5 km. içeride ve kıyıya paralel uzanan göl, yaklaşık 2 bin 517 hektar alana yayılıyor. Tabanı geçilmesi zor orman formasyonu ile kaplı olan göl, birçok bitki ve hayvan türünü barındırıyor. Göl ortamı, oldukça yoğun bir orman ve bitki örtüsüne sahip sulak-bataklık özelliği ile ‘longoz’ karakterini gösteriyor. Boylu ağaçlardan sazlıklara ve su bitkilerine kadar çok çeşitli bitki türü bir arada bulunuyor. Kuluçkaya yatan, kışlayan ve konaklayan yaklaşık 243 kuş türünün barındığı gölde sazan, yayın, yılanbalığı, sarıbalık, yağlı balık, kızılkanat, turna, kefal gibi balık türleri ile zengin kurbağa türleri, tatlısu kaplumbağaları ve tatlısu yılanları da yaşıyor.


Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version