Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Küre Dağları Kanyonlar-Şelaleler Turu 14-15 Mayıs 2016 "Kesin Çıkış"

Pınarbaşı  Ilıca Şelalesi-Valla-Çatak ve Horma Kanyonları Azdavay Bakacak tepesi gezileri

Küre dağlarının tam ortasındayız. Küre dağları Milli Parkı içerisindeki mağara-kanyon-şelale içeren nefis bir doğa turu. Yavaş bir tur olacak. Çok yer görmekten ziyade gezdiğimiz yerlerde daha çok zaman geçireceğiz. 2012 yılında Avrupa Panparks kapsamına giren Küre Dağları Milli Parkı ana gezi güzergahımız olacak. Hava uygunsa mantar toplayacak, doğasıya manzaranın ve doğal yaşamın keyfine varacağız. Hiç bozulmamış kültürü ile Pınarbaşı ve Azdavay bölgesine yavaş bir tur yapmaya ne dersiniz?

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Sabah saat 07.30'da Kumrular sokak girişinden hareket ediyoruz. Araç içi kahvaltılık sandviç sıcak-soğuk ikramlarla belirli yerlerde vereceğimiz molalarla Safranbolu-Eflani yolu ile sabah saat: öğlen 12.00 civarlarında Pınarbaşı Ilıca köyünde yer alan Ilıca  gözlemecisine varıp öğlen yemeği molası veriyoruz. Mancarlı, etli, patatesli peynirli ekmek ayran çeşitlerinden oluşan öğlen yemeğimizi aldıktan sonra Küre dağlarının muhteşem dokusu içerisinde Ilıca şelalesini ve köyünü gezeceğiz. Çay-kahve molamızın ardından Valla Kanyonu güzergahına saparak vahşi güzelleiği ile Valla kanyonu seyir terasında kanyonu seyredip fotoğrafladıktan sonra; Azdavay'a hareket edip Yanık Ali konağımıza geçerek yöresel akşam yemeği sonrası dışarıda yakacağımız ateş başında keyifleneceğiz. Konaklama asırlık konağımızda.

2:GÜN: Azdavay-Zümrüt köy Bakacak tepesi ve Nalbantoğlu

Bugün Azdavay Çatak kanyonunun doğduğu bölgelerde geçecek günümüz. Nefis bir köy kahvaltısı sonrası Çatak kanyonu başlangıcına 7 km uzunluğunda 1200 yüksekliğine kadar çıkan ve Pınarbaşı Ilıca köyünde sona eren Çatak kanyonuna gidiyoruz. Bakacak tepesi olarak adlandırılan seyir terasında vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrası barbekü şeklinde öğlen yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Azdavay'a gelerek aşıklar köprüsünde yapacağımız kısa gezinti sonrası Pınarbaşı üzerinden Ankara'ya hareket ederek gece saatlerinde Ankara'da oluyoruz. 

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Sinop-Erfelek-İnebolu-Daday-Pınarbaşı şelale ve kanyonlar Gezisi
EAslan 01
EAslan 02

GÖRÜLECEK YERLER

Pınarbaşı, Ilıca şelalesi, Ilıca köyü, Ilıca şelalesi, Valla, Horma, Çatak kanyonları, Bakacak tepesi seyir alanı,

HAREKET NOKTAMIZ

14 Mayıs 2016, Kumrular, 07:30

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
İki kişilik odada kişibaşı 255 TL 255 TL 270 TL
Üç kişilik odada kişibaşı 250 TL 250 TL 265 TL
Tek kişilik oda 300 TL 300 TL 315 TL
7-12 yaş 210 TL 210 TL 225 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz


* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-3 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 85 TL ilave edilir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 85 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım, akşam yemeği(1), kahvaltı(2. birisi araçta sandviç şeklinde), Öğle yemekleri(1 etli ekmek ayran-1 barbekü menüsü)TÜRSAB seyahat sigortası, özel ikramlar, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri dahildir.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Milli park ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

NOT:Bu geziye gelirken suya girecek cesareti olan varsa mayo-terlik gibi şelale suyuna girmek için gerekli yüzme malzemelerinizi getirmeyi unutmasın.

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Kolay bir gezi, kısa çevre ve çarşı gezileri ve göl kenarında ormanlık arazide yürüyüş.
Doğa gezilerimize katılan arkadaşlarımızın kolaylıkla yapabileceği bir yürüyüş.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:30
Milli Kütüphane 07:35
Armada 07:40
Carrefour 07:50
Giyim Dünyası 08:00
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 08:10

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version