Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Batı Karadeniz Bayram Turu 17-19 Mayıs 2014

3 Şelale 3 Kanyon Doğa-Fotoğraf Ve Kültür Turu -Pınarbaşı-Valla-Çatak-Horma Kanyonları-Ilıca Şelalesi-Azdavay-Suğla Yaylası-Medil Mağarası-Aşıklar Köprüsü ve Daday At çiftliği

Yeni ve daha çok doğa ama kültürde içeren Artıyaşam özel bir etkinlik...

Önce karar verin; Bu bayramda muhteşem bir doğanın içerisinde 3 gününüzü dolu dolu macera ve heyecan ile geçirmek istiyor musunuz?

Buz gibi şelale sularında yüzmek, 28 takım şelale geçişi yapmak, nefis doğa içerisinde köyler ile içe içe eko turizmin keyfine varmak istiyor musunuz? Sıcaklar, iş yoğunluğu sizi çok yordu. Artık yeşil ve doğa görmek, sulu bir etkinlik yapmak istiyorsunuz!

Eğer cevabınız evet ise; çok düşünmenize gerek yok! hemen kaydınızı alalım.

Özetle; Etkinliğimiz Küre Dağları Milli Parkları sınırları içerisinde geçecek. Bir ucunda Pınarbaşı 3 tane Valla-Çatak ve Horma Kanyonlarını gezecek, Ilıca Şelalesinde suya gireceğiz. Ortada Azdavay bölgesi doğa gezisi kapsamında Medil Mağarasını, Aşıklar Köprüsünü gezecek; Çatak Kanyonunun içlerine girerek Nalbantoğlu bölgesinde suya girecek, öğlen yemeğimizi köyde köy usülü yiyeceğiz. Ve 2 gün boyunca Yanık Ali Konağında konaklayacağız. Son gün 30 km uzaklığındaki Daday At Çiftliğine hareket ederek at binecek, günün keyfini çiftlik evinde atarak Ankara'ya hareket edeceğiz.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Ankara-Pınarbaşı Ilıca Şelalesi; Valla, Horma ve Çatak Kanyonları
Sabah saat 07.00’de Kumrular Caddesi girişi Penguen pastanesi önünde buluşma ve hareket. Katılımcı dostlarımızı ara duraklardan alarak araç içi ikramlarla öğlen saatlerinde Küre Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde olan ülkemizin en vahşi ve uzun kanyonlarından Valla Kanyonunu gördükten sonra; Pınarbaşı Ilıca köyüne gidip etli, mantarlı, patatesli gözlemelerle öğlen yemeği molası verdikten sonra Ilıca Şelalesine gideceğiz. Sizlere yapacağımız ikramlarla şelale sularından oluşan doğal jakuzi içerisinde yüzme molası vereceğiz. Bunu mutlaka yaşamanız lazım, buz gibi şelale sularına alıştıktan sonra çıkmak istemeyeceksiniz. Çatak ve Horma Kanyonlarının çıkış noktalarını gördükten sonra Azdavay'a hareket edeceğiz. Azdavay Yanık Ali Konağında odalarımıza yerleştikten sonra vereceğimiz akşam yemeği molası sonrası konak bahçesinde koca bir ateş yakıyor ve gecenin keyfini doyasıya yaşıyoruz. Şarkılar türküler bizi bekliyor. Dinlenme konakta.

2.GÜN: AZDAVAY
Bugün Azdavay Çatak Kanyonunun doğduğu bölgelerde geçecek günümüz. Nefis bir köy kahvaltısı sonrası Pamukkale'nin gün görmemiş hali diyebileceğimiz, eski dönemlerde ibadet alanı olarak da kullanıldığı düşünülen Medil Mağarasını ziyaret edeceğiz. Daha sonra Çatak Kanyonu başlangıcına 7 km uzunluğunda 1200 m yüksekliğine kadar çıkan ve Pınarbaşı Ilıca köyünde sona eren Çatak Kanyonuna gidiyoruz. Seyir terasında vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrası Nalbantoğlu bölgesinde kanyon arasında köy usülü öğlen yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Kanyon içerisindeyiz ve Çatak kanyonu buz gibi sularında serinleyeceğiz (kendine güvenenlerle). Eminiz çok keyif alacaksınız.  Bu keyifli saatlerden sonra dönüş yolunda Suğla Yaylasında fotoğraf molası veriyor ve Aşıklar Köprüsünden geçiyoruz. Yorulduk. Yanık Ali konağına geçip dinleniyoruz. Akşam yemeği, gece ateşi ve eğlence konağımızda...

3.GÜN: Sabah yapacağımız köy kahvaltısı sonrası konağımızdan ayrılarak Daday At Çiftliğine hareket ediyoruz. Çiftliğe vardıktan sonra vereceğimiz kahve molası sonrası at binmeler, isteğe bağlı Çömlekçiler Köyünde kısa doğa gezileri olacak. Muhtemelen papatyalar ve gelincikler çıkmış olacak. Hem fotoğraf çekecek, ata binecek; hem de kısa yürüyüşler yapacağız. 

Öğlen yemeği etli ekmek ve ayran menüsü ile olacak. Çiftliğimizde keyifli zaman geçirdikten sonra saat 15.00 civarlarında Ankara'ya hareket ediyoruz. Belirli noktalarda vereceğimiz molalar sonrası gece 22.00 civarlarında Ankara'da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam
Burçin Yıldırım(Sinop Erfelek)
Aynur Yılmaz
Artıyaşam2

   

HAREKET NOKTAMIZ

17 Mayıs 2014, Kumrular, 07:30

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
7 taksit
Yetişkin 325 TL 325 TL 350 TL
İki kişilik odada kişibaşı 325 TL 325 TL 350 TL
Tek kişilik oda 405 TL 405 TL 430 TL
7-12 yaş 255 TL 255 TL 280 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 90 TL ilave edilir.

3 kişilik odada 3. kişi fiyatı: 280 Lira peşin   305lira KK ile 7 taksit

Garanti ve Yapı kredi kartlarına taksitlendirme yapılabilmektedir. 

 

NELER DAHİL?

Özel ulaşım,Rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi kahvaltılık sandviç ve sıcak soğuk ikramları, Kahvaltı(3), Akşam yemeği(2), Yarım pansiyon konaklama(2), şelalede alınacak yerel rehberlikler, Milli park giriş ücretleri

NELER HARİÇ?

Tüm öğlen yemekleri, otelimizde alınacak yemeklerdeki su-çay dışındaki içecekler ve kişisel harcamalar ile Müze ve ören yeri giriş ücretleri ve  çiftlikte binilecek at binme ücretleri(Kısa 35 uzun Taşçılar göleti 35 TL) bu fiyat kapsamı dışındadır.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve denize girecekseniz mayo ve havlu almayı ihmal etmeyin…

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Kolay-Kısa yürüyüşler içeren bakir doğa gezileri olacak. Yürüyüşler yapmak istemeyn konakta kalabileceği gibi bizi bir noktada bekleyebilir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:30
Milli Kütüphane 07:35
Armada 07:40
Carrefour 07:50
Giyim Dünyası 08:00
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 08:10

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version