Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Güney Marmara Turu 23 Nisan Bayram Turu 20-23 Nisan 2014

Ankara çıkışlı Mudanya Trilye İznik Bursa Cumalıkızık Uluabat-Suuçtu Şelalesi-Manyas Kuş Cenneti gezileri

Uzunca bir zamandır bu kadar detaylısını gezmemiştik. 3 gece 4 günümüz var ve Bu süre zarfında kültür ve doğanın keyfini olabildiğince çıkaracağız. Bu yavaş bir tur olacak. Özümseyerek, dolu dolu yaşayarak gezeceğiz. Bu defa çok yer görmekten ziyade keyfini çıkararak yavaş gezeceğiz. (Aslında  çok yer geziyoruz).

Güney Marmara Turu gezisi kapsamında; Mudanya, Tirilye, İznik, Bursa, Cumalıkızık, Uluabat gölü, Su uçtu Şelalelerini ve Uludağ ve Biga Yarımadası’nın tam ortasındaki çöküntüde yer alan Manyas gölünü göreceğiz.

Yeni bir tur olsun, farklı olsun, kültür ve doğa mı diyorsunuz? Evet bu tur tam size göre

30 gün öncesi erken rezervasyonda odabaşı 100 TL indirim!

PROGRAMIMIZ

1.Gün 20 Nisan 2014 Pazar Mudanya-Silye-Trilya:

Sabah saat 07.00'da Kumrular caddesi girişi Penguen pastanesi önünde buluşup, yol güzergahında arkadaşlalrımızı aldıktan sonra yolumuza devam ediyoruz. Araç içi kahvaltılık sandviç sıcak soğuk ikramlarla yolumuza devam ederek Bursa üzerinden Mudanya'ya varıyoruz. Mudanya deniz kenarında vereceğimiz öğlen yemeği sonrası Tirilya gezisi yapacağız. Eski bir Rum yerleşimi olan Silye (Kumyaka) ve Trilya (Zeytinbağı) köylerini geziyoruz. Silye’de Çarşaf böreği, Trilya’da sofralık zeytin alış verişi ve tamamen koruma altında olan evleri gezdikten sonra Mudanya’ya gelip otelimize geçip dinleniyoruz.

2.Gün: İznik gölü ve çevresi

Sabah yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak İznik’e ulaşıyoruz. Antik çağdaki adı Nicaea olan bir dönem Bizans'a başkentlik yapmış olan bu tarihi ilçede kahvaltımızı yaptıktan sonra ilk olarak İznik şehir surlarının ayakta kalabilen kapılarından biri olan Lefke kapısını, daha sonra İznik (Nilüfer hatun imareti) ve Ayasofya müzelerini geziyoruz. İznik Çinili (Yeşil) Camiyi gezdikten sonra Süleyman Paşa Medresesini (İznik el sanatları çarşısı) geziyoruz. Öğle yemeğimizi balıkçı restoranında yiyoruz. Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi üzerinde yaşayan bütün uygarlıkların çini merkezi olan İznik’te panoramik şehir turu yapıyor ve Orhangazi - Gemlik üzerinden Mudanya’ya otelimize gelip dinleniyoruz.

3.Gün: Uluabat Gölü ve köyü, Manyas Kuş cenneti, Bandırma
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Uluabat Gölü Ve şelale gezimizi yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün doğayla içiçe bir gün geçireceğiz. Fotoğrafik açıdan güzel kareler yakalayabileceğiniz bir gün olacak. İlk olarak Uluabat Gölü kıyısına kurulmuş Gölyazı Köyünden turumuza başlıyoruz. Gölyazı Uluabat Gölü Marmara Denizi’nin güneyinde, Bursa’nın yaklaşık 30 km batısında, 13 500 hektar büyüklüğünde tektonik yapılı sığ bir tatlısu gölüdür. Güneyinde Uludağ’ın uzantısı olan tepelerle kuzeyinde düşük rakımlı tepeler uzanır. Gölün batı yakası Manyas’a kadar devam eden geniş verimli ovalara sahiptir. Göl üzerinde en büyüğü Halilbey Adası olmak üzere irili ufaklı dokuz adet ada bulunmaktadır. Gölü besleyen en önemli akarsu, göle güney batıdan dökülen Mustafakemalpaşa Çayıdır. Uluabat Gölü ve Köy evleri gezimiz sonrası yemeğimizi Tarihi Çınaraltında restaurantda tatlı su balıklarından oluşan öğle yemeği ile alıyoruz. Sonrasında serbest kafelerde çay, kahve molası veriyoruz. Ardından Kemalpaşa Tatlısıyla ünlü Mustafapakemalpaşa üzerinden Görsel Güzelliğiyle bizi büyüleyecek Suuçtu Şelalesi'ne gitmek üzere yola koyuluyoruz.Yol boyunca tabiat harikası orman manzaralarını geçerek Suuçtu Şelalesi Milli Parkına ulaşıyoruz. Etrafını saran kayın ağaçları arasında 38 metreden süzülen Muhteşem görüntüsüyle Suuçtu Şelalesi ve tertemiz orman havasını içimize çekiyoruz. Fotoğraf çekimleri yapıyoruz. Doğa yürüyüşleri yapıyoruz. Ardından bu doğa güzelliklerini gezdikten sonra Bandırma’ya hareket ederek otelimize geçiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün:  Bandırma Tatlısu gezisi Ankara  hareket

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Uludağ ve Biga Yarımadası’nın tam ortasındaki çöküntüde yer alan Manyas Gölüne hareket ederek göl kenarında kısa çevre gezisi yaptıktan sonra tekrar Bandırma’ya hareket ederek Bandırma 20 dakika uzaklığındaki sayfiye yeri Tatlısu alanına giderek kısa bir çevre gezisi yaptıktan ve öğlen yemeğimizi yedikten sonra Ankara'ya hareket ediyoruz. Gece 23.00 civarlarında Ankara'da oluyoruz.


Daha Büyük Görüntüle

HAREKET NOKTAMIZ

20 Nisan 2014, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
7 taksit
Yetişkin 485 TL 485 TL 520 TL
İki kişilik odada kişibaşı 485 TL 485 TL 520 TL
Tek kişilik oda 595 TL 595 TL 630 TL
7-12 yaş 415 TL 415 TL 445 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 110 TL ilave edilir.

Taksitlendirme;Yapı kredi ve Garanti Bonus kartlarına yapılmaktadır.

30 gün öncesi erken rezervasyonda odabaşı 100 TL indirim!

NELER DAHİL?

Tüm Yerel ulaşımlar, araçta kahvaltılık ve sıcak-soğuk içecek ikramı, Mudanya ve Bandırma  otelde konaklama(3), kahvaltı(4), akşam yemeği(3), tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, Kırkayaklar tur refakat hizmetleri, TURSAB seyahat sigortası

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, öğle yemekleri, akşam yemeğinde alınacak içecek ücretleri, kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

BURSA İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Ümitköy köprüsü altı 07:20
Ümitköy Migros karşısı 07:25

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version