Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Küre Dağlarında Renk Senfonisi Pınarbaşı-Azdavay Kanyonlar-Şelalelerturu 29-30 Mart 2014

Pınarbaşı  Ilıca Şelalesi Horma Kanyonu Azdavay  Nalbantoğlu Doğa Gezisi

Küre dağlarının tam ortasındayız. Küre dağları Milli Parkı içerisindeki mağara-kanyon-şelale içeren nefis bir doğa turu. Yavaş bir tur olacak. Çok yer görmekten ziyade gezdiğimiz yerlerde daha çok zaman geçireceğiz. Mevsim sonbahar ve renk dönüşümünün en güçlü olduğu zamanlar. 2012 yılında Avrupa Panparks kapsamına giren Küre Dağları Milli Parkı ana gezi güzergahımız olacak. Mantar toplayacak, doğasıya manzaranın ve doğal yaşamın keyfine varacağız. Hiç bozulmamış kültürü ile Pınarbaşı ve Azdavay bölgesine yavaş bir tur yapmaya ne dersiniz?

21 gün öncesi erken rezervasyonda %10 indirim

 

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Sabah saat 07.30'da Kumrular sokak girişinden hareket ediyoruz. Araç içi kahvaltılık sandviç sıcak-soğuk ikramlarla belirli yerlerde vereceğimiz molalarla Safranbolu-Eflani yolu ile sabah saat: öğlen 12.00 civarlarında Pınarbaşı Ilıca köyünde yer alan Ilıca  gözlemecisine varıp öğlen yemeği molası veriyoruz. Mancarlı, etli, patatesli peynirli ekmek ayran çeşitlerinden oluşan öğlen yemeğimizi aldıktan sonra Küre dağlarının muhteşem dokusu içerisinde Ilıca şelalesini ve köyünü gezeceğiz. Çay-kahve molamızın ardından Pınarbaşına gelerek Horma kanyonu yürüme yolunda kısa zor olmayan bir yürüyüş yapacak ve ekoturizmin il başladığı bu bölgedeki Paşakonağında biraz uzunca keyif yapacağız. mola sonrası Azdavay Yanık Ali konağımıza geçerek yöresel akşam yemeği sonrası dışarıda yakacağımız ateş başında keyifleneceğiz. Konaklama asırlık konağımızda.

2:GÜN: Azdavay-Zümrüt köy Bakacak tepesi ve Nalbantoğlu

Bugün Azdavay Çatak kanyonunun doğduğu bölgelerde geçecek günümüz. Nefis bir köy kahvaltısı sonrası Çatak kanyonu başlangıcına 7 km uzunluğunda 1200 yüksekliğine kadar çıkan ve Pınarbaşı Ilıca köyünde sona eren Çatak kanyonuna gidiyoruz. Bakacak tepesi olarak adlandırılan seyir terasında vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrası aracımızla Nalbantoğlu bölgesinde gelerek köy usülü öğlen yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Azdavay'a gelerek aşıklar köprüsünde yapacağımız kısa gezinti sonrası Pınarbaşı üzerinden Ankara'ya hareket ederek gece saatlerinde Ankara'da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Sinop-Erfelek-İnebolu-Daday-Pınarbaşı şelale ve kanyonlar Gezisi
EAslan 01
EAslan 02

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Pınarbaşı, Ilıca şelalesi, Ilgarini mağarası, Ilıca köyü, Ilıca şelalesi, Horma, Çatak kanyonları, Bakacak tepesi seyir alanı, Nalbantoğlu kanyon kenarı

HAREKET NOKTAMIZ

29 Mart 2014, Kumrular, 07:30

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 235 TL 235 TL 250 TL
İki kişilik odada kişibaşı 235 TL 235 TL 250 TL
Tek kişilik oda 270 TL 270 TL 285 TL
7-12 yaş 175 TL 180 TL 190 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-3 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 85 TL ilave edilir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 85 TL ilave edilir.

3 kişilik odada 3.kişi fiyatı  215   Lira peşin yada 230    Lira KK ile 3 taksit

21 gün öncesi erken rezervasyonda %10 indirim

Taksitlendirmeler Yapı kredi ve Garanti bankası kartlarına yapılabilmektedir.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, akşam yemeği(1), kahvaltı(1), TÜRSAB seyahat sigortası, özel ikramlar, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri dahildir.

NELER HARİÇ?

Milli park ve ören yeri giriş ücretleri, öğle yemeği(2),kişisel harcamalar, kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

NOT:Bu geziye gelirken suya girecek cesareti olan varsa mayo-terlik gibi şelale suyuna girmek için gerekli yüzme malzemelerinizi getirmeyi unutmasın.

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Kolay bir gezi, kısa çevre ve çarşı gezileri ve göl kenarında ormanlık arazide yürüyüş.
Doğa gezilerimize katılan arkadaşlarımızın kolaylıkla yapabileceği bir yürüyüş.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:30
Milli Kütüphane 07:35
Armada 07:40
Carrefour 07:50
Giyim Dünyası 08:00
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 08:10

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version