Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Renk Senfonisine Davet! Küre Dağları Bizi Bekler. İstanbul Ve Ankara Çıkışlı 02-03 Kasım 2013

Pınarbaşı  Ilıca Şelalesi, Horma Kanyonu, Azdavay Zümrüt Köy Nalbantoğlu Doğa Gezisi

Küre dağlarının tam ortasındayız. Küre dağları Milli Parkı içerisindeki mağara-kanyon-şelale içeren nefis bir doğa turu. Yavaş bir tur olacak. Çok yer görmekten ziyade gezdiğimiz yerlerde daha çok zaman geçireceğiz. Mevsim sonbahar ve renk dönüşümünün en güçlü olduğu zamanlar. 2012 yılında Avrupa Panparks kapsamına giren Küre Dağları Milli Parkı ana gezi güzergahımız olacak. Mantar toplayacak, doğasıya manzaranın ve doğal yaşamın keyfine varacağız. Hiç bozulmamış kültürü ile Pınarbaşı ve Azdavay bölgesine yavaş bir tur yapmaya ne dersiniz?

Önemli Not: Bu etkinliğe katılarak; otomotik olarak TEMA Vakfı Kocaeli Temsilciliği Kandıra ceviz yetiştiriciliği projesine katkı amaçlı 10 TL ceviz fidesi bağışında bulunmuş olacaksınız.

PROGRAMIMIZ

Ankara’dan

2 Kasım 2013 Cumartesi: Sabah saat 07.00'da Kumrular sokak girişinden hareketle

   

Milli Kütüphane

07:05

Armada

07:10

Carrefour

07:20

Giyim Dünyası

07:30

Göksu Göleti Eryaman Köprüsü

07:40

itibariyle gönüllülerimizi alarak gezimize  başlıyoruz. Araç içi kahvaltılık sandviç sıcak-soğuk ikramlarla belirli yerlerde vereceğimiz molalarla Safranbolu-Eflani yolu ile sabah saat: 11.30-12:00 civarlarında Pınarbaşı Ilıca köyünde yer alan Ilıca  gözlemecisine varıp öğlen yemeği molası veriyoruz ve İstanbul’dan gelecek gönüllülerimiz ile buluşacağız.

İstanbul’dan

05;15 İncirli Ömür Plaza, 05:30 4. Levent ( Maslak yönüne doğru otobüs durak sonrası Subay lojmanları sokağı girişi), 05:45  Ankara Asfaltı Göztepe Merdivenköy köprüsü altı İETT durağı, 05:50 Carrefour köprüsü altı, 05:55-06:00 Bostancı Köprülü kavşak öncesi İETT otobüs durağından hareketle yolculuğumıza başlayacağız. Araç içinde kahvaltılık ikramların ardından, İzmit’den gezimize katılacak gönüllülerimizi saat 07:00’de Kocaeli BB önünden alarak yolumuza devam edeceğiz. Yol güzergahımız da  Bolu dağında verilecek molanın ardından Gerede, Safranbolu yolu ile Pınarbaşı Ilıca gözlemecisinde yaklaşık olarak 12:00 civarında Ankara grubu ile buluşacağız.

 Öğle yemeğimizde  Mancarlı, etli, patatesli peynirli ekmek ayran çeşitlerinden oluşan öğlen yemeğimizi aldıktan sonra Küre dağlarının muhteşem dokusu içerisinde Ilıca şelalesini ve köyünü gezeceğiz. Çay-kahve molamızın ardından Pınarbaşına gelerek Horma kanyonu yürüme yolunda kısa zor olmayan bir yürüyüş yapacak ve ekoturizmin il başladığı bu bölgedeki Paşakonağında biraz uzunca keyif yapacağız. mola sonrası Azdavay Yanık Ali konağımıza geçerek yöresel akşam yemeği sonrası dışarıda yakacağımız ateş başında keyifleneceğiz. Konaklama asırlık konağımızda.

3 Kasım 2013 Pazar: Azdavay-Zümrüt köy Bakacak tepesi ve Nalbantoğlu

Bugün Azdavay Çatak kanyonunun doğduğu bölgelerde geçecek günümüz. Nefis bir köy kahvaltısı sonrası Çatak kanyonu başlangıcına 7 km uzunluğunda 1200 yüksekliğine kadar çıkan ve Pınarbaşı Ilıca köyünde sona eren Çatak kanyonuna gidiyoruz. Bakacak tepesi olarak adlandırılan seyir terasında vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrası aracımızla Nalbantoğlu bölgesinde gelerek köy usülü öğlen yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Zümrüt köy'e giderek köydeki yaşayanlarla zaman geçiriyor ve köy ekolojisi hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında Azdavay'a gelerek aşıklar köprüsünde yapacağımız kısa gezinti sonrası Pınarbaşı, Karabük üzerinden  İstanbul ve Ankara yönlerine  hareket ederek gece saatlerinde varış noktalarımıza ulaşmış olacağız.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Sinop-Erfelek-İnebolu-Daday-Pınarbaşı şelale ve kanyonlar Gezisi
EAslan 01
EAslan 02

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Bu yavaş bir tur olacaktır. Çok yer gezmekten ziyade gezeceğimiz yerlerde daha çok zaman geçirmeye fotoğraf çekmeye odaklanılmıştır.

HAREKET NOKTAMIZ

02 Kasım 2013, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Her katılımcıdan TEMA Vakfı Kocaeli Temsilciliği Kandıra ceviz yetiştiriciliği projesine katkı amaçlı 10 TL ceviz fidesi ücreti dahil olmak üzere maliyetler 15 kişi üzerinden hesaplanmıştır. Sayının 15 altı olması durumunda fiyatlara: + 20 tl eklenecektir.

Ankara’dan

 

Nakit

Kredi kartı
tek çekim

Kredi kartı
3 taksit

Yetişkin

250 TL

255 TL

265 TL

Tek kişilik oda

290 TL

295 TL

300 TL

7-12 yaş

180 TL

185 TL

195TL

0-6 yaş

Ücretsiz

Ücretsiz

Ücretsiz

 

İstanbul’dan

 

Nakit

Kredi kartı
tek çekim

Kredi kartı
3 taksit

Yetişkin

275 TL

280 TL

290 TL

Tek kişilik oda

315 TL

320 TL

330 TL

7-12 yaş

205 TL

210 TL

220 TL

0-6 yaş

Ücretsiz

Ücretsiz

Ücretsiz

 

 


* 3-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-3 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 100 TL ilave edilir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 100 TL ilave edilir.

Bu fiyatlar tam pansiyon plus fiyatlardır. 2 Öğlen yemeği  dahildir.

Taksitlendirmeler Yapı kredi ve Garanti bankası kartlarına yapılabilmektedir.

http://www.artiyasam.com/images/stories/BultenTur13/images/oglenyemegidahil.png

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, öğle yemeği(2), akşam yemeği(1), kahvaltı(1), TÜRSAB seyahat sigortası, özel ikramlar, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri dahildir.

NELER HARİÇ?

Kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

Önemli Not: Fotoğraf makinanızı almayı unutmayınız.

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

NOT:Bu geziye gelirken suya girecek cesareti olan varsa mayo-terlik gibi şelale suyuna girmek için gerekli yüzme malzemelerinizi getirmeyi unutmasın.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 07:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version