Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

En Bati Karadeniz Sahilleri –Trakya – İğneada Longoz Ormanlari Gezisi 29-30 Ekim 2011

Farklı bir dünyayaya gidiyoruz. Istranca ormanları ile çevrili Bulgaristan sınırında, Ülkemizin en bütük longoz ormanlarının olduğu, şirin kasaba Kıyıköy'ü görebileceğimiz, Sarkıt ve dikitleri ile çok özel Dupnisa mağarası ve Vize'deki Ayasofya camii gezileri içeren En batı Karadeniz'e gidiyoruz.
İstanbul-Kocaeli-İzmir ve Ankara çıkışlı olacak etkinliğimize çok geç kalmadan kayıtlarınızı bekliyoruz.

Ankara ve Kocaeli’nden
Katılımcı sayısı 15 kişiden az olursa, tarifeli Kamil KOÇ otobüsü ile gece 00:30 da AŞTİ’den hareket. Sabah otobüs servisi ile Bostancı’ya intikal. Eğer katılımcı sayısı 15 kişi den fazla olduğu taktirde Ankara’dan doğrudan bir araç kaldırılacaktır. Bu araç sabah 00:5.15 de İzmit TCMB önünden Kocaeli katılımcılarını da alacaktır.
------------------------------------------------------------------
İzmir dönüşü için Merter Ulusoy ve tramvay ile Esenler otogarına transfer olanağı
Ankara ve Kocaeli dönüşü için: Yolcu sayısına göre
-15 kişi üzeri olduğunda geldiğimiz araçla doğrudan Kocaeli ve gece yarısını geçe Ankara’ya varılacaktır.
-Katılımcı sayısı 15 kişiden az olursa, saat 22:15 de Bostancı tren istasyonundan Anadolu Ekspresi kuşetli vagonu ile Ankara’ya hareket edilecektir.

PROGRAMIMIZ

1.GüN CUMARTESİ 29/10/2011 : Sabah 07:00 de TCDD Bostancı tren istasyonu Üstbostancı çıkışından, 07:25 4.Levent, 07:45 Merter Ulusoy( İzmir katılımcılarıları için) hareketle Trakya'nın otantik Kasabası Kıyı köy'e doğru yol alacağız. Yolda araç içi ikramlar(Pohaça veya eski kaşar ve Istanbul simiti) sağlanarak Kıyıköy’e ulaşıp deniz manzaralı çay bahçesinde sabah çay veya kahvemizi içeceğiz. Karadeniz in Bizans ve Osmanlı'nın izlerini taşıyan tarih ve doğanın kesiştiği Kıyı köy’ de Kıyı köy Kalesi, Kıyı köy Evleri, Kıyı köy Limanı, sahili temiz havası, kısmen bozulmamış mimari dokusu, eşsiz güzellikteki doğasını keşfetmeye çıkacağız. Kıyı öy’de Küçük Kaya manastırının ve Papuç dere ve Kazan ere akarsularının denizle birleştiği noktaların görülmesi ardından tekrar Kıyı köye dönüp sonbaharın leziz balıklarından oluşan uygun bir menü ile öğle yemeği yiyeceğiz. Kıyı köy den ayrıldıktan sonra bir başka Trakya masalına yolculuk edeceğiz, Vize. Burada bir zamanlar Ihlamurların hakim olduğu yerleşimde Trakya’nın küçük ama tek antik tiyatrosunu daha sonra camiye dönüştürülmüş Küçük Ayasofya Kilisesi’ni, kalesini ve Trakya nın kuzeyden güneye doğru uzanan ovalarını izledikten sonra. Rotamız Istrancalar!!! Türkiye’nin metrekareye en çok ağaç düşen ormanlarından geçerek Demirköy ve Dupnisa Mağarası’ na hareket edeceğiz. Dupnisa Mağarası içinden akarsu geçen toplamda 3200 metrelik galeriyle eşsiz güzellikte el değmemiş sarkıt ve dikitleriyle her bölgeden gezginlere, kampçılara ve turizme hizmet veriyor. Mağara ağzından yukarıya gürgen ve palamut ağaçlarıyla kaplı yamaçtan tırmanarak yaklaşık 15 dakikalık bir yürüyüşle Mağara'ya geliniyor. Mağarayı gezdikten sonra akşam geç saatlerde İğneada’ya ve konaklama tesisimize ulaşacağız(İğneada Resort Hotel) .

2.GüN PAZAR 30/10/2011: Sabah kahvaltısının alınması ardından Bulgaristan sınırında Beğendik köyünde sahilde yürüyüşümüzü yapacağız. Özel izinle Mutlu Dere kenarında Bulgaristan’a 5 metre yaklaşmak Bulgaristan vatandaşları ile selamlaşmak mümkün. Ardından yine özel izin alarak Limanköy’de efsanevi fenerde Karadeniz in dalgaları ile fotoğraf çekimi yapacağız, şanslı isek fener görevlisi bizim için size bir ilki yaşatabilir ve fenerin kulesine çıkabilirsiniz. Atatürk’e saygının en güzel göstergelerinden Ata kahve de kahvelerimizi içtikten sonra Longoz ormanlarının kıyısında Türkiye Karadeniz in en uzun sahilinde bulunan Mert Gölü Longozu nu gezinti yapacağız. Göç mevsiminde 180 e yakın çeşit kuşun konakladığı bu doğal ortamda ekolojik bilgileri yerel rehberimizden alacağız. İğneada’da öğle yemeği sonrası akşam saatlerinde İstanbul’a varacağız. Güzergahımız yine aynı olacak. Son varış noktası TCDD Bostancı tren istasyonu olacak.

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

( KIYIKÖY –-VİZE – İĞNEADA - LONGOZ ORMANLARI –ISTRANCALAR -DUPNİSA MAĞARASI

HAREKET NOKTAMIZ

29 Ekim 2011,

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 280 TL
Tek kişilik oda 340 TL 355 TL
7-12 yaş 225 TL 235 TL

Bonus karta peşin fiyatına 3 taksit yapılmaktadır.
Diğer taksitlendirme Yapıkredi World karta uygulanmaktadır.

>>Bu geziden yolcu başı 5TL TEMA Vakfı Kocaeli-Kandıra Ceviz Yetiştiriciliği Projesine aktarılacaktır.<<

NELER DAHİL?

İstanbul-Trakya-İstanbul Özel ulaşım, Araç içi ikramlar, 4 yıldızlı otelde konaklama, akşam yemeği ve sabah kahvaltısı, TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri

NELER HARİÇ?

Ankara, İzmit ve İzmir’den – İstanbul ulaşımı, Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, Öğlen yemekleri, akşam yemeğinde alınan su hariç içecek ücretleri gezi ücretine dahil edilmemiştir.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve Şelale suyuna girecekseniz mayo ve havlu almayı ihmal etmeyin…

ZORLUK

Kolay bir gezi, çevre, çarşı, tarihi mekanlar ve kısa yürüyüşler içermekte

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version