Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Amasra-Daday At Çiftliği-Küre-İnebolu-Sinop-Erfelek Şelaleleri Gezisi 19-22 Mayıs 2011

3'ü 1 arada bir etkinlik....
Bahar aylarında Batı Karadeniz'de nereye gitmek istersiniz...Amasra'da balık salata ve deniz, Daday At çiftliğinde gece kamp ateşi ve at binmeler, yayla gezileri, Küre dağları milli parkından geçerek İnebolu'yu, tarihini öğrenecek ve muhteşem evlerini gezeceğiz. Sahilden Sinop'a gidecek, ülkemizin tek fiyortları olma özelliğini gösteren Hamsilos fiyortlarını, Cezaevini ve karakumu göreceğiz. Dönüş günü'de deyimi yerindeyse yer yer gökyüzünü göremediğimiz Erfelek 28 adet Tatlıca takım şelaleleri arasında yürüyüş yapacağı ve bu akıllarınızdan çıkmayacak.
Farklı 3 etkinliği birleştirerek sizler için yeni bir rota çıkardık. ve emin olun oldukça güzel ve keyifli.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: 19 Mayıs2011 Perşembe günü saat 07.00’da Kumrular Cad. girişi Penguen pastanesi önünde buluşma ve hareket. Katılımcı dostlarımızı ara duraklardan alarak araçta kahvaltılık poğaça/kek, sıcak-soğuk içecek ikramı ile saat 11.30 civarlarında Çeşm-i Cihan Amasra’ya ulaşıyoruz. Amasra’ya girerken yol üzerinde, Roma Dönemi'ne ait ve ülkemizde tek yol anıtı olma özelliğine sahip “Kuş Kayası” yol anıtını ziyaret ediyoruz.
---------------------------------------------------


--------------------------------------------------
Restaurantımıza geçerek sınırsız balık-salata menüsü ile öğlen yemeğimizi yiyor, yemek sonrası; Kale, Ağlayan Ağaç, Boztepe, Kale içi evleri, Fatih Camii ve Küçük Kiliseyi geziyoruz. Amasra’nın tarihi eserlerinin yanı sıra doğal güzelliklerini de yaşıyoruz. İsteğe ve havaya bağlı olarak ekstra tekne gezisi yapıyoruz. Daha sonra yöreye özgü tahta oymacılığı ve el sanatlarının satıldığı Çekiciler sokaktaki çarşıda ve yöresel köy ürünlerinin satıldığı alanlarda serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Saat 17.00’de Amasra’dan ayrılarak Kastamonu Daday At Çiftliğine Varacağız. Odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeği sonrası bahçede koca bir ateş yakacak ve gecenin keyfini uzun uzadıya çıkaracağız. Ateş başında şarkılari türküler bizi bekliyor. Konaklama çiftliğimizde.

2.GÜN: 20 Mayıs 2011 Cuma: Bugün çiflikte geçecek günümüz. dinleneceğiz. Nefis bir köy kahvaltısı sonrası Çömlekçiler köyünde aktivitelerimiz başlıyor. At binmeler, çevre gezileri, Taşçılar göletine yapılacak yürüyüşler ve köy gezileri bizleri bekliyor. öğlen yemeğimiz barbekü menüsü ile göl kenarında olacak. yemek sonrası Çiftlik etkinliklerimiz devam edecek. Akşam yemeği sonrası tekrar ateş başı eğlencemize devam edeceğiz. Konaklama otelimizde.

3.GÜN: 21 Mayıs 2011 Cumartesi: Sabah yapacağımız köy kahvaltısı sonrası Kastamonu üzerinden Ersizler kanyonuna varacağız. İsteyenler yöreye özgü Ecevit çorbası içebilirler. ayaklarımızı suya değdirdikten sonra Küre ilçesi üzerinden İnebolu'ya gideceğiz. muhteşem eski İnebolu evlerinin olduğu dar sokaklardan geçiyor, Kurtuluş savaşında en önemli katkıların yapıldığı bu ilçemizin Türk Ocağında kısa bir sunum aldıktan sonra vereceğimiz öğlen yemeği molası sonrası İnebolu'dan ayrılarak Abana'da Hacıveli konağında kahve molası veriyor ve Çatalzeytin, Ayancık üzerinden Sinop'a varıyoruz. Yol güzergahımızda Hamsilos fiyortlarını ve aklimanı gezdikten sonra Sinop Cezaevi ve Karakum'u geziyoruz. Otelimizde alacağımız öğlen yemeği sonrası isteyen arkadaşlarımızla Limandaki Sinop kalesinde canlı müzik eşliğinde eğleniyoruz. Konaklama otelimizde.

4.GÜN: 22 Mayıs 2011 Pazar: Otelimizde alacğımız kahvaltı sonrası şirin ilçe Erfelek'e varıyoruz. 28 Takım şelaleden oluşan Tatlıca takım şelalelerini grubun durumuna göre geçtikten sonra Ana şelale Gürleyik şelalesinde vereceğimiz çay-kahve molası sonrası Erfelek'teki restaurantımıza geçerek öğlen yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası erfelekten ayrılarak Ankara'ya hareket ediyor. belirli noktalarda vereceğimiz molalar sonrası gece 22.00 civarlarında Ankara'da oluyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam
Burçin Yıldırım(Sinop Erfelek)
Aynur Yılmaz
Artıyaşam2

HAREKET NOKTAMIZ

19-22 Mayıs 2011, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Peşin Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 405 TL 410 TL 430 TL
Tek kişilik oda 510 TL 515 TL 535 TL
7-12 yaş 305 TL 310 TL 320 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 145 TL ilave edilir.

Bonus karta peşin fiyatına 3 taksit
Diğer taksitlendirmeler Yapı kredi kartına yapılmaktdır.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım,Rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi kahvaltılık poaça ve sıcak soğuk ikramları, Kahvaltı(3), Akşam yemeği(3), Yarım pansiyon konaklama(3)

NELER HARİÇ?

Tüm öğlen yemekleri, otelimizde alınacak yemeklerdeki su dışındaki içecekler ve kişisel harcamalar ile Müze ve ören yeri giriş ücretleri ve Daday At çiftliğinde at ücretleri bu fiyat kapsamı dışındadır.

SINOP İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Sinop Erfelek şelalesi bir miktar kondisyon gerektirmektedir. Çıkılamaması durumunda en azından 3 şelale geçildikten sonra tekrara patikadan aracın olduğu noktaya dönülebilir.

Diğer yerler daha çok kültür ve doğa turu olup zor alanlar içermemektedir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Göksu Göleti 07:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version