Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Sinop-Erfelek-İnebolu-Küre-Daday At Çiftliği-Pınarbaşı Çatak/Horma Kanyonları-Ilıca şelalesi gezisi 29-31 Ekim 2010 2 gece 3 gün Sezon gezisi"Kesin Çıkış"

sinop-inebolu-daday-pinarba

Sinop, Akliman, Hamsilos fiyordu, Sinop eski ceza evi, Sinop kalesi, Erfelek Tatlıca takım şelaleleri, Çatalzeytin, Abana İnebolu, İnebolu evleri Küre, Daday at çiftliği , Pınarbaşı, Çatak-Horma kanyonları- Ilıca köyü ve şelalesi

PROGRAMIMIZ

28 Ekim 2010 Gece 24.00’da Güvenpark Kumrular sokak girişi önünden hareket ederek ara duraklardan katılımcılarımızı alarak Erfelek’e doğru yol alıyoruz.
1.GÜN 29 Ekim 2010 Cuma: Sabah saat 07.00 civarında Erfelek’e ulaşıyoruz. Karadeniz dokusunun hissedildiği bu güzel ilçeye varır varmaz çok güzel bir tesiste doğa ürünlerden köy kahvaltısı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Erfelek Tatlıca takım şelalelerinin bulunduğu bölgeye ayarlayacağımız yerel araçlarla hareket diyoruz. Yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk sonrası Gürleyik şelalesine varıyoruz. Yapraksı bitkilerin çoğunlukta olduğu, bahar aylarında yeşilin ve sonbahar aylarında sarı-turuncu renklerin yoğunlukta olduğu, üzerinde 28 şelalenin bulunduğu kanyonun içine girip şelaleleri geçmeye başlıyoruz. Gün boyunca birbirinden farklı ve heyecanın dorukta olacağı tam 28 şelaleyi ayrı ayrı geçip, şelale bitimindeki kaynaktan sularımızı içip, eğer açıksa köylülerin yapmış olduğu çatma tesiste ayran-çay-kahvemizi içmenin keyfini de yaşayarak, mevcut patikadan aşağı doğru inerek tekrar başladığımız Gürleyik şelalesine geliyoruz. Kendine güvenen varsa birlikte suya giriyoruz. Şelale kenarında vereceğimiz çay-kahve molası sonrası tekrar Erfelek’e dönerek öğlen yemeğini yiyoruz. Yemeklerin tadını anlatmayacağız. Yöresel ürünlerden oluşan yiyecek alışverişimizi yaptıktan sonra Sinop’a gidiyoruz. Günümüzde müze olarak kullanılan Sinop eski ceza evi hakkında bilgiler aldıktan ve gezdikten sonra sonra Sinop’tan ayrılarak Sinop çıkışında Akliman ve ülkemizin tek fiyordu olma özelliğini taşıyan Hamsilos fiyordlarını gezdikten ve defne ağaçlarının kokusunu da içimize çektikten Sinoptan ayrılıyoruz. Yol güzergahımızda Çatalzeytin-Abana var. Abana'da Hacıveli konağında vereceğimiz kahve molası sonrası İnebolu Yakamoz tatil köyünde otelimize geçerek dinleniyoruz. Gün batımı seyri sonrası akşam yemeği ve sonrasında isteyen arkadaşlarımızla sahilde gezinti yapıyoruz. konaklama otelimizde.

2.GÜN 30 Ekim 2010 Cumartesi: Sabah kahvaltımızı yapıyoruz. İnebolu'da muhteşem eski İnebolu evlerinin olduğu dar sokaklardan geçiyor, Kurtuluş savaşında en önemli katkıların yapıldığı bu ilçemizin Türk Ocağında kısa bir sunum aldıktan İnebolu'dan ayrılarak Küre ilçesinden geçerek Ersizler Kanyonu girişinde fotoğraf ve Ecevit çorbası molası sonrası Kastamonu üzerinden Daday At Çiftliğine varıyoruz. Çiftliğimizde öğlen yemeği sonrası tamamen dinlence ve keyif yapıyoruz. At binmeler, çiftlik evinde hamakta, yerde, Çömlekçiler köyünde kısa gezintiler yapıyoruz. Akşam yemeğine yakın koca bir ateş yakıyoruz. Akşam yemeği sonrası ateş başında türküler, şarkılar eşliğinde keyifli saatler geçiriyoruz. Işık kirliliğinin olmadığı bu ortamda yıldızlar altında uyumak/uyumamak size kalmış.

3.GÜN  31 Ekim 2010 Pazar: Nefis köy kahvaltısı sonrası saat:11.00'a kadar çiftliğimizde zaman geçirmeye devam ediyoruz. Bu süre içerisinde ata binebilecek, tembellik hakkımızı kullanabileceğiz. Saat 11.00'da çiftlikten ayrılıyoruz. Yol güzergahımızda Ekoturizmin ilk başladığı yerlerden Küre dağlarının olduğu Pınarbaşı ilçesine Ilıca köyüne gidiyoruz. Öğlen yemeğimizi etli ekmek-Patates-Otlu-peynirli gözleme+Ayran menüsü ile yedikten, çaylarımızı içtikten sonra Ilıca şelalesini geziyor, buz gibi şelale sularında suya giriyor ve Ilıca ve Horma kanyonunu gördükten sonra Ilıca köyünden ayrılıyor ve Yol sapağımızda bulunan Çatak kanyonunun çıkışına kadar yürüyoruz. Kanyon içini fotoğrafladıktan sonra 16.00'da alandan ayrılarak Ankara'ya doğru hareket ediyoruz. Gece 22.30 civarlarında Ankara'da oluyoruz. 

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?
Erfelek, Sinop, yöresel kahvaltı, Tatlıca takım şelaleleri, Gürleyik şelalesi, kanyon gezisi, birbirinden farklı ve güzel 28 şelale, Sinop eski ceza evi, Hamsilos fiyordları, akliman, Abana, İnebolu evleri, Türk ocağında sunum, Ersizler kanyonu, Daday at çiftliği, Pınarbaşı, Ilıca şelalesi, Horma ve Çatak kanyonları
ÜCRET:

  • 315 TL peşin 325 TL KK tek çekim, 355 TL Bonus ve Maksimum karta 3 taksit iki kişilik odadada tek kişi fiyatı
  • 375 TL peşin 385 TL KK tek çekim, 455 TL Bonus ve Maksimum karta 3 taksit Tek kişi fiyatı
  • 245 TL  peşin 255 TL KK tek çekim, 250 TL Bonus ve Maksimum  karta 3 taksit 6-12 Yaş fiyatı
  • Ücretsiz: 0-6 yaş.(Koltuk istenmesi durumunda 105 TL Peşin 115 TL KK tek çekim veya 130 TL Bonus veya Maksimum karta 3 taksit)


NELER DAHİL?
Özel ulaşım, yol ikramları, kahvaltı(3), akşam yemeği(2), otelde konaklama(2),TURSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik/yerel rehberlik hizmetleri

NELER HARİÇ?
Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, öğle yemekleri, akşam yemeğinde su harici alınacak içecek ücretleri, At çiftliğinde at binme ücretleri, kişisel harcamalar
YANINIZA ALIN
Bu etkinliğe özel: Lastik ayakkabı, yedek çamasırlar ve mümkünse yedek ayakkabı, çorap, rahat giysiler
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.
ZORLUK
Bu etkinlik şelale geçişi de içermektedir. Her ne kadar şelale geçişlerinde ip-halat ve kaya yapıları ile geçiş kolay olsa da yine de zor sayılabilecek bir geçiş olup katılmak istemeyenler veya ilk 3 şelaleyi geçtikten sonra dönmek isteyen dostlarımız patikaya çıkarılarak tekrar Gürleyik şelalesine inmeleri sağlanacaktır.
SİZİ NEREDEN ALALIM?
•    Güvenpark Kumrular Sok. Girişi          : 24.00
•    Milli Kütüphane                                      : 24:05
•    Emniyet Müdürlüğü Karşısı                   : 24:15
•    1011 Kavşağı                                         : 24:20
•    Altınpark                                                  : 24:30

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version